דיור מוגן כיצד משווים בין אחוזות דיור מוגן

זוגות מבוגרים רבים, מוצאים את עצמם בשלב מסוים בחיים, אחרי שהם יצאו לפנסיה, הילדים עזבו את הבית והקימו משפחה משלהם, ומרבית החברים, אם לא כולם, עזבו או חס וחלילה, נפטרו, עוסקים בשאלה, איך לבלות, איך להעביר את השנים שנותרו.

14.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דיור מוגן כיצד משווים בין אחוזות דיור מוגן

 

הם עדיין במיטב כוחם, הם עצמאיים ולא תלויים באיש ובכל זאת, הם לא בהכרח רוצים להמשיך ולחיות לבדם בדירה, הם לא רוצים להמשיך בשגרת החיים שלהם, שאיננה מתאימה להם עוד.

אחת האופציות האידיאליות שעומדות בפני זוגות מבוגרים, היא מעבר לאחוזת דיור מוגן. מדובר על מתחם שכולל דירות מגורים איכותיות, דירות מגורים ברמה גבוהה, אך ההבדל בין מתחם כזה לבניין מגורים רגיל הוא, שכל המתחם שייך ונמצא תחת ניהול של חברה אשר מספקת שירותים מלאים לדיירים, אשר כולם בני גיל הזהב. כלומר, אין כאן משפחות עם ילדים או זוגות צעירים.

אחוזת דיור מוגן, כפי שאנחנו יכולים להבין ולתאר לעצמנו, כוללת את כל מה שזוגות מבוגרים למעשה צריכים. החל מאבטחה, צוות רפואי שנמצא במקום 24/7, שירותי ניקיון, בטיחות, בעלי מקצוע שמבצעים תיקונים על פי הצורך, חוגים, הפעלות, ועוד שורה ארוכה של דברים אשר מהווים אטרקציות ופעילויות עבור דיירי המקום, החל מספרייה, חדר כושר וכלה בבריכות, ג'קוזי ועוד.

השאלה הנשאלת היא, כיצד משווים בין אחוזות שונות על מנת לבחור בסופו של דבר את האחוזה המתאימה. צריך לציין כאן, הרבה פעמים הבחירה איננה מתבצעת לבד. ההורים נעזרים בילדים או בגורמים אחרים, בשביל לבחור את האחוזה אליה הם יעברו. כמו כן, הרבה פעמים הבחירה תלויה מן הסתם בגורמים שונים, בין אם זה עלויות, מיקום וגורמים אחרים.

כיצד מבצעים השוואה בצורה נכונה

ראשית, חשוב מאוד לקרוא על המקומות השונים ולדעת מה כל מקום מספק, מה כל מקום מציע, באילו תנאים ובאילו עלויות. מעבר לזה, חשוב כמובן לקרוא ולדעת מה זה בכלל דיור מוגן, מה המשמעות שלו, מה החשיבות שלו לזוגות מבוגרים, איך זה יכול לעזור להם.

שנית, רצוי וחשוב לבקר במקומות השונים. זה לא מספיק, אך ורק לקרוא באינטרנט או בעלונים על אחוזות שונות. יש לבקר בהן ולראות מה הן מציעות בעיניים. כך יהיה ניתן גם לברר שאלות שונות, יהיה ניתן להבין טוב יותר מצוות המקום על התנאים ושאר הדברים שהמקום מציע וכן דורש, בנוסף, יהיה ניתן לשוחח עם דיירים במקום בשביל לקבל מהם מידע אמין אודותיו.

שלישית, אם יש זוגות חברים, בני משפחה ואחרים שיכולים לייעץ ולעזור, רצוי מאוד להיעזר בהם. אפילו אם הם התגוררו באחוזה כזו ועזבו אותה, חשוב לדעת למה, מה גרם להם להיכנס ומה גרם להם לעזוב.

מעבר לכל זה, יהיה נכון להכין תוכנית כלכלית מתאימה שתספק כלים ומידע, איך יהיה ניתן לשלם עבור הדירה באחוזה.

מקור התמונה קישור

תגובות

מומלצים