כל מה שאתם פשוט חייבים לדעת על מערכת LMS

אם אתם עובדים בארגון ורוצים לנהל טוב יותר את תהליכי הלמידה בו, כדאי מאוד שתקראו את המאמר הזה! כאן נסביר כל מה שחשוב לדעת על מערכת LMS

07.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שאתם פשוט חייבים לדעת על מערכת LMS

 

מהי בכלל מערכת LMS?

מערכת LMS, או בעברית – מערכת ניהול למידה, היא מערכת שבאמצעותה ניתן לנהל ולייעל את תהליכי הלמידה וההדרכה בארגונים. מדובר על מערכת ממוחשבת, שעושה את ההדרכות בפועל ומאפשרת לבעלי התפקידים הבכירים לעקוב אחר תהליכי הלמידה של העובדים תחתיהם באופן שוטף ובלחיצת כפתור.

 

הייחודיות של המערכת

היות שמדובר על מערכת לניהול למידה ארגונית, היא מותאמת לצרכים ארגוניים בשונה מהאפשרויות הקיימות עבור אנשים פרטיים. המשמעות היא, שהמערכת מאפשרת לכלל עובדי הארגון להיכנס אליה ולקבל ממנה את התכנים ואת הנתונים הנחוצים לכל עובד, בהתאם לתפקידו בארגון. כמו כן, מערכות איכותיות מאפשרות גישה אליהן גם מטלפונים חכמים ומטאבלטים וכך העובדים יכולים לנהל לעצמם את זמני הלמידה שלהם.

 

העבודה עם המערכת

העבודה עם המערכת מתנהלת בצורה מאוד פשוטה: העובד נכנס למערכת באמצעות המכשיר שבחר להתחבר דרכו, נכנס אל האזור האישי שלו ושם הוא יכול לראות את התכנים המיועדים לו. התכנים יכולים להיות סרטוני הדרכה, טקסטים עם המידע הנחוץ, קבצי שמע ועוד וכמו כן, ניתן גם לענות על מבחנים בסיום הלמידה כדי לבחון את מידת ההבנה של התכנים. הדרג הניהולי יכול לעקוב אחר קצב ההתקדמות של העובדים ואחר ביצוע המשימות הקיימות במערכת עבור עובדיהם.

 

איך המערכת מייעלת את תהליכי הלמידה?

כאמור, מערכת LMS נועדה, בין היתר, לייעל את תהליכי הלמידה וההדרכה בארגונים. אז איך זה קורה בפועל? ראשית, המערכת מאפשרת לבצע הדרכות ותדריכים בלי להיעזר במדריכים פרונטליים ובלי לייעד לכך כיתות. כמו כן, היא גם מאפשרת לכל עובד לקבל את המידע הנחוץ לו באופן אישי. כך לא מתבזבזים משאבים חשובים כמו זמן, מקום, כסף וכמובן – כוח אדם!

 

בחירת המערכת

היות שלכל ארגון יש מבנה משלו וצרכים משלו, ישנן גם מערכות הדרכה ארגונית שונות, אותן ניתן לרכוש ולהשתמש בהן כמו שהן. לצד האפשרות הזו, ישנה גם אפשרות לבנות מערכת LMS בהתאמה אישית, שתתאים באופן מדויק לצרכי הארגון. מן הסתם, האפשרות השנייה תדרוש מכם השקעה של זמן, כסף ומחשבה אבל אין ספק, שמדובר על השקעה משתלמת, מפני שהיא תאפשר לכם לקבל מערכת שתהיה מותאמת לארגון שלכם, במקום שהארגון שלכם יצטרך להתאים את עצמו אליה.

 

בחירת חברת תוכנה

אם בחרתם לבנות מערכת LMS מותאמת אישית, עליכם לבחור את חברת התוכנה שתבנה אותה עבורכם. היות שמדובר על השקעה גדולה, שאמורה לשרת אתכם למשך תקופה של שנים, חשוב לבחור את החברה בתבונה. אם כן, בתור התחלה, חשוב לבחור חברת תוכנה, שמתמחה בבניית מערכות למידה ארגונית. כמו כן, חשוב גם לבחור בחברה מקצועית ומנוסה, שתוכל להציע לכם שירות מקצועי, מהיר ויעיל.

 

 

תגובות

מומלצים