טיפים לטיפוח עור הידיים בתנאים ביתיים

אפשר לטפח את עור הידיים, גם מבלי להוציא לשם כך כסף רב. אפילו בתנאים ביתיים תוכלי לפנק את עצמך עם טיפולי ידיים ועם פינוק לציפורניים, בנוחות שלך ובלי לצאת מהבית. קבלי שלל טיפים שיעשו לך טוב (אגב, גם גברים יכולים להשתמש באותם טיפים בדיוק).

23.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טיפים לטיפוח עור הידיים בתנאים ביתיים

 

1.סבון בראש טוב

מכשירי טיפוח מועילים מוצעים כיום במחירים מפתיעים, כך למשל מכשיר אמבט פראפין דיגיטלי ביתי. יחד עם זאת, אסור לזלזל בסבון שמשמש אותך באופן יום יומי. העדיפי תמיד סבון שמתאים לסוג העור של ידיך. כך תוכלי למנוע את התופעה הלא נעימה של עור שמתייבש או מגרד. לפעמים, עדיף להימנע מסבונים עם עודף בישום ואפשר להעדיף מוצרים היפואלגניים.

 

2.לפעמים גם מים יכולים להזיק

מים, עד כמה שזה נשמע מפתיע, עלולים בשימוש מוגבר לגרום לייבוש של עור הידיים. לכן, במקרים שבהם זה ניתן, אל תגזימי בשטיפה. אפילו כשאת שוטפת פה ושם צלחת או כוס, עשי טובה לעור הידיים והשתמשי בכפפות.

 

3.לחות אחרי שטיפה וסיבון  

ניקוי קבוע במים וסבון מוסיף המון, אבל סיבון יתר עלול גם לייבש. לכן, חשוב לעשות שימוש נכון בקרם לחות. קרמים איכותיים כוללים חומרים מזינים לעור כגון ויטמין סי, ויטמין אי, אוריאה. במידת הצורך, תוכלי להשתמש בקרם לחות שכולל גם מקדם הגנה. כך תגני על עור הידיים מפני השמש החזקה.

 

4.כפפות נגד חומרי ניקוי

חומרי ניקוי טובים עלולים להזיק לעור הידיים. אנו לא מדברים רק על אקונומיקה אלא גם על חומרים רבים אחרים. תמיד השתמשי בכפפות על מנת למנוע כל מגע בין כפות הידיים לבין החומרים השונים שמשמשים לניקוי הרצפה, לחיטוי הבית, להברקת הרהיטים או לניקוי האסלה או האמבטיה.

 

5.כמה פעמים ביום למרוח קרם לחות

אין צורך לטפח את הידיים באמצעות חומרים שמכילים אלכוהול. כן ניתן להשתמש בקרם לחות, מספר פעמים ביום. אם את מרגישה שהידיים יבשות, תמיד טוב להחזיק בהישג יד שפופרת או קופסא של קרם לחות טוב. זה לא משהו שצריך להשתמש בו פעם בשעה, כמו שעון, אבל אין שום בעיה עם שלוש או ארבע פעמים ביום. במיוחד, חשוב להשתמש לאחר מגע עם מים, לפני השינה וכן בשעות הבוקר.

 

6.נפלאות המרכיבים הטבעיים

מלבד שמנים או קרמים יוקרתיים, מסתבר שאפשר לטפח את עור הידיים תוך שימוש במוצרים טבעיים, זולים, שיש בכל בית. בין היתר, מיץ לימון טרי ושמן זית יכולים לנקות, לחטא ואפילו לרכך עור יבש. אפשר להשתמש בחומרים הללו כמעט ללא הגבלה, הם לא פוגעים בעור אלא מעודדים את זרימת הדם, תחלופת תאים ועוד.

 

7.זהירות בטיפוח הציפורניים

גלי זהירות בטיפוח הציפורניים ולא רק הן תיראנה במיטבן. טיפוח נכון של הציפורניים תורם רבות גם לעור הידיים. לדוגמא, יש לגזוז בזהירות את הציפורניים ואין לכסוס אותן. העור שעוטף את סביבת הציפורן מהווה חסם נגד זיהומים ופטרת. אין לגזור את העור ובמקרה הצורך, ניתן לשמן אותו בעזרת שמן עדין.

 

8.הבהרת פיגמנטציה בשיטה ביתית

לכל סבתא יש כללים משלה, סודות לטיפוח עור הידיים באמצעים ביתיים. סבתא חביבה הסכימה לשתף אותנו בסודות שלה, וכך היא מציעה: סחטו לימון ומלפפון ירוק. הוסיפו מעט סודה לשתייה ותבלין כורכום. מערבבים את כל החומרים יחד ומורחים (ניתן להשתמש בכפות הידיים וגם בכפות הרגליים). יש להשאיר את המשחה למשך מספר דקות. כעבור מספר ימים ניתן לראות שיפור ניכר במראה העור.

 

 

תגובות

מומלצים