מטבחים מודרניים מה זה אומר ואיך מתכננים מטבח כזה

​​​​​​​אם אתם עומדים לבנות מטבח חדש לבית, בין אם זה שיפוץ או שאתם נכנסים לדירה חדשה לגמרי, בוודאי תרצו שכל האמצעים החדשניים ביותר יהיו גם אצלכם.

17.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
מטבחים מודרניים מה זה אומר ואיך מתכננים מטבח כזה

 

מטבחים מודרניים הם בעלי מאפיינים עיצוביים מאוד מסוימים, בנוסף לתכונות פרקטיות שיש להם אשר מעניקות פתרונות לשימוש יומיומי בעידן המודרני. חשוב להבין לעומק את הצרכים שלכם כמשפחה ואת האופן שבו אתם עומדים להשתמש בחדר המטבח, בכדי לייצר ארונות, מגירות ומדפים אשר יהפכו את הפעולות השונות שמתבצעות במטבח ליעילות, קלות ובעיקר כאלו המקנות תחושה של הנאה.

מדוע לבחור סגנון מסוים של מטבחים ולמה רבים אוהבים סגנון מודרני?

בחירת הסגנון העיצובי של חדר המטבח הוא חשוב, מכיוון שמדובר בחלק אינטגרלי מהבית. בעידן שבו מטבח סגור כבר יצא מזמן מהאופנה, הרעיון הוא הפוך: לאפשר למי ששוהה במטבח לתקשר בנוחות עם מי שבחדר הסמוך, שהוא בדרך כלל הסלון. מטבחים בסגנון מודרני מטרתם לשרת עד כמה שניתן את האנשים שחיים בבית, לייצר הרמוניה בין הדיירים, בין היתר באמצעות "התכתבות" של סגנונות העיצוב בין המטבח עצמו לבין שאר חלקי הדירה.

כאשר אתם בוחרים סגנון עיצוב מסוים, אתם יודעים שמדובר בוויזואליות מסוימת אשר יכולה להיות הקו המקשר בין חדר המטבח לבין מתחמי הבית השונים. מטבח מודרני אמור לספק את צרכיהם של המתגוררים בבית, כאשר בתקופה הנוכחית מדובר בדרך כלל באנשי קריירה, הזקוקים לפתרונות מהירים וליכולת להשתמש במטבח במהירות וביעילות רבה.

מטבחים מודרניים מעוצבים באופן שמשרת את הדיירים, הן בפתרונות האחסון השונים שהם מכילים המאפשרים הגעה נוחה לכל פריט או מזון הנמצא בתוכם, כמו גם בעיצוב עצמו. מה זה אומר, מודרניות בעיצוב? הרעיון הוא לאפשר למשתמש במטבח לפתוח בקלות את הארונות, ליהנות מפתיחה שלא מסכנת את הראש ושיש סיכוי נמוך "להיתקע" בדלת – למשל בניית קלאפות במקום דלתות הנפתחות לצדדים, טריקות שקטות של המגירות ועוד כהנה וכהנה אפשרויות המותאמות באופן מדויק אל הלקוח.

איך לבחור חדר מטבח בסגנון מודרני ואילו החלטות יהיה עליכם לקבל?

אם אתם מבקשים להפוך את המטבח לחדר שכיף יהיה לכם לצאת ממנו אל העבודה, כמו גם כיף לחזור אליו בסופו של כל היום, חשוב שתבחנו היטב את מאפייני ההתנהלות שלכם בתוך הבית ומה אתם, בעצם, עומדים לעשות במטבח. הרעיון הוא לייצר מטבח איכותי, התומך בפעולות מהירות, לשלב חומרי גלם חזקים אשר יחזיקו מעמד שנים ארוכות וכמובן – לא לוותר לרגע על העיצוב. מטבחים בסגנון מודרני יהיו "נקיים" וחלקים, ללא פרזולים מיוחדים או שילובים של מרקמים.

תוכלו לבחור גוון של עץ וחומרי גלם אחרים שחברת המטבחים משתמשת בו, מספר וגודל של ארונות מטבח, צורה וגוון של ידיות ועוד מגוון משתנים, כאשר חשוב לבחור לפי טעמכם האישי ולא להיכנע לטרנדים – זכרו כי את המטבח אתם עומדים לפגוש יום יום וחשוב שתאהבו לשהות בתוכו.

 

תגובות

מומלצים