מאווררי תקרה לבית: איך לבחור את הדגם שהכי מתאים לחלל שלכם?

מאווררי תקרה מפזרים אוויר ושומרים על הנוחות בכל אזור בבית, עם יתרון משמעותי של חסכון בחשבונות החשמל שלכם. הם מוסיפים גם נופך נוסף של סגנון לעיצוב הבית.

07.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מאווררי תקרה לבית: איך לבחור את הדגם שהכי מתאים לחלל שלכם?

 

אז בין אם אתם מחליפים מאוורר ישן, משפצים חדר קיים או בונים בית חדש, מדריך זה יעזור לכם למצוא מאווררי תקרה לבית בדגמים הטובים ביותר שמתאימים לסגנון, לגודל החלל, ולתקציב שלכם.

מיקום מאווררי תקרה לבית

כשאתם בוחרים מאוורר תקרה חדש, חשוב לקחת בחשבון את המיקום שבו אתם מתכננים לתלות אותו. האם המאוורר הזה יותקן בסלון, או שאתם מחפשים שיטה חדשה לקירור המרפסת? דגמים שונים של מאווררי תקרה לבית זמינים למטרות פנים וחוץ.

אם אתם מתכננים לתלות מאוורר תקרה באזור לח, כמו חדר האמבטיה או בחוץ, חשוב שתחפשו דגם שעומד בדירוג הרטיבות או הלחות, כלומר, דגם שיכול לעמוד בתנאי גשם ולחות. מאוררים שעומדים בדירוג זה יהיו בעלי תכונות כמו עמידות בפני חלודה, חומרת נירוסטה ולהבים שעמידים בפני השפעות מזג האוויר.

אם התקרה שלכם משופעת, יתכן שיהיה צורך לקנות ערכת הרכבה נפרדת להתאמה לתקרה משופעת.

גדלים של מאווררי תקרה לבית

מכיוון שהמטרה העיקרית של מאווררי תקרה לבית היא להפיץ אוויר ולווסת את הטמפרטורה בחדר, חשוב לבחור בגודל המתאים. יש למדוד את החדר לפני רכישת מאוורר התקרה, כדי להבטיח בחירת גודל שיהיה היעיל ביותר לחלל. חשוב למדוד את השטח מהרצפה ענד התקרה על מנת לקבוע את סוג ההרכבה עבור המיקום המיועד.

כשאתם מחפשים את המאוורר הטוב ביותר לחדרים גדולים, הכלל שכדאי להקפיד עליו הוא הפרופורציות הנכונות בין גודל החדר לבין גודל המאוורר. עבור כל חדר גדול במיוחד, מומלץ להשתמש בשני מאווררים על מנת להניע את האוויר בחדר ביעילות.

לחדרי שינה וחדרי אמבטיה, מאווררי תקרה קטנים עובדים היטב, ואילו לחללים גדולים יותר, כמו הסלון, ניתן להפיק תועלת מרבית ממאווררי תקרה גדולים.

סוגים של מאווררי תקרה לבית

כשאתם בוחרים את הסוגים השונים של מאווררי תקרה לבית, תיתקלו במונחים שונים שיתכן שלא יאמרו לכם הרבה. לכן, כדי לבחור נכון, שימו לב לגובה התקרה שלכם, כך שתוכלו לקבוע איזו אפשרות הכי תתאים לכם.

באופן אידיאלי, מאוורר התקרה שלכם צריכים להיות בגובה פרופורציונלי מהרצפה ללהבים. מאווררים שמותקנים קרוב מדי לתקרה ימלכדו או יעביר פחות אוויר בחלל. מאווררי תקרה לבית שהכי מתאימים לחדרי מגורים או לחדרים עם תקרות גבוהות, כוללים בדרך כלל מוט כלפי מטה.

תקרות גבוהות מאוד עשויות להזדקק למורד מטען ארוך יותר, לכן חשוב לבדוק את גודל המורד לפני רכישת המאוורר.

סגנונות מאווררי תקרה לבית

הלהבים של מאווררי תקרה לבית מוצעים בסגנונות גימור שונים, כולל בגוונים טבעיים, לבנים, אלון, שחור ועוד. להבים מסוימים יציעו גימור הפיך. גוונים בהירים הם בדרך כלל זכוכית, חלבית או אטומה. מאווררי תקרה מגיעים גם במגוון סגנונות גימור וכדאי לנסות להתאים את הסגנון של המאווררים לסגנון העיצוב בחדר או בבית.

אם, למשל, ידיות הארון עשויות ברונזה, מומלץ לבחור מאוורר בגימור משלים במידת האפשר, כדאי להתאים את סגנון מאוורר התקרה והגימור שלו לעיצוב הבית מבחינת ריצוף, צבעים, ריהוט וסגנון. לדוגמא, מאוורר בסגנון מודרני בגימור מנוע כסוף או להבי מאוורר שחורים, עשוי להיראות לא במקום בבית עם סגנון כפרי.

מאווררים עם להבי עץ טבעיים וגימור ברונזה עובדים היטב. מאווררי תקרה לבית בהשראה טרופית שכוללים במבוק, להבי קש ועיצובים בהשראת עלים, משלימים בתי חוף ובתים כפריים.

 

תגובות

מומלצים