מה התקלות הנפוצות במזגנים שלנו?

כמו כל מכשיר חשמלי אחר, מזגנים גם מפתחים תקלות שונות ככל שעובר הזמן שמפריעות לתפקוד התקין שלהם. כמו כל מכשיר חשמלי אחר, מזגנים גם מפתחים תקלות שונות ככל שעובר הזמן שמפריעות לתפקוד התקין שלהם.

12.10.2018 מאת: פורטל הכרמל
מה התקלות הנפוצות במזגנים שלנו?

ישנן תקלות נפוצות במזגנים שניתן לפתור באופן עצמאי, וכעת תוכלו ללמוד עליהן יותר, וכן על השיטות היעילות לטיפול בבעיות במזגן הביתי שלכם.

תקלות נפוצות במזגנים ודרכי הטיפול בהן

אם אתם נתקלים באחת הבעיות הבאות, חשוב שתכירו את הגורמים להן וכיצד יש לטפל בהן בצורה הטובה ביותר:

מזגן לא מחמם - מצב הנובע מכיוון לא נכון של השלט. על מנת שמזגן יחמם, הוא צריך להיות מכוון על מצב 'שמש' וכן להיות מעל 27 מעלות. כוונו את הפרמטרים הללו ואם זה לא עובד, נתקו את המזגן מהחשמל וחברו אותו מחדש. גורמים נוספים שמביאים לזה שמזגן לא מחמם הוא סליל חימום תקול/בלוי, פילטרים מלאי אבק וחסימה במדחס. את הפילטרים ניתן לנקות באופן עצמאי, אך גוף חימום ומדחס יש להשאיר לתיקון בידיים מקצועיות.

מזגן מקצר - קצר במזגן הנובע מבעיה חשמלית, כמו תקלה בחייוט או בלוח הבקרה של המזגן. דורש תיקון של טכנאי מזגנים.

 

מזגן מטפטף - במזגן מרכזי, טפטוף נובע מהיחידה הפנימית בגלל בעיה במשאבה אשר אחראית לאיסוף מים והניקוז שלהם. בנוסף, לכלוך וסתימות ביחידה הפנימית גורמים להצטברות נוזלים וטפטוף שלהם החוצה. במזגן עילי הסיבה הנפוצה ביותר לטפטוף היא סתימה בצינור, וסיבות נוספות עשויות להיות מדחס תקול, חוסר בגז, או קפיאה פנימית של המזגן. אם מדובר בלכלוך, תוכלו לנקות אותו בכוחות עצמכם בשני סוגי המזגנים. במקרים האחרים, יש לקרוא לטכנאי.

מזגן לא מוציא אוויר - הסיבה הנפוצה ביותר לכך היא שחסר גז במזגן, ומילוי שלו מצריך טיפול של טכנאי. בנוסף, יכול להיות שהמזגן נמצא בהשהייה, או שיש לכלוך בפילטרים. במקרה של השהייה, המתינו עד שהמזגן יתחיל לפעול באופן רגיל, ובמקרה של לכלוך, מומלץ לנקות את הפילטרים.

ריח רע מהמזגן - אם מדובר במזגן חדש, הריח טבעי ונובע מהאריזה של המזגן והחומרים שיצאו איתו מהמפעל. אם מדובר במזגן ישן (עילי), ריח רע נובע לרוב מהצטברות טחב ועובש בתוך המזגן. במזגן מרכזי ייתכן ומדובר בהתפתחות של פטריות בתוך יחידת הגבס כתוצאה מהצטברות של לחות. במקרים הללו, חשוב לבצע ניקוי של הפילטרים אחת לחודש לפחות, ולבדוק האם נוצר עובש ביחידות הגבס. במקרה של ריח שרוף, חשוב לקרוא לטכנאי מזגנים מוסמך.

רוצים לדעת עוד? קראו על תקלות נפוצות נוספות במיזוגי ומצאו פתרונות לכל תקלה ובעיה במערכת מיזוג האוויר.

מציאת טכנאי מזגנים לכל תקלה במזגן

ישנן תקלות נפוצות במזגנים שניתן לפתור בקלות על ידי תחזוקה נכונה, וכן ניקוי של מזגנים, אך יש כאלו שדורשות טיפול של טכנאי. אם אתם זקוקים לשירות מהיר של הטכנאים הטובים ביותר, אתם נמצאים במקום הנכון! באתר מיזוגי ליקטנו תחת קורת גג אחת את הטכנאים הטובים ביותר בכל רחבי הארץ שיגיעו אליכם ויתקנו כל תקלה על הצד הטוב ביותר. כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד, אתם לא צריכים לפנות לטכנאים, אלא לתת להם לפנות אליכם.

כיצד? השאירו את פרטי ההתקשרות שלכם באתר מיזוגי ואחד הנציגים המנוסים שלנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. לאחר בדיקה של פרטים נוספים על התקלות שאתם חווים, הנציגים שלנו יעבירו הלאה את המידע לטכנאים מתמחים שיחזרו אליכם (עד שלושה טכנאים) עם הצעות מחיר על התיקון שאתם צריכים. הודות להשוואת המחירים החכמה הזו, תוכלו ליהנות משירות תיקון מהיר במיוחד במחירים הטובים ביותר בשוק עם הטכנאים הטובים ביותר.

 

תגובות

מומלצים