תת גונדר עמאד חמאדן מונה לסגן מפקד מחוז צפון

טקס הענקת דרגות תת גונדר ומינויים בשירות בתי הסוהר, התקיים בנציבות, בין הקצינים שקודמו לדרגת תת גונדר עמאד חמאדן תושב סאגור, עמאד מגיע משירות ארוך בתפקידים שונים, עמאד בעל כישורים וידע בניהול.

05.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תת גונדר עמאד חמאדן מונה לסגן מפקד מחוז צפון

 

הטקס התקיים במעמד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, סגן השר לביטחון הפנים גדי יברקן, נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי וסגן נציבת בתי הסוהר גונדר מוני ביטן, במתכונת מצומצמת בצל הקורונה ובהתאם להנחיות.

עמאד חמדאן יליד שנת 1968, שירת 16 שנים בצה״ל בחיל משטרה צבאית, ביצע מגוון תפקידים בתחום המודיעין ,החקירות, השיטור והכליאה, מפקד משטרה צבאית מרחב חיפה.

עמאד עבר לשירות בתי סוהר, ביצע תפקיד מפקד בית מעצר מגרש הרוסים, מפקד כלא רימונים, קצין ניהול אסירים מחוז צפון, מפקד בית מעצר קישון, מהיום מונה לסגן מפקד מחוז צפון בשירות בתי סוהר.

מדברי שר הבט״פ אמיר אוחנה: "שירות בתי הסוהר נע קדימה, "וַיָּקָם דּוֹר חדש" של מפקדים המתהדרים בדרגת עלי הזית. דור חדש, אך רב-ניסיון, ומאחוריו שנות דור של ידע, מיומנויות וכישורים, עמוד שדרה ארגוני, המבסס את שירות בתי הסוהר כארגון ביטחוני. תפקידכם, כדור העתיד, לעצב את שירות בתי הסוהר כגוף מודרני הנע ללא הרף קדימה, היודע לשאת בתבונה את המתח המובנה בין כליאה וענישה לבין יחס אנושי, חינוך ושילוב בקהילה. לאחרונה אישרנו בוועדת שרים את מנגנון השחרור המנהלי המורחב, כך שיימנע שחרור מוקדם אוטומטי של אסירים בעלי מסוכנות גבוהה, לצד תמרוץ אסירים פליליים להשתתף בטיפול שיקומי. לצד זאת, קבעתי יעד לשנת 2021 לפיו יש להעלות את שיעור האסירים האלימים שעוברים תוכניות שיקומיות מ-63% (בשנת 2020) ל-73%. בנוגע לאסירים הביטחוניים, המחבלים הכלואים, המסר שלי הוא חד וברור: המלחמה בטרור לא נעצרת במפתן בית הכלא. היא נמשכת גם בין כתליו, וכיאה למלחמה על זכותנו לחיות בשלום ובביטחון בארצנו – אין ולא יהיו במלחמה הזו פשרות. קריאתם הצודקת, של בני משפחות השכול, להקפיד שלא לחרוג לקולא בתנאיהם של רוצחי יקיריהם, ראוי לה להישמע במלוא עוזה, באוזן ובלב, שעה שאתם מבצעים את תפקידכם. עשו שליחותכם זו בחרדת קודש. פעלו במיטב התבונה והכוח למען הצלחתו של שירות בתי הסוהר ולטובת שלומו וביטחונו של הציבור בישראל. בהצלחה".

מדברי נציבת בתי הסוהר, רב גונדר קטי פרי: "יום חג היום לשירות בתי הסוהר, תשעה תפקידים בדרגת תת גונדר מאוישים בטובי אנשינו מקרב הקצונה הבכירה בשב"ס, ומהווים את המשך עיצוב שדרת הפיקוד המתחדשת של הארגון. שב"ס עובר תמורות משמעותיות בימים אלה הן בשינויים ארגוניים והן בשיבוץ האנשים הנכונים לתפקידים הנכונים, וכל זאת על מנת להגשים את יעודנו באופן הטוב ביותר – ולא נוכל למשימה אם היא לא תובל על ידי הראויים לכך. הראויים לנו. אתם עומדים כאן היום בזכות גדולה, כל אחד מכם עשה דרכו בארגון ועשיתם את דרככם באופן ראוי לציון. דרך זו הכינה אתכם לתפקיד המשמעותי לו אתם מתמנים היום. בחרתי בכם להיות לצידי להגשים את רצון כלל סוהרי שב"ס – לעשות הכי טוב את מה שאנחנו הכי טובים בו, ואני סמוכה ובטוחה כי כל אחד מכם יביא איתו רוח עשייה של חדשנות, ערכים, דרך ארץ ויושרה מקצועית. אתם מתמנים היום לתפקידי ליבה בארגון ביניהם סממ"זים, ראשי חטיבות מקצועיות ומפקד בית סוהר ביטחוני. כובד האחריות מוטל על כתפיכם, בטוחה כי הנכם רתומים לארגון ולשליחותנו הציבורית והחברתית. אמר בן גוריון "היסטוריה לא כותבים – היסטוריה עושים". נאמר מעט, נעשה הרבה. אאחל לכם ולנו כי דרככם תהיה משמעותית ורצופת הצלחות".

מקבלי הדרגות: 

גונדר משנה ערן פייר מונה לסגן מפקד מחוז מרכז וקודם לדרגת תת גונדר.

גונדר משנה שמואל לביא מונה לסגן מפקד מחוז דרום וקודם לדרגת תת גונדר.

גונדר משנה עמאד חמאדן מונה לסגן מפקד מחוז צפון וקודם לדרגת תת גונדר.

גונדר משנה אתי אלקבץ מונתה לראש חטיבת כליאה וקודמה לדרגת תת גונדר. 

גונדר משנה נאווה מימון מונתה לראש מינהל תכנון וקודמה לדרגת תת גונדר.

גונדר משנה רגב דחרוג מונה לראש חטיבת המודיעין וקודם לדרגת תת גונדר. 

גונדר משנה שלומי אדרי מונה לראש חטיבת הביטחון וקודם לדרגת תת גונדר. 

גונדר משנה יוסף איבגי מונה למפקד יחידת 'נחשון' וקודם לדרגת תת גונדר.

גונדר משנה יוסף כניפס מונה למפקד בית סוהר 'קציעות' וקודם לדרגת תת גונדר.

חילופי מפקד מחוז המרכז של שירות בתי הסוהר נערך הטקס במעמד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי וסגל מצומצם של מטה המחוז בהתאם למגבלות.

מפקד המחוז הנכנס, גונדר אביחי בן-חמו, החליף בתפקיד את גונדר מנשה גניש שפורש משב"ס לאחר 38 שנות שירות.

שר הבט"פ אמיר אוחנה: "מחוז מרכז, מחוז מורכב הוא. מתקניו מוצבים בלב אוכלוסייה עירונית, ויש בו מכל האוכלוסיות ומכל האתגרים: נשות כלא נווה-תרצה, נערי כלא אופק, המחבלים הכלואים של כלא עופר והאגפים הביטחוניים, אסירים ועצורים פליליים – חלקם בעבירות קשות, חמורות, זרים הממתינים לגירוש, טעוני הגנה, ומטופלי רפואה, גוף ונפש. בהתאם לאוכלוסיית הכליאה – כך רבות ומגוונות תכניות השיקום, הטיפול וההשבה לחברה במחוז המרכז, בהתאם לייעודו הגדול של שירות בתי הסוהר – לחזק את החוסן הלאומי והחברתי של מדינת ישראל. מנשה, אתה נפרד היום, רשמית, משירות בתי הסוהר לאחר כמעט ארבעים שנה, מתוכם כחמש שנים כמפקד המחוז. שירות בתי הסוהר היה נוף חייך הבוגרים, ונתקשרתָ אליו ולאנשיו – פקודיך, מפקדיך ועמיתיך, בקשרי חברות ורעות, שלא ינתקו. אביחי, נכבד התפקיד שנטלת את כתפיך. עשה בתפקידך כבשליחות, הבע בתפקידך את הכפילות המתחייבת בתפקידו של שירות בתי הסוהר יד חזקה, קשה, לצד יד מכוונת ומחנכת. הפעל ידיך אלו בחכמה. זכור את כאבן והַקְשֶב לזעקתן של משפחות השכול, אשר יקיריהם נרצחו או נפגעו מידם של השפלים באויבי ישראל האסורים בכלאךָ. עשה בכוחך ובתבונתך למען עתידו וחוסנו של המחוז. מי ייתן כי תשרה ברכה והצלחה על תחילתה והמשכה של הדרך, במשימתכם החשובה והנעלה מכל – ההגנה על שלומו וביטחונו של הציבור".

