סמירה בוכה על הבן יוסף ז"ל

להגיע לבית הקברות הצבאי בעוספיה במעמד המשפחה והחברים מיחידת האופנוענים של משטרת ישראל מחוז ירושלים, קצין אג"ם סנ"צ דקר אשל והקצינות עדי והילה וגדית קצינת נפגעים, וחברו של יוסף חיים שחר, ההספד של האחות לינה, לדברים

17.10.2019 מאת: חסין חלבי
סמירה בוכה על הבן יוסף ז"ל

 

השוטר רס"מ יוסף חלבי ז"ל, בן 28 במותו, נהרג בתאונת דרכים, ברחוב בצלאל בזק סמוך לצומת ניות בירושלים, במהלך פעילות מבצעית בעת שרכב על אופנוע משטרתי, לידו היה עמיתו ליחידה וחברו האישי חיים שחר, שלא יכל להתמודד עם האובדן של יוסף ועזב את השירות.

חיים שחר לפורטל הכרמל: "קשה להתמודד עם האובדן של יוסף שהיה חבר קרוב שלי, היינו ביחד גם ביום וגם בלילה, כאשר נהרג הייתי קרוב אליו, נסיתי לעבור את המשבר הזה, אבל לא הצלחתי ועזבתי את השירות. היום מי שעוזר לי להתמודד עם הכאב, אשתי והילדים שלי, אני שנתיים מחכה שיוסף יחזור וזה לא קורה".

סמירה חלבי אמו של יוסף ז"ל: "בשבילי עברו שנתיים כאילו זה היה אתמול, מאוד מתקשה לעכל את מותו של יוסף, האסון הזה הרס לנו את החיים, יוסף היה ילד מיוחד שכולם אהבו אותו, הוא חסר לי מאוד וחסר לכל מי שהכיר אותו, אני רוצה להודות לחברים של יוסף שלא עוזבים אותנו וכל הזמן בקשר איתנו. חיים שחר מגיע מדי פעם מירושלים, לוקח כסא ויושב ליד קברו של יוסף ומדבר אליו".

 

 

קצין אג"ם במשטרת ירושלים סנ"צ דקר אשל סיפר על הרגעים הקשים עבורו, במיוחד שהוא עובר בזירה שנהרג בה יוסף, דקר עומד ליד המשפחה ומנחם אותם, ומאחל להם להיות חזקים ולהתמודד עם השכול".

לינה חלבי אחותו של יוסף ז"ל שהספידה אותו, דיברה על הימים הקשים שעוברים על המשפחה בכל התקופה הזו, ובעיקר מדברת על החברים והמשפחה שתומכים ועוזרים לעבור את המשבר הקשה הזה.

ביום הזכרון למותו של יוסף ז"ל לקחו חלק חברים קרובים מהיחידה בירושלים, וגדית ינון שהיתה קצינת נפגעים בעת האסון והיא זו שדיווחה למשפחה, פקד עדי גרנוט והילה בן הרוש מצוות הפיקוד ביחידה.

בהלווייתו של יוסף ז"ל לפני שנתיים השתתפו אז נכבדי העדה הדרוזית, מפקד מחוז י-ם, ניצב יורם הלוי, ראש אגף משאבי אנוש במשטרת ישראל, ניצב גילה גזיאל, מפקד מרחב ציון, תנ"צ אלי כזרי, מפקד מרחב קדם, תנ"צ דורון תורג׳מן, מפקד תחנת מוריה, נצ"מ רונן עובדיה מפקדים וחברים לנשק.

מפקד תחנת מוריה, נצ"מ רונן עובדיה, אמר בהספדו: "למדתי להכיר ונחשפתי לשוטר אמיץ, שקדן, מקצועי ברמ"ח אבריו, אהוד ואהוב על חבריו שביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר מתוך אידיאולוגיה ומוסר עבודה ייחודיים. על כך קיבלת תעודות הוקרה והערכה להן היית כל כך ראוי. חבריך מספרים על חבר אמת, שנחלץ בכל שעה ובכל מצב לכל דורש. לפני כשבועיים כאשר התקשרתי להחמיא לך על תפיסתו של עבריין, אמרתי לי בענווה שכל כך מאפיינת אותך, "זה תפקידי".

"משפחת חלבי היקרה, אני עומד נרעד וכואב על האובדן הגדול והקשה מנשוא. האובדן שלכם הוא האובדן שלנו, אנחנו אחים בנפש, משפחת חלבי ומשפחת תחנת מוריה. יהי זכרו ברוך״.

 

מפקדו הישיר, פקד מיכאל סויסה, אמר בהספדו: "בששת השנים האחרונות שימשתי כמפקד הישיר שלך, והרבה מעבר לכך כחבר. בתחילת דרכך במשטרה היית ביחידת החקירות, אך התעקשת שמקומך הוא איתנו בשטח – בסיור. מדי יום הגעת מהצפון הרחוק על מנת למלא את תפקידך, אותו ביצעת על הצד הטוב ביותר ועל כך זכית להוקרה והערכה ממפקדיך לאורך השנים. אני תמיד אזכור את החברות שנוצרה בינינו ואת הביקור המיוחד לו זכיתי בבית משפחתך״.

"משפחת חלבי היקרים, אתם תמיד תהיו חלק ממשפחת תחנת מוריה. יוסף, דמותך תהיה בעינינו כאיש הקשוח עם המראה המיוחד ויחד עם זאת רגיש, שוטר בכל רמ"ח איבריך ואהוב על כל סובביך. תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים".

 

לזכרו של יוסף חלבי ז"ל 2019

תגובות

מומלצים