פרג' חירבאוי שוטר אמיץ וגיבור

זהו סיפור על שוטר שמסמל ומייצג בפועלו את ערכי משטרת ישראל בכל הנוגע לגבורה ודביקות במשימה, חתירה למגע ושמירת חיי האזרחים ביטחונם ושלוותם, אשר ראוי כי ילומד בכל הכשרה משטרתית וראוי שכל בית בישראל יכיר, רס"ב פרג' חירבאוי.

09.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרג' חירבאוי שוטר אמיץ וגיבור

 

עם סיום טקסי הזיכרון לזכר חללי כוחות הביטחון אשר נפלו במערכות ישראל ובתוכם השוטרים הנופלים אשר חירפו את נפשם, כדי לשמור על בטחון ושלוות אזרחי המדינה בכל זמן ובכל מקום, החלו חגיגות יום העצמאות ה71 למדינת ישראל.

 כך שעם סיום זכר הנופלים והמעבר לחגיגות העצמאות, חובתנו גם לזכור את תרומתם ופועלם של השוטרים הגיבורים אשר מסכנים את חייהם יומיום, בכל זמן ובכל עת, ברוב המקרים הרחק ממשפחותיהם, בקור העז ובחום הלוהט, לפעמים בזירה של פיגוע ולפעמים במטח של רקטות, לפעמים בנחל שוצף וקוצף, בכל עת ובכל מקום, כל זאת במטרה אחת ויחידה, כדי להעניק בטחון לאזרחי המדינה ולשמור על חייהם, בטחונים שלוותם ורכושם.

לרגל יום העצמאות ה71 בחרנו להביא סיפור גבורה של שוטר גיבור צנוע ומיוחד

רס"ב פרג' חירבאוי, יליד 12/11/1978, תושב ירכא, נשוי ואבא לשניים, למד בתיכון ירכא, התגייס לצה"ל 2.4.1997 ולאחר 7 חודשים יצא לקורס קצינים והגיע לגדוד חרב 299, שם מילא תפקידים  מ״מ , סמ״פ , מ״פ , בדרגת סרן , לאחר מכן עבר לפיקוד צפון והשתחרר ב 2003  בדרגת רס״ן.

מייד עם שחרורו מצה"ל בחר להמשיך לתרום למדינה ולשמירת ביטחון אזרחיה, כך בחר להתגייס למשטרת ישראל, לתחנת שלם במרחב ציון במחוז ירושלים, אחד המקומות המיוחדים והמורכבים בעולם, שם שירת משנת 2003 ועד 2012 ושימש כראש משמרת  משנת 2004 ועד 2012 וחונך סיור.

בתקופה זו בלט השוטר חירבאוי בין חבריו בתכונותיו הייחודיות כאדם צנוע וכשוטר אמיץ, הנכון לבצע כל משימה הגם אם נשקפה סכנה לחייו, כל זאת במטרה לשמור על חיי חפים מפשע ולשמור גם על חבריו לשירות.

במסגרת שירותו, הזדמן ח'ירבאוי לטפל במאות אם לא באלפי אירועים, אך בחרנו להביא מתוכם שלושה אירועים מלמדים כמה מורכבת וקשה עבודתם של שוטרי משטרת ישראל.

האירוע הראשון אירע ביום שבת6/5/2006  עת מילא השוטר חירבאוי תפקידו כשוטר סיור, באחד המקומות המיוחדים והמורכבים בעולם, סמוך לעיר העתיקה בירושלים שם עת מילא משימה ביחד עם חבריו למשמרת, באבטחת ציר מתפללים הגיעה מפגעת חמושה בסכין מטבח והתקדמה במטרה לפגוע במתפללים, משהבחין בה השוטר חרבאוי, פעל באופן מיידי לניטרולה באופן שעט לעברה והשתלט עליה, חרף נסיונותיה לדקור אותו והביא למעצרה.

