החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ

וויאג'ר 1 החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ, אשר שוגרה לפני 42 שנה, הפעילה בהצלחה מנועי תמרון קטנים שלא הופעלו מאז 1980. וויאג'ר צילמה תמונה אמיתית וידועה במיוחד של כדור הארץ במרחק של 6 מיליארד ק"מ.

14.02.2020 מאת: מגד תאבת
החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ

 

ב 13-20 לפברואר, הארגון הבינלאומי לאסטרונומיה IAU מזמין מורים מכל העולם לציין 30 שנה לתמונה הידועה pale blue dot שצולמה מה Voyager ע"י פעילויות לימודיות שונות בתחום האסטרונומיה, המלצות לפעילות במקור המצורף.

צילומי כדור הארץ מהחלל השפיעו רבות על האנושות, דרבנו תנועות סביבתיות איחדו והעניקו השראה לאנשים ברחבי העולם. תצלום כדור הארץ הוכרז כ"תצלום הסביבתי המשפיע ביותר שאי פעם צולם "על ידי צלם הטבע גאלן רואל. הצילום לא תוכנן ממש למשימה, אלא הפך למורשת מפורסמת.

החללית הרחוקה ביותר מכדור הארץ - וויאג'ר 1 - אשר שוגרה לפני 42 שנה, הפעילה בהצלחה מנועי תמרון קטנים שלא הופעלו מאז 1980. מהנדסי המשימה בנאס"א שלחו לחללית הוראה להפעיל ארבעה מנועי תמרון רדומים ב-28 בנובמבר 2017 על מנת לאפשר לה להמשיך ולכוון את האנטנה שלה לעבר כדור הארץ. לאותות הרדיו לקח כ-19 שעות להגיע לחללית.

וויאג'ר צילמה תמונה אמיתית וידועה במיוחד של כדור הארץ במרחק של 6 מיליארד ק"מ, עליה אמר קרל סייגן:
"הצלחנו לצלם תמונה זו, ואם תביטו בה, תראו נקודה. הנקודה הזו. זה הבית. זה אנחנו. עליה, כל אחד עליו אי פעם שמעתם, כל אדם שאי פעם חי, חיו כאן את חייהם... כדור הארץ הוא במה קטנה בתוך הזירה הקוסמית רחבת הידיים. חשבו על נהרות הדם שנשפכו בידי כל אותם מצביאים וקיסרים בכדי שיוכלו, עטורי תהילה וניצחון, להפוך לאדוני הרגע של חלקיק הנקודה... התרברבויותינו, החשיבה העצמית המדומיינת שלנו, אשלייתנו כי אנו בעלי מקום מיוחס ביקום, כולן מאותגרות בידי נקודת האור החיוורת הזו."

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

2. דתי לפני 8 חודשים
קשה לעכל את הדברים
1. אלברט שבות לפני 8 חודשים
כתבה מעניינת ביותר תודה!

מומלצים