עו"ד ואאל כיוף הנקודות החשובות בתכנון בעוספיה ודליה

מנהל אגף פיתוח מיזמים ונציג שר התיירות בועדה המחוזית לתכנון חיפה, עו"ד ואאל כיוף, אחד האנשים שמכיר יותר מכולם את המתווה התכנוני ובאיזה שלב התכנון נמצא, ואאל מעלה את הנקודות החשובות שצריך להתחיל לקדם כדי שהכפרים יהיו ערוכים לשלב הבא לפני שיהיה מאוחר.

09.10.2020 מאת: חסין חלבי

עו"ד ואאל כיוף חבר ועדה מחוזית לתכנון ובניה חיפה

 

ככל שמסתכלים על התכנון בכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה, ובמיוחד לאור זה שהתכנית מתאר של עוספיה תקועה ושל דליה שהופקדה יש עליה הרבה רעשים, הציבור מבולבל ולא יודע בדיוק מה לעשות.

עו"ד ואאל כיוף מתייחס לסטטוס תכניות מתאר דליה, סטטוס תכנית מתאר עוספיה, חשיבות התכנון כמנוע כלכלי וחברתי, סטטוס וועדת הגבולות ביישובים, סטטוס תכנית סת' חדרא, פרויקטים תיירותיים בשני היישובים.

 

התכנית בחסותפרח זידאן, תכנון אדריכלי, הדמיות תלת מימדיות, תכנון קונסטרוקציה, טיפול בהיתרי בניה, פיקוח, משרד שעוסק בתחום מעל 20 שנה. המשרד נמצא בבניין גרנד כרמל בדליה.

עובדים כל יום מ 08.30 עד 14.30  ובערב מ 17.30 עד 20.00

המשרד בהנהלת שייך פרח זידאן 048393897 - 0507834154

 

ואאל בשיחה לפורטל הכרמל והצפון: "כשהלכנו לדון בהפקדת תכנית המתאר של דאלית אל כרמל, אני התנגדתי, יחד איתי התנגדו ראש המועצה רפיק חלבי וסלמאן אלשייך נציג שר החקלאות וראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי, מאחר וכל השטחים שהומלצו ע"י ועדת קלעג'י כ 4000 דונם לא נכללו בתכנית הזו".

ואאל: "עוד לגבי התכנית של דליה, בתיירות לא היה שטח אחד לשם מלונאות, התכנון צריך להיות על קרקע של מדינה ואת זה לא נמצא בתכנית, בנוסף בתכנית הזו מספר בתים נשארים מחוץ לתכנית, בשל הקו הכחול, חשוב לציין שאם יש בית שלא נמצא בתוך הקו הכחול במצב הקיים, לא יהיה ניתן להסדיר את ההיתר שלו בעתיד, וחסר עוד הסדרת אזור התעשייה החדש, למרות ההתנגדות שלנו התכנית הופקדה ברוב של 7 נגד 5, ברגע שהשר יחתום על אישור ועדת הגבולות, כל השטחים שמדברים עליהם יכנסו".

ואאל: "ועדת מתאר עוספיה הגיעה לפני כשנה לדיון והייתה ישיבה סוערת, אבל בשורה התחתונה התכנית הזו נדונה ב 2014, ובשנת 2019 הוצג חזון חדש להביא תכנית אחרת או לתקן את תכנית 2014, עד יום זה לא רואים תכנית חדשה, יש כוונה להעביר את זה לועדת תכנית מיוחדת וותמל".

ואאל: "כל יום שעובר בלי תכנון בעוספיה זה לא משרת את האינטרס הציבורי, לעוספיה אין הכנסות עצמאיות חוץ מארנונה, אם מקדמים תכנית ניתן להרחיב את האופק וההכנסות בצורה יותר יעילה ולהפוך את עוספיה לרשות עצמאית כלכלית, כמה כיף לראש מועצה שצריך לא להתעסק במי למנות ומי לא, ברגע שיש הרבה אפשרויות לכולם בתחום השיפוט שלו".

ואאל: "בתכנית החומש 955 יש עוד מיליוני שקלים שניתן לנצל לטובת התכנון, אנחנו לא יכולים להישאר תקועים בתכנון באותו מקום בגלל כל מיני סיבות שלא מובנות, פיתוח איכות חיים זה מתבטא רק בתכנון, למען כל מטרה, הסעות ילדים, איסוף זבל, גנים ציבוריים, הצלה ועוד".

