דלתות כניסה - כך תבחרו נכון דלת כניסה לבית

דלת הכניסה לבית מהווה מצד אחד את נקודת המפגש הראשונה שלנו או של המבקרים השונים עם הבית, ומעידה הרבה על המתגוררים בו ועל טעמם.

18.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דלתות כניסה - כך תבחרו נכון דלת כניסה לבית

 

מצד שני, דלת הכניסה צריכה להיות עמידה כדי לספק שמירה וביטחון ליושבי הבית. כיצד נבחר דלת כניסה לבית שתענה על כל הצרכים?

 

חשיבותה של דלת הכניסה 

דלת כניסה לבית צריכה בראש ובראשונה לדאוג לבטיחות דיירי הבית. הקפדה על איכות הבטיחות, המיגון ומנגנון הנעילה שהדלת תספק לנו, יכולה למנוע עוגמת נפש רבה במקרה של פריצה חלילה.

לאחר שווידאנו את איכות הדלת מבחינת הביטחון, נוכל להשקיע מחשבה גם בעיצובה. כאמור, הדלת מהווה שער כניסה אל הבית ורושם ראשוני יכול להעיד רבות על היושבים בבית. כיום, קיימים מגוון סוגים של דלת כניסה לבית בעיצובים שונים ומותאמים אישית.

היות ואנו לא נוהגים להחליף בתדירות גבוהה את דלת הכניסה לבית, חשוב לשים לב גם לעמידות הדלת בפני מים ופגעי מזג האוויר. דלת כניסה מחומרים איכותיים וציפוי עמיד למים יכולה להישמר לאורך זמן.

 

סוגי דלתות כניסה

כאמור, דלתות כניסה בטיחותיות תמיד יהיו המטרה הראשונית שלנו בבחירת דלתות כניסה, אך גם כאן, כמו בתחומים רבים, העיצוב לא דילג על דלתות לבית וכיום ניתן לראות דלתות כניסה מעוצבות בסגנונות שונים ומותאמים אישית- מדלתות כניסה בסגנון כפרי ועד דלתות בסגנון מודרני וחדשני.

דלת כניסה סטנדרטית, הנפוצה ברוב הבתים, היא דלת כניסה חד-כנפית. אך קיימים סוגים שונים כדוגמת דלתות הזזה, דלתות המאפשרות פתיחה הן מבפנים והן מבחוץ, דלתות מסתובבות ועוד.

דלתות כניסה קו אפס הן דגם פופולארי ומודרני מאוד. דלתות אלו מותקנות באותו קו של הקיר ויוצרות מראה אחיד ונקי מצד אחד, ואלגנטיות ויוקרתיות מצד שני. סוג דלתות זה מתאים לחללים גדולים.

 

בחירה בהתאם למקום המגורים

לאחר שנגענו בחשיבות הבטיחות והמיגון שדלת הכניסה לבית צריכה להקנות לנו וסוגי דלתות הכניסה השונות, פונקציה נוספת שעלינו לקחת בחשבון כשניגשים לבחור דלת כניסה היא מקום המגורים.

באם אתם גרים בבניין, דלת הכניסה שלכם לא חייבת להיות אפורה ומשעממת. דווקא דירות בבניין מתוכננות באופן המאפשר גמישות מקסימאלית מבחינת שינויים בתחום הדלתות (כניסה לבניין, דלתות ביטחון וגם דלתות כניסה לבית).

היות ואתם נמצאים בבניין, הדלת שלכם פחות חשופה לפגעי מזג האוויר ואפשרויות בחירת סוג הדלת שלכם יותר נרחבות. על מנת ליצור עיצוב רציף ומשתלב עם הסביבה בה אתם נמצאים, תוכלו להתאים את דלת הכניסה לבית, לצבע הקרמיקה הנמצא בקומה.

במידה ואתם גרים בבית פרטי, עליכם להתייחס ביתר תשומת לב לנתוני מזג האוויר. על עמידות בפני מים דיברנו, אך האקלים הים התיכוני, במיוחד בארץ ישראל, מאופיין בעיקר בשמש חזקה במרבית ימות השנה. דלת לא איכותית עלולה לדהות ואף להתעוות מחשיפה ישירה לשמש. לכן, דלתות כניסה מעץ יהיו פחות מקובלות בבתים פרטיים, למרות שלעיתים הן עוברות תהליכי ציפוי שונים המקנים להם מאסיביות והגנה מפני השמש.

 

למידע נוסף בנושא דלתות פנים וכניסה, בקרו באתר - https://www.eldordoors.co.il/

 

 

 

תגובות

מומלצים