דלתות פנים הבחירה המושלמת לבית

דלתות פנים הן ללא ספק אחד הדברים החשובים ביותר בבית הפרטי. עד לפני מספר שנים נהוג היה לחשוב על דלתות פנים זולות כפתרון פונקציונאלי בלבד, אך כיום ברור שדגמים מסוימים של דלתות בכר מעוצבות יכולות לשנות בצורה דרמטית את האווירה.

26.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דלתות פנים הבחירה המושלמת לבית

 

יתרה על כך, לדלתות פנים יש השפעה על איכות החיים, על תחושת הביטחון של בני המשפחה וכמובן על היכולת להשיג אינטימיות ופרטיות בחדרי המגורים.

מה מיוחד בדלתות פנים?

ראשית, כיום חומרי גלם חדשים ועמידים שבהם ניתן להשתמש על מנת לייצר דלתות פנים חזקות. אלו דלתות שקל לנקות ושיש להן יכולת גבוהה להשיג איטום אקוסטי ותרמי. בעזרת דגמי למינטו ניתן להביא את הדלתות לשלב הבא בהתפתחות שלהן ולשלב אביזרי ניקל, פרזול ומתכת כדי להגביר את החוזק והעמידות.

שנית, דלת פנים שונה מדלת כניסה בכך שהדגש אצלה הוא על הדקורציה. כמובן שרצוי שהדלת  תינעל היטב ושיהיה אפשר לחסום בעזרתה רעשים, אך ההיבט האסתטי עומד בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים פרטיים ומעצבי פנים. הוכחה לכך ניתן לראות עם סדרת דלתות מיוחדות ועם האופן שבו הן משתלבות בחלונות ובאלמנטים אחרים.

כך בוחרים את הדלת המושלמת ביותר

בחירת הדלת המושלמת ביותר עבור חלל הפנים של הבית עלולה להיות משימה מורכבת. בניגוד למה שנהוג לחשוב, היצע גדול של דלתות בצבע לבן או שמנת למשל לא תמיד עוזר ויש כאלה שהוא רק גורם אצלם לבלבול. הפתרון הוא להתחיל בסינון גס בין סוגים שונים של דלתות בציפוי גוונים שמתאימים לחלל הפנים של הבית. בהמשך, אפשר להיכנס לעובי הקורה כדי לברר לגבי העמידות ולבדוק את המפרט הטכני המלא מבחינת צוהר הדלת והמידות.

 עוד דרך לבחור את הדלת המושלמת היא להתאים אותה לצרכי המשפחה. הורים לילדים ותינוקות למשל יכולים להשתמש בדגמי דלתות צבע אפוקסי לחדרי רחצה ושירותים, כי הן מיוצרות מחומר שעמיד למים ולחות. מנגד, לאורך מסדרונות בבתים של קשישים ומבוגרים צריך לדאוג לדלתות שהיו נגישות.

כמה כסף באמת שווה להשקיע בדלת?

דלתות פנים יכולות להיות הבחירה המושלמת לבית רק אם הן שומרות על חוזק ועמידות לאורך כמה שנים ברצף. כאן דווקא דלתות פנים זולות עלולות לבלבל את הקהל הרחב, כי חלקן מיוצרות מחומרי גלם שלא עומדות בסטנדרטים הנדרשים. בשביל למנוע מראש את עוגמת הנפש צריך לברר היטב מה המחיר של הדלת וכיצד חומרי גלם מסוימים משפיעים עליה.

בסופו של דבר, שווה להשקיע בדלת פנים איכותית כי השימוש בה הוא יום יומי. אם משלבים את הדלת הנכונה בחלל הפנים של דירה שעומדת להשכרה או מכירה, ניתן גם להיעזר בה על מנת להשביח את ערך הנכס. אלו יתרונות משמעותיים של דלתות פנים ובין המאפיינים שמייחדים אותן.

מאמר נכתב באדיבות-  https://www.dlatot-bachar.com/

 

תגובות

מומלצים