מה אפשר לעשות עם תעודה טכנולוגית?

לימודים לצורך קבלת תעודה טכנולוגית אפשריים במבחר מקצועות שכולם מסקרנים ומרתקים. בדרך כלל כל אדם מוכשר לתחום מסוים, יש נושאים שמאד מעניינים אותו ולכן הוא בוחר ללמוד מקצוע זה או אחר.

18.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה אפשר לעשות עם תעודה טכנולוגית?

 

עבור מי שהבחירה היא קשה, אפשר להגיע לאחד מנתיבי ההכוונה, כדי למצוא את המקצוע המתאים ביותר. פעמים רבות מדובר במקצועי שהאדם כלל לא חשב עליו, אך מסתבר שהוא מאד מוכשר בתחום זה.

תעודה טכנולוגית

קבלת תעודה טכנולוגית לאחר לימודים של מכללה טכנולוגית מאפשרת לכל בוגר להשתלב בהרבה מאד משרדים וחברות ממשלתיות, או עסקים פרטיים ברחבי הארץ אשר עוסקים בתחום זה, או לחלופין להיות עצמאי ולעסוק בייעוץ, כמו לדוגמה הנדסאי בניין שעוסק בהנדסה אזרחית.

במקרים רבים, פרק הזמן של לימודי תעודה טכנולוגית הוא קצר יותר מלימודי תואר באוניברסיטה ולכן מאפשר לסטודנט לסיים את לימודיו ומיד לאחר מכן לחפש ולמצוא את מקום העבודה הנכון עבורו כשכיר או כעצמאי.

שיטת הלימוד במכללה טכנולוגית

קיימים כמה מסלולי לימוד, אשר כולם מכילים נושאים רבים שאותם הם לומדים הקשורים באופן ישיר ובאופן עקיף לרזי המקצוע. המטרה היא ליצור מעטפת מלאה של תחומי העניין ולתכנן את המערכת כך שהיא תהיה מגוונת ומורכבת מנושאים מרתקים, מסקרנים ושימושיים בחיי היום יום לאחר תום הלימודים.

מיטב המרצים מעבירים שיעורים בכל מסלול של מכללה טכנולוגית. מדובר באנשים משכילים העוסקים בתחום הספציפי שנים רבות, הם צברו ידע, מיומנות וניסיון ולכן מסוגלים להעביר את כל המידע באופן מסודר לסטודנטים וגם לענות על כל שאלה בתחום הלימוד.

מגוון הלימודים בתחום הטכנולוגי

אפשר ללמוד מקצוע כמו הנדסאי בניין, המאפשר לאיש המקצוע לעסוק בתכנון הנדסי של בנייה כמו חישוב כמויות הבטון והברזל בעת בניית המבנה, עיסוק בניהול ובפיקוח על פרויקטים הנדסיים בתחום הבנייה מתחילתם ועד סופם. התפקיד כולל ליווי מקצועי של כל צוותי העבודה וקבלני המשנה כדי שהעבודה שתבוצע תהיה תואמת לכתב הכמויות שאושר לביצוע.

מכללה טכנולוגית מציעה גם לימודי מכשור ובקרה, תחום שמקיף את כל מה שקשור לתכנון ולבקרה על מערכות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לצורך בקרה על מערכות כמו ספיקה, טמפרטורה ולחצים במערכות.

כמו כן הנדסאי רכב המטפל בכל מערכות הרכבים האלקטרו מכניות, אופן הפירוק של הרכבים, שימוש בסימולטורים, ניהול מלאי, למידה על מערכות הדיאגנוסטיקה ועוד.

אופציה של אדריכלות ועיצוב פנים הכוללת למידה של תולדות האדריכלות והאמנות, חומרי בניין, לימודי מבנים, עיצוב פנים, מערכות פנימיות כמו אינסטלציה, מערכות חשמל ועוד.

היקף לימודי התעודה

מכללה טכנולוגית מציעה לימודי תעודה כמו לדוגמה, טכנולוגיות מים, אדריכלות נוף, אנרגיה וגז טבעי, חשמל, בניין, תעשייה וניהול, מכטרוניקה, תוכנה ועיצוב למדיה.

הסטודנטים נהנים משנות לימוד המרחיבות את אופקיהם ומקנות להם ידע נרחב בתחומי הלימוד.

 

תגובות

מומלצים