ארונות הזזה בחדרים קטנים פתרון נהדר בעיצוב פנים

אם אתם מתגוררים בבית בעל מטראז' מצומצם, או עומדים לעבור לגור בתוך בית שכזה, ייתכן ועניין עיצוב הפנים מהווה עבורכם אתגר לא קטן.

11.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ארונות הזזה בחדרים קטנים פתרון נהדר בעיצוב פנים

 

בחירה של ארונות הזזה במקום הבחירה בארונות עם דלתות נפתחות כלפי חוץ, היא המועדפת כיום על ידי בעלי דירות קטנות וזאת מכיוון שלארונות מסוג זה ישנו יתרון גדול. ארונות עם דלת הזזה הנעה רק שמאלה וימינה, "מבזבזים" פחות מקום ומאפשרים לכם לעצב את המתחם, על אף גודלו, בהתאם לטעמכם המדויק.

כיצד ארונות הזזה מעניקים פתרון אחסון לחדרים בגודל מצומצם?

 

מי שבקיא בענייני עיצוב פנים יודע, שארונות מודדים לא רק לפי השטח שלהם כשהם סגורים, אלא רק לפי השטח שהם תופסים במרחב, כאשר הדלתות שלהם פתוחות. זה נכון בקשר לארונות רגילים, בעלי דלתות הנפתחות כלפי חוץ וצריכות מרחב בכדי להיפתח כמו שצריך. ארון שלא נפתח "עד הסוף" איננו מאפשר מבט פנימה באופן שייתן גישה נוחה ושימושית אל הבגדים והאביזרים המאוחסנים בתוכו. יתרה מכך, אם הדלת של הארון "נתקעת" בכל פעם מחדש ברהיט מסוים, או שיש צורך להזיז רהיט כלשהוא, אפילו אם זה רק כיסא – בכדי להשתמש בארון, זה ללא ספק מרגיז ועדיף להימנע מכך מראש.

ארונות הזזה "מורידים מהראש" את הבעיה הזו כיוון שהדלתות שלהם זזות רק ימינה ושמאלה, משמע הם אינם דורשים מקום נוסף על השטח שלהם עצמם. כמובן שמוטב לרווח בין מיקום הארון בעל דלתות ההזזה לבין רהיט אחר, במיוחד בכדי לאפשר לאדם לעמוד כמו שצריך מול הארון בכדי להשתמש בו, אך ככלל – אין הם נתקעים בשום רהיט אחר וזה נוח מאוד. בחדרים קטנים זהו מענה מצוין לאחסון שיכול לחסוך מקום רב, כך שאין צורך לוותר על ארון שהוא רהיט פרקטי והכרחי ובמיוחד בחדרי מגורים, רק בגלל גודלו המצומצם של החדר.

מה בנוגע לחלוקה פנימית של ארון בעל דלתות הזזה?

 

כשמדובר בחדרים קטנים, ישנו בכל מקרה אתגר למצוא פתרונות אחסון ורהיטים שניתן לשלב בתוך החדר. אם זה חדר שינה של תלמידה צעירה, יש צורך להכניס גם שולחן כתיבה לחדר. אם מדובר בתינוקות, ייתכן שתזדקקו לשידת החתלה וכמובן יש עוד אינסוף דוגמאות לחדרים שונים, אשר בחירת הריהוט עבורם מושפעת הן ממי שישתמש בהם והן כפועל יוצא מגודלו של החדר.

ארון הזזה מעניק פתרון אחסון נהדר לכל אחת מהדוגמאות הללו, כאשר הוא יכול לשמש עבור פונקציות שונות ולאחסן בתוכו, בחלוקה פנימית נבונה, הן בגדים והן חפצים שונים אשר לא ניתן לאחסנם בדרכים אחרות. שימוש במגירות, קופסאות שונות ומדפים מותאמים בתוך ארונות הזזה יכול בהחלט לתת מענה נהדר לכל צורך שהוא, בין אם זה חדר שינה או עבודה. התאמת העיצוב החיצוני והעיצוב הפנימי אל הצורך שאותו ממלא ארון ההזזה, יהפוך אותו לרהיט בעל מספר תפקידים ולארון פרקטי במיוחד.

 

תגובות

מומלצים