ילדי עוספיה ותל אביב יפו יוצרים משחק משותף 

רעיון יצירתי יוצא דופן לשלב תלמידים ליצור משחקי קופסה, ילדים מעוספיה ות"א, בסיעור מוחות משותף, חיבור בין מרצים משנקר אריאל ליידן ורונית טל, לד"ר זאב דגני מנהל הגימנסיה הרצליה, ומובילת הפרויקט ענת אייזיק כספי, ואשואק כיוף, לפרטים.

09.11.2017 מאת: חסין חלבי
ילדי עוספיה ותל אביב יפו יוצרים משחק משותף 

כל השותפים במיזם

במסגרת תוכנית שותפויות ערים של עיריית ת"א יפו לקירוב תושבי המרכז והפריפריה. ראש מועצת עוספיה וגיה כיוף התאהב ברעיון להוביל תלמידים מעוספיה שיכולים ליצור משחקי קופסה, יחד עם תלמידים מת"א, לשם כך גויס תקציב גדול, שמשקיעה עיריית ת"א יפו ומובילה את הפרויקט ענת אייזיק כספי מנהלת תכניות שיתופיות ערים, להביא למצב שבסופו של יום יהיה משחק (שבנו תלמידים).

 אריאל ליידן יזם, ממציא ומעצב משחקים, מנטור, מקדם עשייה יצירתית ויזמית, בוגר בצלאל, מומחה בשילוב טכנולוגי במשחקים פיזיים כחלק מהטרנד הסוחף את תעשיית הצעצועים כולה.

המיזם הזה בסופו של יום יניב מוצר שהתלמידים וההורים מהעיר והכפר, יתגאו ויפתח להם עולם רחב לעתיד.

המפגש התקיים במועצת עוספיה בו לקחו חלק, כל הנוגעים בחינוך בעוספיה, בלטה בהשתתפותה אשואק כיוף, מנהלת הדרכה במשרד החינוך.

נואל והב מנהלת בית ספר דתי אלאשראק, אכראם והבה גאבר אחראית הגנים בעוספיה, פרח שרוף מזכיר מועצת עוספיה, יוסף זאהר רכז מעורבות חברתית, עמיר באשא פרסומאי ומנהל פרויקטים, ועוד. 

מי שיעבוד עם התלמידים להכנת המשחק אריאל ליידן ורונית טל, שהציגו את המיזם ולוח הזמנים והדרישה לקליטת התלמידים למיזם, והתוצאות שיבואו אחרי זה.

ליידן הוסיף: "מעבר לזה יש את החיבור האישי בין התרבויות ומה יכול לצאת מהדבר הזה, אנחנו כבר מנוסים בהרבה תחומים באוכלוסיות שונות וזה רק הולך ומתעצם, התכנית שלנו תעבוד להביא להשקת המוצר הסופי".

וגיה כיוף ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך במועצת עוספיה: "חינוך היום שונה בחלקו ממה שהיה, כדי להוביל מערכות ותלמידים לחשוב אחרת, לשם כך אני תומך בפרויקט למען הילדים שלנו, במוזיקה בתיאטרון במשחקים, הביקור האחרון בתיאטרון שפך הרבה אנרגיה חיובית על כולנו".

ענת אייזיק כספי: "החשיבות שלנו כמובילי הפרויקט שנביא להצלחה וקשר אישי בין עוספיה לת"א, אנחנו נבדוק כל דבר כדי שזה יצליח".

פרח שרוף: "פעילות נוער זה לא רק שותפות בין עוספיה לת"א, מה שעומד אחרי יצירת משחק, זה משהו מעבר לזה, ביחס בהכרה ובחיבור, כאן נוצרת כימיה טובה מאוד".

אשואק כיוף: "אני כעוסקת בחינוך כבר הובלתי מספר פרויקטים אומנותיים, יצירה ואומנות, אני יודעת עד כמה זה מושך את התלמידים, הפרויקט הזה ליצירת משחק הוא עוצמה ודבר שיכול לקדם שתי מחשבות, אחת שבאה מהעיר הגדולה ואחת שבאה מהכפר, ליצור משחק שיתכן ויהיה בינלאומי, החיבור של ענת ואכראם זה לא במקרה, ואם לא הייתה ההזדמנות החיבור לא היה".

נואל והב: "אני נרתמת לפרויקט כחובה לקדם את התלמידים שלנו, כי זה הוכח מהעבר, שקיימנו פעילות עם הריאלי בחיפה עד כמה שילוב כזה יכול לעזור לתלמידים".

אכראם גאבר: "ענת פתחה את הלב והתחברנו לטובת הפרויקט ונהיינו חברות טובות, אני מבקשת לקחת את הפרויקט הזה גם לילדי הגנים שלנו".

שרית מגימנסיה הרצליה רכזת שכבה י' : "יש הזדמנות כאן ליצור דבר אנושי ומקצועי, אצנו יש כבר תוצאות עם הרבה תלמידים, מי שמתלהב מהתוכנית מוכיח את עצמו".

זאב דגני: "בפרויקט עצמו בסופו של יום ניתן להכשיר תלמידים בוגרים ללמד ילדים בשכבות הגן, אלה היעדים שנוכל להגיע אליהם ואולי הילדים הגדולים יוכלו ללמד את המורים, צריך לדעת לתת להם את הכלים הנכונים".

עמיר באשא דיבר על איך להוביל את המיזם לידיעת הציבור ולהעצים אותו "אני באתי ללמוד על הנושא".

כיוף מנהל קידום נוער במועצת עוספיה "נעשה את כל כדי שהפרויקט יצליח, נראה לי שזה הולך להיות פיצוץ".

יוסף זאהר "מאמין שיהיו לנו תלמידים מצליחים שיובילו את הפרויקט".

המפגשים ליצירת המשחק יתקיימו בעוספיה ות"א.

פורטל הכרמל

תגובות

2. תושב לפני 11 חודשים
כל הכבוד וגיה
1. אבא לילדה לפני 11 חודשים
צעד מגניב

מומלצים