אביזרים לאופניים שאסור לוותר עליהם לרכיבה בטוחה

אופניים הם כלי רכב יוצא מן הכלל: בסביבה עירונית, הם מאפשרים את העצמאות של מכונית אך ללא העלויות הגבוהות וחיפושי החניה המתישים, ובימי השבוע אפשר גם לעלות איתם על רכבת ולצאת לטיולים מחוץ לעיר.

12.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
אביזרים לאופניים שאסור לוותר עליהם לרכיבה בטוחה

רכיבה היא כמובן גם פעילות גופנית מצוינת, וכשרוכבים במזג אוויר נעים זה יכול להיות תענוג של ממש.

לצד כל היתרונות הללו חשוב גם לזכור את האחריות והסכנה שטמונה ברכיבה על אופניים, שכן בעוד שהרוכבים נעים במהירות גבוהה יחסית, הם נותרים חשופים לפגיעה של כלי רכב, החלקה על כבישים ומדרכות ואילו רוכבי אופני הרים מצויים בסכנת פגיעה מבורות וסלעים.

מאחר ובניגוד לנהג במכונית, המוקף בטונות של מתכת מגנה, רוכב האופניים מוגן בעיקר על ידי הבגדים שלגופו, ישנה חשיבות רבה לנקיטת אמצעי זהירות שיבטיחו נסיעה רגועה ובטוחה. הנה כמה אביזרים לאופניים שהם בגדר חובה לכל מי שרוצה לרכב בביטחון.

פנסים ומחזירי אור

בתנאי ראות גרועים כמו בלילה, בגשם או בערפל, רוכבי אופניים תלויים באמצעים כמו פנסים ומחזירי אור כדי לבלוט בשטח ולוודא כי כלי רכב והולכי רגל יכולים לראות אותם. במקביל, הפנס הקדמי משמש גם כדי לראות סכנות בדרך שלפני הרוכב, אך מרבית הפנסים הסטנדרטיים אינם מספקים ראות למרחק גדול במיוחד וכדאי לקחת זאת בחשבון בעת רכיבה בתנאי ראות גרועים.

הפנס האחורי המהבהב הוא אחת הבחירות הנבונות ביותר שתוכלו לעשות עבור בטיחות הרכיבה שלכם, שכן הוא נראה היטב גם באור יום ומשמש כאור אזהרה מצוין בכל שעות היום וגם בתנאי ראות קשים במיוחד. יתרון נוסף של פנסים אחוריים מהבהבים הוא כי הם עמידים למשך תקופה ארוכה מאוד, ונראים היטב גם ממרחק של מטרים רבים.

קסדה

אם אתם רוכבים על אופניים חשמליים, אתם מחויבים על פי החוק במדינת ישראל לחבוש קסדה. אבל גם אם האופניים שלכם הם רגילים ועברתם את גיל 18 (שלאחריו אין החוק מחייב חבישת קסדה), אולי תרצו לשקול להרוס את התסרוקת, מאחר וקסדה איכותית בעלת התאמה טובה יכולה לשמור על הגולגולת שלכם ועל התכולה היקרה שלה במקרה של פגיעה, לספוג זעזועים ובכך להפחית ולמנוע נזקים ופגיעות חמורות.

פעמון או צופר

כרוכבי אופניים, מוטלת עליכם אחריות כפולה: מצד אחד, אתם נוסעים לעתים קרובות על הכביש, ועליכם לוודא כי נהגי המכוניות רואים אתכם היטב בכל רגע נתון. מצד שני, אתם גם משתמשים בכלי רכב בעצמכם, כזה שעשוי להיות קטלני עבור הולכי רגל ובמיוחד כאשר מדובר באופניים חשמליים. אביזר בטיחותי חשוב ומועיל בהקשר של הולכי הרגל הוא הצופר או הפעמון, שיכול לשמש אתכם היטב כדי להתריע בפני הולכי רגל כי הם עומדים בדרככם ולמנוע תאונות. בעוד שפעמון סטנדרטי יספיק לרכיבה רגועה ברחובות צדדיים ובפארקים שקטים, יתכן ותרצו להצטייד גם בצופר קולני יותר למקרה של רכיבה ברחובות עמוסים ופקוקים.

מראות צד

כמו במכונית, כך גם באופניים – מראות הצד יסייעו לכם להתמצא טוב יותר במרחב, לזהות סכנות פוטנציאליות בדרך ולקצר את זמן התגובה שלכם במקרה של הפתעות. מראות איכותיות וגמישות בעלות זווית רחבה יסייעו לכם לקבל תמונה טובה של המתרחש סביבכם ויכולות ממש להציל חיים במקרים מסוימים.

רכיבה בטוחה ונעימה!

 

תגובות

מומלצים