עו"ד ואאל כיוף הנקודות החשובות בתכנון בעוספיה ודליה

מנהל אגף פיתוח מיזמים ונציג שר התיירות בועדה המחוזית לתכנון חיפה, עו"ד ואאל כיוף, אחד האנשים שמכיר יותר מכולם את המתווה התכנוני ובאיזה שלב התכנון נמצא, ואאל מעלה את הנקודות החשובות שצריך להתחיל לקדם כדי שהכפרים יהיו ערוכים לשלב הבא לפני שיהיה מאוחר.

09.10.2020 מאת: חסין חלבי

עו"ד ואאל כיוף חבר ועדה מחוזית לתכנון ובניה חיפה

 

ככל שמסתכלים על התכנון בכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה, ובמיוחד לאור זה שהתכנית מתאר של עוספיה תקועה ושל דליה שהופקדה יש עליה הרבה רעשים, הציבור מבולבל ולא יודע בדיוק מה לעשות.

עו"ד ואאל כיוף מתייחס לסטטוס תכניות מתאר דליה, סטטוס תכנית מתאר עוספיה, חשיבות התכנון כמנוע כלכלי וחברתי, סטטוס וועדת הגבולות ביישובים, סטטוס תכנית סת' חדרא, פרויקטים תיירותיים בשני היישובים.

 

התכנית בחסותפרח זידאן, תכנון אדריכלי, הדמיות תלת מימדיות, תכנון קונסטרוקציה, טיפול בהיתרי בניה, פיקוח, משרד שעוסק בתחום מעל 20 שנה. המשרד נמצא בבניין גרנד כרמל בדליה.

עובדים כל יום מ 08.30 עד 14.30  ובערב מ 17.30 עד 20.00

המשרד בהנהלת שייך פרח זידאן 048393897 - 0507834154

 

ואאל בשיחה לפורטל הכרמל והצפון: "כשהלכנו לדון בהפקדת תכנית המתאר של דאלית אל כרמל, אני התנגדתי, יחד איתי התנגדו ראש המועצה רפיק חלבי וסלמאן אלשייך נציג שר החקלאות וראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי, מאחר וכל השטחים שהומלצו ע"י ועדת קלעג'י כ 4000 דונם לא נכללו בתכנית הזו".

ואאל: "עוד לגבי התכנית של דליה, בתיירות לא היה שטח אחד לשם מלונאות, התכנון צריך להיות על קרקע של מדינה ואת זה לא נמצא בתכנית, בנוסף בתכנית הזו מספר בתים נשארים מחוץ לתכנית, בשל הקו הכחול, חשוב לציין שאם יש בית שלא נמצא בתוך הקו הכחול במצב הקיים, לא יהיה ניתן להסדיר את ההיתר שלו בעתיד, וחסר עוד הסדרת אזור התעשייה החדש, למרות ההתנגדות שלנו התכנית הופקדה ברוב של 7 נגד 5, ברגע שהשר יחתום על אישור ועדת הגבולות, כל השטחים שמדברים עליהם יכנסו".

ואאל: "ועדת מתאר עוספיה הגיעה לפני כשנה לדיון והייתה ישיבה סוערת, אבל בשורה התחתונה התכנית הזו נדונה ב 2014, ובשנת 2019 הוצג חזון חדש להביא תכנית אחרת או לתקן את תכנית 2014, עד יום זה לא רואים תכנית חדשה, יש כוונה להעביר את זה לועדת תכנית מיוחדת וותמל".

ואאל: "כל יום שעובר בלי תכנון בעוספיה זה לא משרת את האינטרס הציבורי, לעוספיה אין הכנסות עצמאיות חוץ מארנונה, אם מקדמים תכנית ניתן להרחיב את האופק וההכנסות בצורה יותר יעילה ולהפוך את עוספיה לרשות עצמאית כלכלית, כמה כיף לראש מועצה שצריך לא להתעסק במי למנות ומי לא, ברגע שיש הרבה אפשרויות לכולם בתחום השיפוט שלו".

ואאל: "בתכנית החומש 955 יש עוד מיליוני שקלים שניתן לנצל לטובת התכנון, אנחנו לא יכולים להישאר תקועים בתכנון באותו מקום בגלל כל מיני סיבות שלא מובנות, פיתוח איכות חיים זה מתבטא רק בתכנון, למען כל מטרה, הסעות ילדים, איסוף זבל, גנים ציבוריים, הצלה ועוד".

