מדבקות נגד החלקה הפתרון למניעת החלקה במקומות ציבוריים

לאחרונה בית המשפט פסק כי אולם אירועים בחיפה יפצה סכום של 42 אלף ₪ את אחת האורחות מפני שהחליקה במדרגות האולם. ככל הנראה, שלא היו מדבקות נגד החלקה על המדרגות האלו.

26.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מדבקות נגד החלקה הפתרון למניעת החלקה במקומות ציבוריים

 

מה שגרם לכך שהאורחת החליקה עליהן תאונות כאלו יכולות לקרות בכל מקום ציבורי שהוא, בין אם זה אולם ארועים, מרכזי קניות, מפעלים ועוד. מעבר לנושא של תביעות ופיצויים כמובן שיש את נושא בטיחות ובריאות העובדים, לקוחות ועוברי אורח. לא הייתם רוצים שמקרה כזה יקרה בבית העסק שלכם.

אז מה הפתרון? מדבקות נגד החלקה

מדבקות נגד החלקה הן ללא ספק הפתרון לכך, הם משמשים לאחד מאביזרי בטיחות רבים למניעת החלקה. הם הכרחיים וחשובים בכל מקום ציבורי שבו יש סכנת החלקה, גם מקומות שבהם יש רטיבות כגון מפעלים, סופרמרקטים סירות ועוד. התפקיד העיקרי של מדבקות נגד החלקה הוא כמובן מניעת החלקה. בצידו התחתון של המדבקות ישנו הדבק העמיד, ובצדו העליו ישנה הטקסטורה שהיא בעצם גורמת לחספוס. אותו חספוס מגביר את החיכוך בין הרצפה לנעל ומשפר את אחיזת הרגל על המשטח, אך בנוסף הם משמשים לסימון המדרגות כך שלדוגמא, במקום שהוא מעט חשוך הולך הרגל עלול לפספס את המדרגות בקלות, אך את המדבקות יהיה קשה לפספס בזכות ניגוד הצבע של המדבקה והמשטח שעליו הוא מודבק ובכך בעצם יגביר את המודעות של הולך הרגל כי המשטח עלול להיות חלק מה שיעזור במניעת החלקה במדרגות.

ישנם סוגים שונים של מדבקות נגד החלקה, במגוון צבעים, רוחב ועובי שונה, טקסטורות שונות שמשפיעות על מקדם החיכוך של המדבקות. המגוון הרחב של המדבקות מסייעות להתאים את המוצר לצרכים שתצטרכו.

את המדבקות ניתן להדביק באופן עצמאי ובקלות, חשוב לשים לב כי המשטח שבו נדביק אותם יהיה  יבש ונקי. ניתן להדביק אותם על משטחים העשויים מחומרים שונים כגון שיש, בטון, עץ או מתכת ולא בהכרח רק על מדרגות אלא גם על משטחים משופעים, ישרים והפרשי גובה בין שני מפלסים. הם חזקים ועמידים בפני יובש ולחות כך שהם מותאמים להדבקה בתוך מבנים וגם בשטח פתוח.

לסיכום

אם אתם בעלי עסק או מרכז ציבורי כזה או אחר רצוי שתשתמשו במדבקות נגד החלקה בכל מקום בו ישנה סכנת החלקה. כך תוכלו לדאוג לבטיחות ובריאות העובדים שלכם, האורחים שלכם ועוברי האורח. בנוסף כך תמנעו מתביעות מיותרות ובזבוז כספים.

 

תגובות

מומלצים