חצייה מסוכנת סרטון שיזעזע אתכם

סכנת חיים מידית לכל ילד שהולך או חוזר מבית הספר, גורם כל שהוא צבע מעברי חצייה בכביש הראשי שנמצא באחריות חברת הדרכים מע"צ, בלי אישור, מע"צ מחקה את מעברי החצייה, הבאנו לכם תיעוד מחצייה של ילדים בכביש הזה, ההורים דורשים ביטחון לילדיהם.

05.09.2019 מאת: ויסאם גוטאני

 

כביש 672 הוא אחד הכבישים המסוכנים בישראל, כך הוגדר ע"י משטרת ישראל בשנת 2013, קטע כביש אלמסיל עד תחנת המשטרה הוא קטע מסוכן ביותר שנמצא בלי הפרדה ומדרכות לאורך 3 ק"מ.

בשבוע האחרון כנראה ביוזמה פרטית צבעו מעברי חצייה בכביש במקומות שילדים עוברים, אבל אותם יוזמים לא חשבו על שלטי אזהרה לפני מעברי חצייה, לשם כך חברת הדרכים מע"צ מיד שלחה עובדים ומחקה את הסימון הלבן של מעברי החצייה.

לשאלתנו מי צבע את מעברי החצייה? ולמה מע"צ מחקו אותם ואם מועצת עוספיה דרשה ממע"צ להסדיר את העניין?

תגובת מועצת עוספיה:"הכביש הראשי בעוספיה נמצא באחריות חברת מע"צ בלבד, בניגוד למצב הקיים בדלית אל כרמל, אשר אחראית על הכביש בתחום שיפוטה, על כן חל איסור מוחלט לבצע כל פעולה בכביש בלי ידיעת מע"צ בעניין, אלה שצבעו את מעברי החצייה, אינם שייכים למועצה המקומית ולא פעלו בהתאם להנחיותיה".

תושב השכונה בעוספיה ראפת אבו רוקן: "אני גר בצדי הכביש ראשי שמחבר בין כפר עוספיה לדלית אל כרמל, זהו הכביש הכי מסוכן באזור, שאין בו שדה ראיה להולכי רגל ולנהגים, במיוחד לרכבים שיוצאים מהכבישים הפנימיים לכביש הראשי".

ראפת אבו רוקן:"אנו ומשפחותינו ובעיקר ילדינו חיים בסכנת חיים בכביש הזה, שכל הזמן מתרחשות בו תאונות דרכים ודריסה ולא פעם רכב פגע וברח ועוד".

ראפת אבו רוקן:"מזה שנים אנו מבקשים לצבוע מעברי חצייה וזה המינימום שמגיע לנו בתור אזרחי הכפר ודיירי הכביש המסוכן הזה, עד שסוף סוף זה קורה וצבעו 4 מעברי חצייה,  קמים יום למחרת ואין יותר מעברי חצייה, מכיוון שעשו אותם לא חוקיים וללא אישור מע"צ, אחרי שסוף סוף ילדינו מרגישים יותר בטוחים בחציית הכביש בחזרתם מבית הספר, פתאום אין יותר מעברי חצייה ".

"בושה וחרפה על כל מה שנעשה ומקווה שבקרוב יהיו מעברי חצייה חוקיים באישור מע"צ ובאישור המועצה ושלא נקום יותר על מקרה דריסה או תאונה".

 

תגובות

מומלצים