סמי קרא ובנו רונן נלחמים בקורונה

בשירות הצבאי נתקלים בסיפורים מיוחדים והפעם פוגשים את חיילי המילואים אב ובנו שמשרתים בתקופה הזו בפיקוד העורף באותה יחידה, האב סמי המפקד והחייל הבן רונן, לשניים יש היסטוריה משותפת, הם אוהבים להתנדב ולעזור במיוחד במשברים ואסונות, לדברים.

08.10.2020 מאת: אמילי חלבי
סמי קרא ובנו רונן נלחמים בקורונה

 

לסיפור של אב ובנו, תושבי דאלית אל כרמל, שלא מפסיקים לתת כל עוד הם יכולים למען עזרה לזולת ולמקומות פקודי אסונות, סמי ורונן סיפור מיוחד ששופך הרבה אור על החיים בישראל ובעיקר על משפחה בה התנדבות ועזרה לזולת היא ערך עליון.

סרן במיל' סמי קרא, עובד חברת חשמל שלפני חמש שנים התחיל להתנדב מילואים לפיקוד העורף, סמל ראשון רונן קרא, עובד באגף המכס של משרד האוצר, במעבר גבול ירדן ועושה מילואים בפיקוד העורף.

סמי לפורטל הכרמל והצפון: "פיקוד העורף עושה עבודה נהדרת בכל הישובים, ובעיקר במגזר הערבי יש לציין את העבודה המקצועית שנעשית, אני התנדבתי יחד עם חברים שאוהבים להתנדב מאחר והייתה דרישה מפיקוד העורף של אנשים לעזור להכין את העורף בצורה נכונה, ומאז אנחנו עושים את העבודה שלנו בהתנדבות, כל אחד מאיתנו מגיע מתחום אחר, ויש לציין שפיקוד העורף בנוי על התנדבות ורוח נתינה מכל הלב של אנשים".

"לפני חמש שנים שאבי נפטר, בהספד שכתבתי הבטחתי שאנחנו כמשפחה נמשיך לתרום לחברה ולהתנדב כמו שאבי ז"ל היה עושה".

סמי נשוי ואבא ל3 ילדים וסבא לשני נכדים, ומצליח להעביר לבני משפחתו את הרוח ההתנדבותית בכל המישורים. "יש לי בת נשואה עם שני נכדים, הבן רונן נשוי, ועוד בן עמיר שהשתחרר לפני חודש והתחיל ללמוד".

סמי: "אני משרת יחד עם הבן רונן באותה יחידה, חייב לציין שיש לי בן ממושמע וגם חייל ממושמע, ממש כיף לשרת איתו, פה בטייבה אנחנו נמצאים על תקן של מפקד וחייל ורונן עושה את כל המשימות שמבקשים ממנו על הצד הטוב ביותר".

רונן בראיון לפורטל הכרמל והצפון אומר: "ראיתי בהתנדבות דרך ארץ ושייכות לשרת למען המדינה, זה המינימום לתת, כשהתחילו לגייס לפיקוד העורף ראיתי את הרוח ההתנדבותית של אבי ומיד נרתמתי, כי כך חונכנו וגדלנו, אני יוצא יחידת צנחנים, ואחי יוצא סיירת, כך שלתת זה זורם לנו בדם".

"למדתי מחוץ לכפר ארבע שנים וסיימתי לימודים בכפר, התגייסתי לצה"ל, ומזה 7 שנים עובד באגף המכס, נשוי ואשתי עובדת בחברת הייטק". 

רונן שלוקח חלק בפעילות של פיקוד העורף בעיר טייבה לעצירת התפשטות הקורונה אומר "בטייבה מתקיים שיתוף פעולה מדהים בין המועצה לפיקוד העורף".  

על היחס שבין רונן לאביו סמי, רונן מספר "עד לדלת של המועצה אני קורא לסמי אבא, ברגע שעוברים את הדלת אני קורא לו המפקד, אנחנו מתנתקים מהרגשות ומקשרי המשפחה, ועוברים למשמעת של חייל ומפקד".

