ולאא והבה מסע גילוי התינוק

המחנכת ולאא והבה שמנהלת משפחתון אלסעאדה בדאלית אל כרמל, מתייחסת לצעדים הראשונים של התינוק עד לשנה הראשונה, "אמא האם ידעת שכל התנועות שהתינוק שלך עושה בשנה הראשונה שלו הן משחקי חקר?".

27.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ולאא והבה מסע גילוי התינוק

 

המאמר של המחנכת ולאא והבה 

 

ולאא: "אמא יקרה, האם ידעת שכל התנועות שהתינוק שלך עושה בשנה הראשונה שלו הן משחקי חקר שמלהיבים אותו ונהנים ממנו? הניסיון של תינוקך להכניס את אצבעו לפה עשוי להיראות בעיניך כניסיון טיפשי, אך זהו תרגיל בתיאום עין-יד, ולמרות שהוא לא מצליח כמה פעמים, הוא מנסה לתקן את הטעות שהוא עושה כדי להמשיך להוכיח את כוח הרצון שלו, והוא מצליח במשימה מעניינת זו".

 

ולאא: "האם צריכה לתת לילדה זמן משלו ללא התערבותה, שבה הילד תלוי במוחו כדי להבין דברים, והוא מפתח מאוד את החושים והפרספקטיבה של הילד לגבי הדברים ושימושיהם, יש כמה משחקים, שמבוגרים יכולים לשחק עם הילד כדי לפתח את כישוריו החברתיים והיעילים, כגון משחק תפקידים".

 

ולאא: "יש כמה משחקים שמבוגרים יכולים לשחק עם הילד כדי לפתח את כישוריו החברתיים והיעילים, כגון החלפת תפקידים, המהווה מרכיב חיוני לאינטראקציה בין אנשים כאשר חלק מהמשחקים חוזרים על עצמם.ההרגשה מגבירה את תחושת היוזמה והאינטראקציה של הילד עם אחרים".

 

ולאא: "עד שהתינוק מתחיל לדבר הוא עובר כמה שלבים שמתפתח דרכם, סימנים משתנים בהתאם לגיל התינוק ושלבי גדילתו, מתחילה מלידה ועד שהוא יהיה מסוגל לדבר בבירור ומיומן ברכישת התקשרות עם סביבתו.

 

להלן מדריך למעקב אחר התפתחות השפה בקרב ילדכם :

מרגע הלידה ועד גיל 6:

השמיעה והקליטה

יקשיב התינוק לדיבור

יבהל או יבכה ששומע רעשים חזקים

יתעורר משינה בשמיעת רעש חזק

יסתובב התינוק עבורך כשאתה מדבר

נראה כאילו שהוא מזהה את קולך וכשהוא שומע אותך נרגע אם הוא בוכה

השפה ההתנהגותית

הבכי בעת כאב ורעב

הגרגורים בעת מנוחה

יוציא קולות של סבל ,אה או, אי ".

 

 

 

"משפחתון אלסעאדה" بيت السعادة שמובילה המחנכת ולאא והבה בדאלית אל כרמל, התינוק נמצא בידיים אמינות, הגן נבנה בתכנון למען הביטחון האישי של התינוק, בואו להתרשם או שתתקשרו 0546110309. קישור משפחתון מגיל 0 עד 3 כולל צהרון, מקום בטוח ומרחב שמאפשר לתינוק התפתחות מעולה.

 

 

תגובות

מומלצים