ואאל: "לגבי תכנית סת חדרא שהגיעה לועדה המחוזית, לתכנון בתוך שמורת טבע, התכנית אושרה, היום יש אישור לבנות בית תפילה לנשים, סככות לאורך הבניין ושירותים, על ראש המועצה והאחראים לרוץ מהר ככל האפשר ולהגיש את התכנית להיתר בניה לועדה מקומית, ולקדם את התכנית שהוגשה ע"י המועצה הדתית הדרוזית, ניתן לעיין בפרסום בקישור, צריך ליזום לעשות ולבנות חזון כדי לתכנן".

ואאל: "אצלנו במשרד התיירות אישרנו מיזם בגלעין הכפר בעוספיה, ממרכז הכפר ועד המעיין, שיתן מענה לאורך כל המסלול התיירותי, דבר שיעודד את הציבור לפתוח עסקים לאורך המסלול, בנוסף למלון שקיבל אישור ומענק שמוביל גד זאבי יחד עם עוד יזם בכניסה לעוספיה, בנוסף לתכנית לבניית צימרים, כל זה יכול להיות ממחר בבוקר אם מתחילים בתכנון".

ואאל: "לגבי דאלית אל כרמל, אישרנו במשרד התיירות כבר ב 2014 את תכנית ככר הכפר ושיפור חזית המרכז המסחרי, מי שמעכב את העניין זה תאגיד המים והביוב שצריך לבצע עבודת תשתית במקום, כדי לא להרוס את מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

 

עוד בנושא: בקישורים הנ"ל

עו"ד ראדי נג'ם אוניברסלי שמתמודד בכל מצב

 

מודי סעד: "מה שנכון לכפר הדרוזי לא מתאים לאחרים"

"ההסתערות על הקרקע הפרטית אינה הולמת"

 

אזור סת חדרה בנחל אורן אושר לפיתוח

 

לדברים בסרטון

 

פורטל הכרמל

תגובות

26. צעירה מהכפר לפני 18 ימים
אדם ראוי ומוצלח
25. עספיא צמאה לתכנון לפני 19 ימים
צעירי הכפר צמאים להיתרי בניה אזור תעסיה וחינוך טוב יש מחסור עצום בסטודנטים
24. חלבי לפני 19 ימים
תכנון שם המשחק
23. בשארה מארון לפני 19 ימים
תכנון
22. בשארה מארון לפני 19 ימים
תכנון
21. תשוב לפני 19 ימים
ואיל כיוף
20. صادق לפני 19 ימים
حبيب الشعب
19. חולמת לפני 19 ימים
הלוואי
18. עוד תושב מודאג לפני 19 ימים
תושב מודאג
17. עספאוי לפני 19 ימים
תותח
16. תושב דליה לפני 19 ימים
כל הכבוד
15. נדין לפני 19 ימים
חשוב ללכת ייד למען מטרה
14. ריאד מרזוק לפני 19 ימים
בקיא ושותף
13. כיופי אמתי לפני 19 ימים
עספיא זוכה עם ואאל
12. תושב דליה לפני 19 ימים
לואאל היקר תודה רבה
11. תושב מודאג לפני 19 ימים
סוף סוף מועמד ראוי
10. שכיב אבו רוקן עו"ד לפני 19 ימים
תכנון על קרקע פרטית
9. גל לפני 19 ימים
נכון שאדם מבין ענייןם
8. מן הישוב לפני 19 ימים
כולם מבינים חכמים ומקצוענים
7. במקצוע לפני 19 ימים
אהבתי את הפרוט שלך מאוד מיוחד וחשוב
6. אני לפני 19 ימים
מספר 1 חמור גדול
5. עספיא הצעירה לפני 19 ימים
יפה
4. בן לעיספייה לפני 19 ימים
לחברי ואאל כיוף כל הכבוד אחי
3. כיופי לפני 19 ימים
למספר 1 הבן אדם מדבר מקצועית אתה חמור
2. עיספאוי לפני 19 ימים
ואאל בהצלחה אני תומך בך
1. פוליטיקה זולה לפני 19 ימים
מתיימר להיות ראש מועצה ... תחלום

מומלצים