סמי: "טייבה הייתה עיר אדומה, היום מתקרבת לצבע הצהוב, בעיר טייבה ראש עיר מדהים שהוא מפקח ומלווה ומפעיל את כל היחידות שצריכות לטפל, אם זה משטרה, מחלקת הרווחה, מערכת ההסברה, ובעזרת כל המערכות בעיר טייבה עשינו הישג אדיר, היום בטייבה יש 165 חולים מתוך 53 אלף תושבים, מבחינת מספר הבדיקות, פיקוד העורף עשה דבר אדיר שהכניס את הדרייב אין לעיר, נעשו 19,000 בדיקות שכל אזרח שלישי עשה בדיקת קורונה, ורק כך אנחנו הצלחנו לבלום את התפשטות הקורונה, ועלינו על דרך המלך".

סמי: "העיר טייבה ערוכה מכל הבחינות, ערוכה לכל תרחיש, אם זה רעידות אדמה, שריפות, מלחמות, המשך טיפול בקורונה, העיר יכולה לתפקד בכוחות עצמה בלי עזרה מגורמים חיצוניים".

סמי:"הבעיה של המגזר הערבי זה החתונות, נתקלנו בבעיה זו גם בטייבה אבל עם הסברה נכונה, כאשר כל הגורמים היו מגויסים לאותו עניין, הצלחנו לצמצם את התופעה, והיום כמעט ואין התקהלויות ויש משמעת, רואים שיש תוצאות, הצלחנו להוציא חולים למלוניות, רוב החולים בטייבה העדיפו לעבור את הקורונה בבידוד בבית".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

רונן: "כפיקוד העורף אנחנו לוקחים את ההחלטות יחדיו יחד עם השיטור העירוני, הכל בתיאום עם ראש המועצה של טייבה, אני רוצה להדגיש שמה שראש העיר שועאע מסארווה מנצור עושה בנדון הוא דבר בלתי מובן, הוא נותן את המאה אחוז שלו לטובת האזרחים".

"פיקוד העורף לא בא לעשות אכיפה בעיר טייבה או בכל עיר אחרת, אלא בא לעזור לרשות לעבור את התקופה הקשה, אנחנו באנו רק לסייע לעיר".

"רואים את מספרי החולים שיורדים לאט לטובת הירוק, תוך שבועיים לדעתי העיר טייבה תגיע לעיר ירוקה".

רונן: "התפקיד מלווה אותי כל הזמן, מקבל דיווחים מחדר המצב, גם כאשר אני בבית והורדתי מדים, אני ממשיך להיות חייל צה"ל ולייצג את הצבא על הצד הטוב ביותר".

"כרגע החוויה הקשה עבורי שהמצב של הקורונה ממשיך ללוות את המדינה, אני אומר לכולם לא לזלזל בקורונה ולקחת אותה ברצינות, להיזהר, לעטות מסיכות ולא להתקהל, מקווה שכולנו נעבור את התקופה הזו בשלום".

רונן: "אלה שלא מצייתים לחוקים הם מסכנים את עצמם ואת המשפחות שלהם, והשכנים שלהם, צריך לקחת אחריות וזה מתחיל באחריות אישית, בהסברה כמו שעושים היום בפיקוד העורף, יש לנו בטייבה רכב כריזה שמסתובב בין הבתים וקורא לאנשים להיזהר, לא להתקהל לא לערוך חתונות ואירועים, אנחנו גם מחלקים פליירים לתושבים בערבית ובעברית, העניין של החתונות כרגע ירד מהפרק והתוצאות ממש טובות ביחס למה שהיה קודם".

סמי: "אני מגויס כבר קרוב ל 130 יום ונתקל באירועים שונים, במהלכם נפגשנו עם אנשים חולי קורונה ועם כאלה שהחלימו, המצב מחייב אותנו להיזהר ולקחת אחריות אחרת נמצא את עצמנו בגל שלישי של קורונה ואנחנו נמצאים לקראת חורף, אז אני קורא לכולם לשמור ולהישמר, אני מקווה שהכיוון החיובי ימשיך, אחרת נמצא את עצמנו במקום אחר".

סמי: "זו הזדמנות להודות לטייבה ולראש העיר עו"ד שועאע מסארווה מנצור על קבלת הפנים לחיילי צה"ל, אני מודה לכל החברים שעוזבים את העבודה שלהם ובאים להתנדב ועושים את העבודה על הצד הכי טוב, והכי חשוב תודה לפיקוד העורף שהצליח לעשות תוך זמן קצר דבר אדיר בחברה הישראלית".

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. בחור לפני 20 ימים
כל הכבוד לכם

מומלצים