תא"ל אמל אסעד: "אני זועק את זעקת חבריי"

שיחה פתוחה עם אמל אסעד שלא עוצר לרגע ומצליח להזיז דברים רבים לטובת העדה ומדינת ישראל, על הפוליטיקה ותקיעת סכין בגב, החיבור וההמלצה על גדיר, למרות שהוא חבר תנועת הליכוד, לא מוכן להפגין עם מניפי דגל פלסטין ומתייחס לביקור הדרוזים בסוריה.

07.09.2019 מאת: חסין חלבי
תא"ל אמל אסעד: "אני זועק את זעקת חבריי"

 

תא"ל אמל אסעד ממשיך להרים את דגל המאבק בחוק הלאום ודורש שיוויון מלא לעדה הדרוזית שנתנה את תרומתה למדינה בכל המישורים.

אמל: "בעניין ביקור הדרוזים בסוריה, זכותו של כל אדם לבקר את המשפחה שלו, אני לא בקיא בפרטים, כל אחד מאיתנו צריך לעשות חשבון נפש ולא להתערב בחייהם של אחרים, במיוחד לא בחיי האזרחים הדרוזים בסוריה".

אמל: "אני דוגל בהפרדה בין דת לפוליטיקה, ההנהגה הרוחנית צריכיה להתעסק ברוחניות, בדת עצמה ובמנהגים, ויש נציגים וראשי רשויות שנבחרו כדי לייצג אותנו פוליטית והם עושים זאת בצורה טובה".

אמל: "בנושא מרוץ בשביל הבנים, שיתקיים אחרי הבחירות, אני מניח שהפוליטיקאים היו שמחים להגיע למרוץ לפני הבחירות, אני שמח שהאירוע יהיה אחרי הבחירות כדי לראות מי באמת מגיע למען האירוע ולא למען כותרות".

אמל: "אני חבר של גנץ כמו שאני חבר של כולם, אני פקוד בתנועת הליכוד מעל 20 שנה מאז שהשתחררתי מהצבא, אני לא נכנס לפוליטיקה ולא מתמודד".

"מי שממנה את המועמדים זה המפלגות ולא אני שיכול להחליט, אני המלצתי על גדיר מריח ואני מקווה שהיא לא תאכזב ותצליח לעשות מה שאחרים לא הצליחו לעשות".

אמל אדם שמאוד רוצה שהחינוך בחברה הדרוזית יגיע רחוק ורוצה לראות את הצעירים מצליחים ומשכילים, "אני הייתי בין המייסדים של תיכון דרכא למדעים, יחד עם זה אני חושב שההשתלבות של הצעירים הדרוזים בחברה הישראלית היא דבר מאוד חיוני ותורם".

אמל בהתייחסות לחוק הלאום והמאבק שהם הובילו: "חוק הלאום קיים והתחושות שלנו נהפכו להיות יותר קשות ולא דעכו, מי שרוצה להצטרף למאבק לבטל את החוק מוזמן להצטרף אלינו, אני חושב שהמדינה שייכת לאזרחיה כולם, כולנו שווים בכל מקום בישראל ואף אחד לא ידרג אותנו בזה. יום אחרי הבחירות אנחנו חוזרים למאבק שלנו נגד חוק הלאום".

אמל: "אני זועק את זעקת חבריי, ומרים את בשביל הבנים, אני חושב שההוכחה האמיתית לשיוויון שיש במדינה בין כולם זה האירוע הזה, חיילים אזרחים בכירים וזוטרים באים להגיד כולנו שווים".

אמל: "אני לא הייתי מוכן ללכת להפגין עם מי שהרים את דגל פלסטין, כי אני מרים את דגל ישראל, אני נלחמתי על הדגל הזה ואמשיך להילחם".

 

אמל אסעד ראיון אישי 2019

תגובות

13. דרוזי לפני 10 חודשים
איש יקר
12. ايمن לפני 10 חודשים
رجل اعمال
11. מקלדה לפני 10 חודשים
זועק חזק
10. בחורה דרוזית לפני 10 חודשים
כמה אתה מבין
9. חלבי מדליה לפני 10 חודשים
אדם מיוחד בעל יכולות ויש לו את זה
8. חלבי לפני 10 חודשים
140 אלף בני העידה בישראל כולם. מנהיגים!!!
7. يوسف عامر ... البقيعه לפני 10 חודשים
تعليق
6. מן הישוב לפני 10 חודשים
לא מוסיף כבוד
5. דניאל בן חמו לפני 10 חודשים
ישראלי אמיתי
4. חוסין מחאג'נה לפני 10 חודשים
גאווה
3. עלי מירכא לפני 10 חודשים
כל מילה סלע
2. אייל חלבי לפני 10 חודשים
גדול
1. דרוזים ישראלים לפני 10 חודשים
חוק הלאום לא יבוטל...לתקן שויון אזרחי כן...

מומלצים