מדברי נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי: "החלפת הפיקוד של מחוז מרכז הוא מעמד חשוב ומרגש עבורי. מחוז מרכז הנו המחוז הפלילי המורכב והגדול ביותר בארגון, מחוז הטומן בחובו מנעד רחב של עשייה ומאכלס אוכלוסיות ייחודיות ורגישות, ביניהן אוכלוסיית נשים וקטינים, אסירי הפרדה ושמורים, טעוני הגנה וארגוני פשיעה, המחוז מונה שנים עשר מתקני כליאה מירושלים ועד נתניה ומתמודד עם איומים מחוץ ומבית מדי יום. גניש יקירי, חברי, כבר למעלה מ 30 שנה אנו צועדים זה לצד זה בארגון. יחד גילינו את שבילי ורזי המודיעין, צעדנו במסלולים מקבילים, יחד עברנו אירועים משמעותיים במסלולי השירות הארוך שלך שפרוס על פני ארבעה עשורים. זכיתי לשרת כסגנית מפקד המחוז וקצינת האגם המחוזית תחת פיקודך. הכרתי מפקד שהוא קודם כל אדם. צמחת מתוך הארגון ועשית דרך מקצועית מרשימה ומשמעותית. אי אפשר לסכם 38 שנות שירות בכמה משפטי פרידה, יחד עם זאת, אין ספק כי סבב הפרידה שלך מיחידות המחוז והאופן בו בחרו להעניק לך רגעי פרידה המרחיבים את הלב, משקפים בבהירות את ההערכה שחשים כלפיך פקודיך וזה הסיכום הטוב והמדויק ביותר.

גונדר קטי פרי:"הייתה לי הזכות והכבוד לשרת לצידך ואני מודה לך בשם הארגון כולו, בשם הגונדרים ובשם סוהרי מחוז מרכז וכל הסוהרים ששירתו תחת פיקודך על כל שנות שרותך ועל תרומתך הרבה לארגון ולמדינה".

מדברי גונדר מנשה גניש, מפקד מחוז מרכז היוצא: "אני נפרד היום משירות בתי הסוהר אחרי שלושים ושמונה שנות שירות ועם תום תקופת כהונתי כמפקד מחוז מרכז, משימה שהופקדה בידיי לפני יותר מחמש שנים. אני עוזב היום את השירות שהיה במשך כל כך הרבה שנים ביתי ומשפחתי. שנים בהן התמסרתי לשליחות החברתית והביטחונית. שנים בהן הייתי חלק מארגון שצמח והתפתח, שעבר תמורות ושינויים והפך לארגון הכליאה הלאומי. מודה היום על שהייתה לי הזכות לפקד, לחנך ולהוביל דורות של סוהרים. אני לוקח איתי זיכרונות אינספור, פנים ושמות, אירועים ומקומות, חוויות חשובות ומאתגרות ואיתן חוויות משמחות ומוצלחות. אני מלא בתחושת סיפוק וגאווה גדולה על כך שהתאפשר לי להיות סוהר ומפקד בשירות בתי הסוהר, בתפקידי האחרון כמפקד המחוז ראיתי חשיבות גדולה בשיפור תנאי מחיית האסירים ומתן הזדמנויות וכלים שיקומיים לאסירים".

