יישור שיניים מהיר מהן השיטות והאם הן מתאימות לכולם

רוב המטופלים שמתחילים טיפול ליישור שיניים מעוניינים לדעת כבר בתחילת הטיפול כמה זמן הוא יימשך. למעשה, המטופלים מעוניינים לסיים את הטיפול בזמן הקצר ביותר, אך תהליך יישור השיניים נמשך בדרך כלל בין מספר חודשים לשנה וחצי עד שנתיים.

12.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יישור שיניים מהיר מהן השיטות והאם הן מתאימות לכולם

 

יחד עם זאת, בשנים האחרונות חלה התקדמת טכנולוגית בתחום האורתודנטיה, וכיום יש שיטות חדשניות ומתקדמות המבטיחות ירידה משמעותית במשך הטיפול הנדרש, אלו שיטות המתאימות בעיקר למבוגרים.

שיטות ליישור שיניים מהיר

אורטודנט מומחה יכול להתאים את שיטת הטיפול המהירה בהתאם למצב הפה והשיניים של המטופל. יש שתי שיטות מהירות ליישור שיניים – שיטת PAOO הנחשבת למומלצת ביותר ושיטת פיברוטומי (Fiberotomy).

יישור שיניים בשיטת פיברוטומי מבוסס על פרוצדורה כירורגית, השיטה הומצאה כדי ליישר שיניים מסובבות. חוקרים מצאו דרך יעילה ליישור שיניים מהיר בשיטת פיברוטומי, בשיטה זו מנתקים את סיבי החניכיים והשיניים, וכך משיגים שחלוף מהיר של העצם ותזוזה מהירה של שיני המטופל. כדאי לדעת כי השיטה מתבצעת תחת הרדמה כללית, זהו פתרון איכותי המבטיח יישור שיניים מהיר בהליך כירורגי יחסית קל.

יישור שיניים בשיטת PAOO נחשב לגישה המומלצת בקרב המומחים לטיפול אורתודנטיה. בשיטת PAOO מקצרים את משך הטיפול לתקופה של 6-8 חודשים בלבד, לעומת הטיפולים הקלאסיים הנמשכים כשנה וחצי או יותר.

בשיטת PAOO יש לעבור הליך כירורגי במרפאה של המומחה, הכירורג מבצע חתכים קטנים בעצם ומשתיל תוספי עצם מתחת לחניכיים. כך העצם הופכת לרכה, שחלוף העצם מהיר, וקל להזיז את השיניים למקומן הרצוי. לאחר כ-8 חודשים מסתיים שלב הריפוי הטבעי של העצם.

לשיטה המהירה ליישור שיניים בגישת PAOO יש יתרונות נוספים כיוון שאין צורך לבצע עקירות שיניים, לנתח את הלסת ולחשוש משמירת התוצאות לאורך זמן. תוך זמן קצר המטופל יכול לראות את תוצאות הטיפול, ליהנות משיפור אסתטי משמעותי במראה הפנים והפרופיל, והמטופל זוכה גם לשיפור משמעותי בבריאות החניכיים.

חשוב לציין כי שתי השיטות ליישור שיניים מהיר מומלצות בדרך כלל למבוגרים, הן עשויות להתאים גם למתבגרים בהתאם למצב הפה והשיניים, אך יש להתייחס לגורמים נוספים. שיטת הטיפול תותאם רק לאחר אבחון במרפאת המומחים, חשוב לציין כי בישראל יש כ-200 מומחים לטיפולי אורתודנטיה.

מומלץ לעבור טיפול ליישור שיניים מהיר ברשת המרפאות של ד”ר שמואל עיני. ד"ר עיני הוא בוגר הפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים (שנת 1983). כמו כן, ד"ר עיני הוא בוגר תוכנית ההתמחות באורתודונטיה בפקולטה לרפואת שיניים בבית החולים הדסה ירושלים, ברשותו  תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994. בין היתר שימש כיו”ר יוצא של האגודה האורתודונטית בישראל, מנהל ההתמחות ליישור שיניים בביה”ס ללימודי המשך בביה”ח רמב”ם בחיפה, וכמנהל המחלקה ליישור שיניים בבי”ח תל השומר.

 

תגובות

מומלצים