ייצר אלפי מטבעות מזויפים של 5 שקלים

בית המשפט גזר עונש של 22 חודשי מאסר בפועל על נאשם, אשר הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של חמישה שקלים, בכמויות מסחריות, לצורך מכירתן.

25.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
ייצר אלפי מטבעות מזויפים של 5 שקלים

 

בית המשפט המחוזי בב"ש גזר עונש של 22 חודשי מאסר בפועל על הנאשם אליהו במברון, אשר הודה והורשע בזיוף אלפי מטבעות של חמישה שקלים.

על פי כתב האישום, במברון חבר לניר אבנר שהיה חייל צה"ל, בכדי לזייף מטבעות של חמישה שקלים בכמויות מסחריות, לצורך מכירתן.

במברון היה בהליכי פשיטת רגל ולכן אבנר פתח עסק לייצור מדליות, מטבעות ועוד, כדי שהפעילות העסקית העבריינית תבוצע על ידו.

במברון הזמין מטורקיה מאות אלפי מטבעות חלקים הזהים בהרכבם למטבעות 5 ₪ מקוריים של בנק ישראל, בעלות של מאות אלפי שקלים. כמו כן, רכשו הנאשמים מכונות וציוד לצורך הטבעת המטבעות החלקים וזיופם למטבעות 5 ₪, ובמברון שכר שטח במפעל בערד, בו הקים פס ייצור לזיוף המטבעות.

על פי כתב האישום, במברון הספיק לזייף 2,270 מטבעות שהיו זהים לחלוטין למטבעות 5 ₪ מקוריים של בנק ישראל. בנוסף, נתפסו ברשותו מטבעות חלקים מוכנים לזיוף בכמות מסחרית.

במברון הורשע בביצוע עבירות רבות של זיוף מטבע, ובעבירות לפי פקודת פשיטת הרגל. נגזרו עליו 22 חודשי מאסר, קנס ופיצוי.

אבנר הורשע בביצוע עבירה של סיוע לזיוף מטבע. גזר הדין בעניינו טרם ניתן. בנוסף, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו את הנאשמים לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ של במברון מסוג BMW. במברון מסר את יתר המטבעות החלקים שהובאו מטורקיה ולא נתפסו על-ידי משטרת ישראל.

עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום מסר כי "גזר הדין בעניינו של אלי במברון, מהווה תמרור אזהרה ברור לעברייני מרמה וזיוף. זרועות אכיפת החוק יילחמו באופן נחוש בעבריינים אלו, ויביאו לידי ענישה מוחשית בדמות מאסרים ממושכים בפועל וענישה כלכלית".

התיק מטופל על ידי עו"ד גיורא חזן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

 

תגובות

מומלצים