גונדר מנשה גניש:"שמחתי על כך שמוסדו במחוז מסגרות רבות, מגוונות וחדשניות שנותנות מענה לשיקומם של האסירים – מרכזי חינוך, תעסוקה , מחלקות טיפוליות ותוכניות המאפשרות את המשך הקשר עם הקהילה. במהלך התקופה הקפדתי לתת תשומת לב וקשב לכל אחת משניים עשר יחידות המחוז. כל יחידה והצרכים הייחודיים שלה. היה חשוב לי לתת את המענים הראויים, לפתח לשדרג , לכוון , לתת גיבוי ולהוות משענת ורשת ביטחון. השנה האחרונה הייתה שנה אחרת עבור כולנו. אני כמפקד התמודדתי כמו כולכם עם משימה שלא הכרתי קודם. השנה הזו שנת הקורונה עזרה לי, לנו, לכולנו לגלות מחדש את החוסן שבנו, את הכוח שבערבות ההדדית ואת היכולת שלנו להשתנות ולשנות בהתאם לצו השעה. במהלך כל תקופת שירותי בכל תפקידיי פעלתי לקידום טובת האירגון ועשיתי זאת מתוך אהבה ואמונה גדולה בעשייה ובאנשים. לכולכם סוהרים, קצינים ומפקדים אני מבקש לומר היום תודה. על השותפות והאמון , על הנכונות ועל המסירות , על ההתמדה ועל הרצינות שבה מילאתם יחד איתי את החובה המוטלת על כולנו- לעשות כמיטב יכולתינו, במיטב כוחותינו, תבונתינו וטוהר ליבינו לחיזוק האירגון והמדינה, הגיעה העת לאחר שנות שירות רבות לפשוט את המדים וללכת הלאה בלב מלא ושלם , בנחת ובגאווה גדולה. לכם לכולכם אני מאחל עשייה  טובה ומוצלחת. היו גאים ונחושים בדרככם".

מדברי גונדר אביחי בן-חמו, מפקד המחוז הנכנס:"השבוע לפני 15 שנים, הושלם הליך העברת בית הסוהר 'קציעות' מידי צה"ל שהחזיק במקום מאז ימי האינתיפאדה הראשונה לידי שירות בתי הסוהר, ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל. אז עשיתי את צעדיי הראשונים בשב"ס ומאז ועד היום בתפקידי שטח מאתגרים ברמות השונות".

גונדר אביחי בן-חמו:"תקופת שירותי כמפקד ארבעה בתי סוהר מהמורכבים שישנם, חידדה אצלי מעל הכל את חובתינו לפעול ללא לאות למען האסירים והאסירות המצויים במשמורת שירות בתי הסוהר. 

"לפעול למען", זהו אינו מס שפתיים. זוהי חובה מוסרית ממדרגה ראשונה לשמירה על שלומם ובריאותם, על זכויותיהם וכמו כן על מילוי כל חובה נדרשת והכל – באופן מקצועי, ממלכתי וראוי.

גונדר אביחי בן-חמו:"רק בחודש שעבר, יצאנו כארגון למשימת חיסון כלל האסירים והעצורים לראשונה בתולדות שירות בתי הסוהר ללא קשר או אבחנה לאופי עבירותיהם, יתרת מאסרם הממושכת או כל מאפיין מגדרי אחר.  כך עלינו, במחוז הפלילי הגדול בארגון, לפעול כל העת. למען האסירים. למען שיקומם. למען הביטחון. למען החברה. למען החוק. שמו של מחוז מרכז הולך לפניו מאז אוחדו להם גוש שרון וגוש מרכז בראשית שנת 2007 הגדול ביותר, המורכב ביותר, המורכב מיחידות רגישות ברמה הארגונית והציבורית וחשיפה לגורמים השונים גם בשל מיקום. במהלך השבועיים האחרונים ביקרתי ביחידות המחוז, פגשתי מפקדים וסגל עם ברק בעיניים. סגל המכיר את המשימה, בקיא בה, וגם מודע לפערים האובייקטיביים כל אחד ביחידתו. יחד נוביל ונצעיד את המחוז לאתגרים העומדים מולנו, יחד נעמוד איתן מול כל קושי. יחד נחזק ונתמוך האחד בשני. השלם יהיה גדול מסכום חלקיו".

 

פורטל הכרמל

עמאד חמאדן

תגובות

6. עופר דדון לפני 2 חודשים
עמאד חמדאן
5. יעקב עמאשה לפני 2 חודשים
עספיא
4. שאדי עמאשה לפני 2 חודשים
עספיא
3. דליה לפני 2 חודשים
ישר כוח
2. איש שב"ס לפני 2 חודשים
בהצלחה
1. אישה לפני 2 חודשים
בהצלחה

מומלצים