גבורתו ואומץ ליבו של חירבאוי ודבקותו במטרה, בלטו לאורך כל שירותו, כך בהמשך, ב29.5.2010  הגיע מפגע פלשתיני, לרחוב צלאח אדין בירושלים, שאיים עם חרב לפגוע באזרחים שנכחו במקום, בהמשך, חטף את נשקה של אחת השוטרות ממשמר הגבול מסוגm-16  וניסה לירות בה אך בשל מעצור בנשק לא הצליח המפגע לבצע את זממו, בה בעת הגיע השוטר חירבאוי לזירה, הגיח על המפגע והחל להתעמת עימו  כשהמפגע מנסה פעמיים לירות בבטנו של חירבאוי, והשוטר מסיט את קנה הנשק לכיוון מטה וכשהוא תופס את הנצרה ומונע מהמפגע לירות בו עד שלבסוף, בעזרת שוטר אחר מצליחים להשתלט על המפגע ולעצור אותו. המפגע ואיל טוואשי בהמשך הובא לדין.

בשנת  2012 עבר השוטר לאגף התנועה ולאחר תקופה קצרה לאור ביצוע תפקידו בהצלחה רבה, עבר להיות ראש משמרת  בימת"א חיפה כך ממשיך במסגרת תפקידו כשוטר תנועה להציל חיי אדם, הפעם בצורה אחרת באכיפת החוק כחלק מהניסיון של משטרת ישראל במלחמתה בקטל בכבישים.

בתוך כך, טיפל השוטר חירבאוי באירוע בו רכב התהפך במחלף יגור במהלך חודש ספטמבר 2018  וכתוצאה מהתאונה עלה באש, כך הסבתא והאמא יצאו מהרכב בעוד שילדה כבת 5 שנים נשארה חגורה מאחור, השוטר חירבאוי עם הגעתו לזירה לא היסס לרגע נכנס לרכב וחילץ את הילדה מהמושב האחורי בעזרת שותפיו למשמרת בעוד הרכב ממשיך לבעור ובהמשך פעלו לכיבוי האש באמצעות מטפים שהיו בניידות, עם הגעת כוחות הכיבוי השריפה כובתה.

בנוסף חירבאוי גם נוטל חלק בפעילות מניעה והסברה בהדרכות בבתי הספר לבני הנוער בכל הקשור לבטיחות בדרכים.

בשיחה עם השוטר חירבאוי על שירותו והצלחותיו אמר לנו: " אני עושה את הדברים שצריך לעשות, לא עושה זאת כדי שימחאו לי כפיים עושה זאת מכל הלב מתחושת שליחות ומתוך הנכונות לעזור לאחרים".

לצד אלה בלטה ההגינות שלו כך הוא מנחה את שוטריו, לעזור ככל הניתן לאזרחים/ לנהגים ואח"כ לאכוף את החוק בהגינות ובמקצועיות.

עליו סיפר מפקדו קצין יחידה בימת"א צפון, פקד אוסאמה סלאמה : "פרג' הינו איש של אנשים ,שוטר אמיץ, ואדם שכולו לב !!

את פרג׳ חירבאוי אני מכיר עוד משירותי במחוז ירושלים, זכיתי בו כחבר וכעמית לעבודה, אמין ואמיץ. מזה שנתיים זכיתי בו כפקוד לויאלי ומסור, חדור מוטיבציה ואהבת אדם . פרג׳ משמש היום כראש משמרת ביחידת התנועה שאני מפקד עליה. כרבאווי מבצע את תפקידו בצורה ראויה לציון ושבחים, אהוב במיוחד בקרב השוטרים והמפקדים ומניע אנשים מכח אישיותו . בנוסף פרג׳ משמש כחונך לשוטרים החדשים ביחידה ועושה זאת באכפתיות רבה, במקצועיות יתרה ומכל הלב  אני אישית גאה בשוטרים כגון חירבאוי."

בזכות שוטרים כגון חירבאוי, אנו ישנים בשקט, חוגגים את חגינו ומנהלים שגרת חיים בטוחה ובאיכות גבוהה.

חג עצאמות שמח.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים