רס"ר והבי ביסאן "לקבל מצטיין אלוף זה כמו לשחק בליגת האלופות"

רס"ר והבי ביסאן נבחר לקבל הצטיינות ממפקד פיקוד צפון, אלוף אמיר ברעם, לרגל יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל, והבי ״זו מחמאה גדולה שמעריכים את מה שאני עושה בשירות, אם זה המפקדים ואם הפקודים״. רס"ר והבי ביסאן, בן 36, מג'ת הגלילית, ממלא תפקיד בוחן מכונאות טנקים בגדוד 82.

12.05.2020 מאת: אמילי חלבי
רס"ר והבי ביסאן "לקבל מצטיין אלוף זה כמו לשחק בליגת האלופות"

 

במעמד מרגש הוענקה תעודת הצטיינות פיקוד הצפון לרס"ר והבי ביסאן, והבי נשוי פלוס שתי בנות, מרוצה מהדרך שעשה בצה"ל ומפרגן לפקודים ולמפקדים ששומרים על צבא איכותי. 

בראיון לפורטל הכרמל והצפון, והבי מספר איך הגיע לתפקיד בוחן מכונאות טנקים בגדוד 82, בחטיבה 7, על האירועים המשמעותיים בצבא ובאזרחות.

והבי: "לפני הצבא מ 2002 עד 2004 למדתי הנדסאי מכונות התמחות רכב, התגייסתי ב2004 הייתי מדריך במכונאות טנקים בבה"ד 20 שהיה חיל החימוש והיום חיל הטכנולוגיה והאחזקה, ב 2007 השתחררתי והתחלתי לעבוד במפעל ישקר, ב2009 שוב חזרתי לצבא, הייתי בגדוד 75 ב 2015 עברתי לגדוד 82, בהתחלה הייתי מפקד חוליה טכנית פלוגתית, שזה לטפל בחיילים ולדאוג לפרט מקצה לקצה".

והבי: "מצאתי את עצמי בחיל, אני רציתי ללמוד את המקצוע הזה והצבא בא אלי בהצעה להתגייס לחיל חימוש וכך היה. בתפקידי כבוחן מכונאות טנקים, אני אחראי על מוכנות הטנקים, יש בגדוד מספר טנקים ואנחנו בשגרה לשמור על איכות הטנקים והכשירות שלהם, לטפל בהם מתי שצריך, להכין אותם לתפקוד יעיל".

מצטיין אלוף פיקוד הצפון

והבי מספר על ההערכה הגדולה לה הוא זוכה מצד המפקדים וגם מהפקודים שלו, ועל מעמד קבלת מצטיין אלוף פיקוד הצפון שמאוד מרגש אותו: "קיבלתי מצטיין אלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם, ביום העצמאות, לקבל מצטיין אלוף זה כמו לשחק בליגת האלופות, מעמד של כבוד וגאווה, מאוד מרגש, קיבלתי מצטיין הודות לתפקוד שלי ולשירות שלי, יש לי בגדוד חוליית בוחנים שאני רתמתי אליי ועובד איתם הרבה, אני מטפל היטב בפקודים שמתחתיי, וישנו יחס טוב לעמיתים שלי, ולמפקדים מעליי, על כל אלה זכיתי במצטיין".

והבי: "לעבוד עם אנשים זה קודם כל ללמוד יחסי אנוש, אם אין יחסי אנוש אי אפשר לעשות תפקידים, דוגמת התפקידים שאנחנו עושים, יחסי אנוש זה הרבה דברים מעבר לתפקיד הרגיל של לעלות לטנק, לבדוק ולוודא שהכל בסדר, זה לעבוד מול אנשים ולהגיע למטרות ביחד ולזה כיוונתי וזה מה שרציתי".

והבי: "אנחנו משרתים בצבא העם, בסופו של דבר לכולנו מטרה אחת להגן על המולדת ועל המדינה ואם אין חיבור בין האנשים זה לא יכול לצאת לפועל כמו שצריך".

אירועים שנחרטו בראש

והבי: "בתקופה של 11 שנים, הרבה דברים קרו והיו הרבה אירועים ויש דברים שלא יוצאים לי מהראש, אני זוכר שהייתה לי תקופה מאוד קשה כאשר הוריי, גם אמא וגם אבא היו שניהם חולי סרטן, וזה היה ממש מתסכל וקשה להחזיק את הפלוגה מצד אחד, את הטנקים ואת החיילים, ולטפל בהורים מצד שני שהיו בבתי חולים, זו הייתה תקופה מאוד מאתגרת עבורי, אני חושב שאחרי שעברתי את התקופה הזו אין דבר שיכול לשבור אותי".

והבי: "לבסוף אמא שלי לא שרדה את המחלה ונפטרה ואבא שלי התמודד והחלים, היום הוא נשוי בשנית וממשיך את החיים. בתקופה הזו התחתנתי ונולדו לי שתי בנות, כל האירועים הכי משמעותיים קרו בתקופה הזו גם האזרחיים וגם הצבאיים".

 

 

והבי: "עברנו הרבה מבצעים, בצוק איתן הייתי בעומק עזה, נפגע לנו טנק שאני נכנסתי לחלץ אותו, אלה אירועים שממש ממשיכים ללוות אותי, גם בשל המורכבות שלהם, השתתפתי בעמוד ענן,  בצוק איתן וטיפלתי בכלים שנפגעו.

אני יוצא מכל אירוע בציר הצבאי המבצעי מעודד ומחוזק, בשביל זה אנחנו כאן להיות מלוכדים וחזקים בכל מצב".

על העתיד והבי אומר: "אני רואה את עצמי ממשיך בצבא, מגיע לתפקיד מנהל עבודה של הגדוד".

המסר של והבי לאחרים, להיות חזקים ודבוקים במטרה, "במשבר הזה של הקורונה שאנחנו יוצאים ממנו בשלום, בצבא עברנו תקופה לא קלה, אני מאחל לכל החיילים והמפקדים בריאות, אנשים שסגרו 50 יום ולא יצאו הביתה ועשו את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר, אני מאחל להם הרבה כוחות והצלחה".

והבי: "בסופו של דבר, בגדוד הטנקים והנשק צריכים אנשים מאחוריהם, ואם לא נטפל באנשים, לא נתקדם ולא נעבור שום מלחמה ולא נצליח בשום לחימה".

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. דרור לפני 24 ימים
כל הכבוד , יישר כח ובהצלחה
3. אמל לפני 25 ימים
כל הכבוד
2. דלואני לפני 25 ימים
גאווה אמיתית
1. דרוזים ישראלים לפני 25 ימים
מי שמשקיע..מגיע..

מומלצים