כמה עולה לבנות בית בבניה קלה

ניתן לבנות בבניה קלה כל דבר שתרצו החל מסגירת מרפסת ועד בית שלם. בניה קלה היא שיטה שבה השלד של הבית נבנה מחומרים עמידים כמו עץ או אפילו בטון.

13.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כמה עולה לבנות בית בבניה קלה

 

המשך הבניה מתבצע על ידי פאנלים מבודדים העשויים מחומרים שונים המגיעים מוכנים לבניה מהמפעל, קבלן מומחה לבניה קלה או חברה מרכיבות לוחות אלו בשטח.

לפרטים נוספים על בניה קלה תפנו לאיזיקון www.easy-construction.co.il

רבות דובר על היתרונות בשיטת הבניה הקלה, בנייה זו מהירה חוסכת בזמן ובפועלים רבים. החומרים עמידים יותר גם דובר על המחיר הזול שחל הבניה אך האם זה נכון ? האם בנייה קלה יותר זולה מין הבנייה הרגילה?

על פניו ניתן לראות שהצדק עם הבנייה הקלה בשל החיסכון בזמן ועובדים ובשל העבודה, שהפנלים מגיעים מורכבים מהמפעל ואין צפי לטעויות, אך הבניה היא אינה זולה ויש אומרים כי הבנייה הקלה עולה כמו הבניה הרגילה.

מחירי בנייה קלה כמו של בנייה רגילה?

כאשר משווים בין המחירים של בנייה קלה לבנייה רגילה מגיעים למסקנה שאין הבדל גבוה בין המחירים, הסיבה לכך נעוצה במספר סיבות עיקריות

א. שיטת חדשה ואין הרבה אנשים שעובדים בתחום.

ב. השיטה כמו השיטה הרגילה דורשת תכנון מוקדם ואדריכלי מקצועי המותאם לבנייה קלה, אך מכיוון שזהו מקצוע חדשני, אין הרבה בעלי מקצוע מומחים שעוסקים בתחום זה.

ג. אמנם אין צורך בהמון עובדים אך העובדים צריכים לעבור הכשרה מיוחדים ולכן העסקה שלהם עולה יותר לקבלן.

כמה זה עולה לנו?

מחיר של בית שלם בבניה קלה עולה יקר מאד ותלוי במספר גורמים הגורם העיקרי הוא סוג החומרים שמשתמשים בהם בגמר הבניה, דבר שעלול לייקר את הבנייה מאד. מחיר למטר בבניה קלה יעלה בדרך כלל בין 5,000-6,000 למטר, מחיר זה דומה  בהפרש לא גדול לבניית בית בשיטה הרגילה. הסיבות לכך הן מגוונות ותלויות בהשקעה בבידוד, סוגי החומרים שמשתמשים בהם לגמר העבודה וחוסר בבעלי מקצוע מומחים בתחום הבנייה הקלה.

ניתן גם לרכוש את שירותיה של חברת בנייה קלה המטפלת בכל הדרוש לבניית בית בבניה זו , חברות אלו מציעות לבונה הבית, בנייה של בית מושלם עד קבלת המפתח כולל הכל החל מקבלת היתר בנייה , בידוד, דלתות , אלומיניום, חיבורים לביוב, מטבח מושלם, ומיזוג אוויר . אצל חברות אלו המחיר למטר יעלה בין 3,500-5,000, אך גם כאן המחיר עלול להשתנות בשל השקעה בבידוד למשל.

לסיכום:

שיטת הבנייה הקלה היא שיטה חדישה יחסית, שעדיין לא נכנסה לשוק ורבים אינם מכירים אותה, אך יש לשיטה זו יתרונות רבים כמו צורך בעובדים מעטים, חיסכון בזמן וללא רעש, בלי עודף לכלוך הגורמת לאנשים לעדיף אותה על פני הבניה הרגילה.

לכן אם אתם רוצים לבנות בית תשקלו היטב את תהליך הבנייה.

 

תגובות

מומלצים