ואאל: "לגבי תכנית סת חדרא שהגיעה לועדה המחוזית, לתכנון בתוך שמורת טבע, התכנית אושרה, היום יש אישור לבנות בית תפילה לנשים, סככות לאורך הבניין ושירותים, על ראש המועצה והאחראים לרוץ מהר ככל האפשר ולהגיש את התכנית להיתר בניה לועדה מקומית, ולקדם את התכנית שהוגשה ע"י המועצה הדתית הדרוזית, ניתן לעיין בפרסום בקישור, צריך ליזום לעשות ולבנות חזון כדי לתכנן".

ואאל: "אצלנו במשרד התיירות אישרנו מיזם בגלעין הכפר בעוספיה, ממרכז הכפר ועד המעיין, שיתן מענה לאורך כל המסלול התיירותי, דבר שיעודד את הציבור לפתוח עסקים לאורך המסלול, בנוסף למלון שקיבל אישור ומענק שמוביל גד זאבי יחד עם עוד יזם בכניסה לעוספיה, בנוסף לתכנית לבניית צימרים, כל זה יכול להיות ממחר בבוקר אם מתחילים בתכנון".

ואאל: "לגבי דאלית אל כרמל, אישרנו במשרד התיירות כבר ב 2014 את תכנית ככר הכפר ושיפור חזית המרכז המסחרי, מי שמעכב את העניין זה תאגיד המים והביוב שצריך לבצע עבודת תשתית במקום, כדי לא להרוס את מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

 

עוד בנושא: בקישורים הנ"ל

עו"ד ראדי נג'ם אוניברסלי שמתמודד בכל מצב

 

מודי סעד: "מה שנכון לכפר הדרוזי לא מתאים לאחרים"

"ההסתערות על הקרקע הפרטית אינה הולמת"

 

אזור סת חדרה בנחל אורן אושר לפיתוח

 

לדברים בסרטון

 

פורטל הכרמל

תגובות

26. צעירה מהכפר לפני 6 חודשים
אדם ראוי ומוצלח
25. עספיא צמאה לתכנון לפני 6 חודשים
צעירי הכפר צמאים להיתרי בניה אזור תעסיה וחינוך טוב יש מחסור עצום בסטודנטים
24. חלבי לפני 6 חודשים
תכנון שם המשחק
23. בשארה מארון לפני 6 חודשים
תכנון
22. בשארה מארון לפני 6 חודשים
תכנון
21. תשוב לפני 6 חודשים
ואיל כיוף
20. صادق לפני 6 חודשים
حبيب الشعب
19. חולמת לפני 6 חודשים
הלוואי
18. עוד תושב מודאג לפני 6 חודשים
תושב מודאג
17. עספאוי לפני 6 חודשים
תותח
16. תושב דליה לפני 6 חודשים
כל הכבוד
15. נדין לפני 6 חודשים
חשוב ללכת ייד למען מטרה
14. ריאד מרזוק לפני 6 חודשים
בקיא ושותף
13. כיופי אמתי לפני 6 חודשים
עספיא זוכה עם ואאל
12. תושב דליה לפני 6 חודשים
לואאל היקר תודה רבה
11. תושב מודאג לפני 6 חודשים
סוף סוף מועמד ראוי
10. שכיב אבו רוקן עו"ד לפני 6 חודשים
תכנון על קרקע פרטית
9. גל לפני 6 חודשים
נכון שאדם מבין ענייןם
8. מן הישוב לפני 6 חודשים
כולם מבינים חכמים ומקצוענים
7. במקצוע לפני 6 חודשים
אהבתי את הפרוט שלך מאוד מיוחד וחשוב
6. אני לפני 6 חודשים
מספר 1 חמור גדול
5. עספיא הצעירה לפני 6 חודשים
יפה
4. בן לעיספייה לפני 6 חודשים
לחברי ואאל כיוף כל הכבוד אחי
3. כיופי לפני 6 חודשים
למספר 1 הבן אדם מדבר מקצועית אתה חמור
2. עיספאוי לפני 6 חודשים
ואאל בהצלחה אני תומך בך
1. פוליטיקה זולה לפני 6 חודשים
מתיימר להיות ראש מועצה ... תחלום

מומלצים