תא"ל ד"ר טריף בדר מבט ל30 שנות שירות

קצין רפואה ראשי בצה"ל תת אלוף טריף בדר, בן למשפחה מוצלחת שמגיעה מהכפר הדרוזי חורפיש, פרץ דרך ארוכה כרופא צעיר בצה"ל עד שהגיע לראש הפירמידה, טריף מלא במקצועיות יושר ואהבה לעבודתו, כל מי שהיה בקרבתו מפרגן לאיש שנתן את כל כולו למשימה, לדברים

11.10.2020 מאת: חסין חלבי
תא"ל ד"ר טריף בדר מבט ל30 שנות שירות

 

תת אלוף ד"ר טריף בדר מסיים את תפקידו אחרי שלוש שנים בתפקיד קצין רפואה ראשי בצה"ל, ואחרי 30 שנות שירות בצה"ל, ד"ר טריף יוחלף ע"י תא"ל פרופסור אלון גלזברג, ד"ר טריף משאיר אחריו לחימה במגיפה עולמית, דבר שלא יתן לו להשאר אדיש ובטוח שהוא יתערב במישורים שונים במלחמת האנושות במגיפת הקורונה שנמצאת עדיין פה.

ד"ר טריף בדר נשוי לג'נאן מחנכת במקצועה ואב לסלמאן, אסיל ולילה, ילדים שפורצים דרך במקצועות הרפואה, משפחתו של ד"ר טריף באה מרקע של השקעה בהשכלה ובחינוך ואם נביט אחורה לפני 35 שנה נראה שבזמנים לא קלים שלא היה כלום המשפחה מחורפיש כבר שלחה את הבן טריף ללמוד רפואה באוניברסיטה בנגב.

ד"ר טריף למד בבית ספר יסודי בחורפיש ובתיכון בתרשיחא, אביו שיח' סלמאן בדר היה קצין במשמר הגבול, וכיהן כמנהל בתי הדין הדרוזים.

ד"ר טריף ממשיך לסמן מטרות בחיים האזרחיים, פניו לנהל בית חולים או ללכת להרצות במוסדות אקדמיים או שיתפנה להוביל בסקטור החברתי כאיש ציבור, אם זה בכנסת או בכפר שלו, כל האפשרויות פתוחות בפניו.

ד"ר טריף פונה לצעירים ולצעירות לסמן מטרה בחיים ולעשות הכל להשיג אותה, ד"ר טריף מסכם תקופה ארוכה שמלאה בהישגים והצלחות.

בין השנים 1985 עד 1992 ד"ר טריף למד רפואה במסגרת העתודה האקדמית באוניברסיטת בן - גוריון בנגב, את הסטאז' עשה בבית חולים ברזילי.

התמחה ברפואת ילדים בבית החולים גליל מערבי נהריה, ב-2001 שימש רופא חוקר במכונים הלאומיים לבריאות במרילנד שבארצות הברית (NIH) השלים מחקר בתחום אנדוקרינולוגית ילדים.

ד"ר טריף בעל תואר שני בהצטיינות בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בביטחון לאומי מאוניברסיטת חיפה המכללה לביטחון לאומי.

בשנים 2009 עד 2011 ד"ר טריף כיהן כסגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ובמקביל סיים התמחות נוספת במנהל רפואי.

ד"ר טריף שירת כרופא צבאי בגדוד 13 של חטיבת גולני, קצין הרפואה של עוצבת ברעם, קצין רפואה ביחידה מיוחדת, קצין הרפואה של אוגדה 36 וראש ענף מפקדים בבית הספר לרפואה צבאית.

בשנים 2011 עד 2014 שירת כקצין הרפואה של פיקוד הצפון, בתקופתו הפעיל צה"ל בית חולים שדה ברמת הגולן לקליטה וטיפול בפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה ומערך של העברת פצועים לטיפול בבתי חולים בצפון ישראל.

תא"ל ד"ר טריף בדר היה חבר במספר משלחות סיוע רפואיות של צה"ל, היה חבר כוח החילוץ הרפואי לתאילנד לאחר רעידת האדמה והצונאמי באוקיינוס ההודי ב 2004, שימש מפקד מחלקת הילדים בבית חולים שדה שהוקם בפורט-או-פרנס לאחר רעידת האדמה בהאיטי ב-2010, בין השנים 2013-2014 פיקד על מבצע הטיפול בפצועים הסורים, ופיקד על המשלחת הרפואית ובית חולים שדה שהוקם בנפאל לאחר רעידת האדמה בנפאל ב-2015. במרץ 2016 פיקד על מבצע השבת הפצועים הישראלים מטורקיה.

בפברואר 2016 יצא למסע הסברה מטעם דובר צה"ל וארגון ה-OSS בארצות הברית.

 

מערכת פורטל הכרמל והצפון מאחלת לד"ר טריף בדר המשך הצלחות במישורים השונים ובתפקידים הבאים.

 

עוד בנושא

אל"מ ד"ר בדר טריף קצין רפואה ראשי בצה"ל

אל"מ ד"ר טריף בדר מסמן כבר את היעד הבא

ד"ר טריף בדר מוביל משלחת צה"ל לנפאל

תת אלוף דר טריף בדר:"טיפול איכותי ומקצועי"

תת אלוף טריף בדר המטרה להציל חיים

 

לדברים של ד"ר טריף בדר בסרטון.

 

 

תא"ל טריף בדר אוקטובר 2020

תגובות

מומלצים