ירין נסראלדין תרמה את שערה לחולי סרטן

צעד חשוב לתלמידה מכיתה ה' ירין נסר אלדין מיסודי ב' דאלית אל כרמל, מנהלת בית הספר רימה נטור:"חינוך לערכים זה ב DNA שלנו" ירין הושפעה מהטקסט ריביקה תורמת את שערותיה, ירין היום אחרי 3 שנים, ההורים שלמים עם החלטת ירין

05.04.2018 מאת: פורטל הכרמל
ירין נסראלדין תרמה את שערה לחולי סרטן

תרומת שיער לחולי סרטן, הטיפולים הכימותרפיים הקשים הניתנים לחולי סרטן מלווים בתופעות לוואי רבות. אחת המוכרות שבהן, שהפכה ל"סימן ההיכר" של חולי סרטן רבים, היא נשירת השיער שמתרחשת במהלך הטיפולים.רבים מחולי הסרטן בוחרים לחבוש בתקופה זו פאה, המאפשרת להם להסתובב בתחושה נוחה יותר ולא כזו שמתייגת אותם כחולים באופן אוטומטי, שיער טבעי המעניק את המראה הטבעי ביותר והוא זה שדרוש לצורך פאות אלה.

כך זה התחיל בבית ספר יסודי ב' דאלית אל כרמל שמנהלת רימא נאטור, עם התלמידה ירין מוכלס נסראלדין, תלמידה בכתה ה' שהחליטה לתרום את שערותיה לחולי הסרטן בבית חולים רמב"ם בחיפה.

זה קרה בעקבות למידה והטמעת ערכי הנתינה וחדוות התרומה שהמורה לערבית כרמלה חלבי לימדה את כתות ה' באמצעות טקסט "ריביקה תורמת את שערותיה". 

הילדה ירין פנתה להורים בבקשה לתרום את שערותיה, תחילה ההורים נבהלו אך מהר עודדו, תמכו ועזרו.

הורי התלמידה ירין מהא ומוכלס בהתחלה לא היו שלמים עם ההחלטה של ירין להסתפר ולהעלים את השער היפה שלה אבל שהם חשו שהיא מתעקשת הסכימו למהלך, ירין הסתפרה אצל אדהם מקלדה ומשם התרומה עוברת לבית חולים רמב"ם.

מהא נסר אלדין:"אני ובעלי מודים להנהלת בית הספר ולמנהלת במיוחד ולכל מי שעזר לירין, אנו גאים מאוד שהבת הקטנה רוצה להיות חלק מרכזי בתרומה למלחמה בסרטן".

בית הספר נתן לאירוע מיוחד וייחודי זה במה במסדר הבוקר, בנוכחות הורי התלמידה, וועד ההורים הישובי והיו"ר אנס חדיד, מנהלת מחלקת חינוך חיה ילניק וראש המועצה רפיק חלבי.

הילדה ירין נסראלדין עמדה וסיפרה את התהליך שעברה, על השמחה שהרגישה, בהחלטה שלה לתרום ולתת, היא  הודתה למורה, להורים ולמנהלת רימא נאטור, ועודדה את התלמידים לתרום  ולתת .

רימא נטור: "כשאין פער בין אמירת הערך לבין ההתנהוגות, אז תהיה הטמעה וזה החינוך הערכי הלכה למעשה, חינוך לערכים תמיד משתלם, יירבו כמותך ירין".


 

פורטל הכרמל

נסר אלדין ירין 2018 פורטל הכרמל

תגובות

6. פרחאת עלי לפני 12 חודשים
גאווה גדולה וירין מודל לחיקוי
5. Ss לפני 12 חודשים
משפחת מוכלס נסראלדין
4. סאמי לפני 12 חודשים
הערכה
3. מדליה לפני 12 חודשים
ירין שתזכי לאושר והרבה עושר
2. חלבי קוח לפני 12 חודשים
אין מילים מרגש מאוד
1. דאהש נסראלדין לפני 12 חודשים
לא מופתע

מומלצים