מיטה יפה – גם מעצבים את החדר בצורה יפה וגם ישנים טוב

ישנם פריטים מסוימים שיש להם משמעות כפולה עבורנו. הם גם משמשים אותנו לצורך מעשי מסוים וגם משמשים אותנו לעיצוב הבית.

30.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מיטה יפה – גם מעצבים את החדר בצורה יפה וגם ישנים טוב

 

מדובר על פריטים שמגיעים בצורות וגדלים שונים, אנחנו יכולים למצוא סגנונות ודוגמאות שונות וייחודיות, ולהחליט מה נכון עבורנו, בין אם זה בשביל לעצב את החדר בצורה יפה, אך גם בשביל שנוכל להשתמש בהם בצורה אפקטיבית.

מיטה היא דוגמא טובה לכך. כשאנחנו רוכשים מיטה לחדר שינה, אנחנו לא מחפשים אך ורק מקום להניח בו את המזרון שלנו. אנחנו מחפשים פריט ריהוט שיעזור לנו בעיצוב החדר. מאחר ומדובר על פריט בגודל משמעותי, באופן יחסי, אשר יהיה קשה מאוד להתעלם מהנוכחות שלו, הרי שיש לו משמעות רבה בעיצוב החדר ובאופן טבעי גם משמעות רבה מבחינה מעשית, באופן בו נשתמש בו.

מיטה יפה יכולה לשנות במקרים רבים את כל עיצוב החדר. זה נכון אם מדובר במיטה מינימליסטית אשר תופסת מקום אך איננה תופסת בהכרח נוכחות בחדר. מדובר על מיטות פשוטות, סטנדרטיות, עליהן ניתן להציב את המזרון והן ישמשו אותנו בצורה אופטימאלית, מבלי שהן ישנו באופן מהותי את העיצוב והקונספט של החדר.

צריך לומר, כשאנחנו רוכשים מיטה ומזרון, אז באופן טבעי אנחנו נבחן כיצד הם משתלבים בחדר מבחינת העיצוב והסגנון, אך גם מבחינה פרקטית. כלומר, עד כמה יהיה לנו נוח להציב את המזרון על גבי המיטה ועד כמה יהיה לנו נוח לשכב על המיטה בצורה נוחה ופשוטה.

לפני שאנחנו נציג מספר נקודות, איך רוכשים מיטה שתשמש אותנו באופן מעשי וגם תעזור לנו בעיצוב החדר ותשתלב בו בצורה טבעית, צריך לומר, כל החלטה שאנחנו מקבלים בנושא, כל תכנון שאנחנו מבצעים, צריך לקחת בחשבון פרמטרים שונים וכן אנחנו יכולים להשתמש בתוכנות הדמיה, אשר יאפשרו לנו לראות כיצד המיטה משתלבת בצורה נכונה בחלל החדר.

כיצד רוכשים מיטה יפה לחדר?

דבר ראשון שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איזו סוג של מיטה אנחנו רוצים לקנות. האם אנחנו רוצים לקנות מיטה גדולה, עם ראש מיטה, ארון מצעים, שידות או בסך הכל בסיס עליו נוכל להניח את המזרון. יש הבדל עצום בין השניים, הן בגלל השטח שכל מיטה תופסת והן בגלל הנוכחות שלה.

דבר שני שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, באילו צבעים תהיה המיטה, וכיצד הם ישתלבו עם הצבעים במקום. אנחנו יכולים להשתמש באותם צבעים כמו בפריטי ריהוט אחרים וכן אנחנו יכולים להשתמש בצבעים אחרים, שייצרו ניגוד מסוים.

דבר שלישי שנבחן זה את הצרכים שלנו מבחינה מעשית, בין אם זה גודל המזרון או גודל המיטה, מה גודל השטח שעומד לרשותנו וכיצד אנחנו יוצרים מצב שהמיטה מוצבת במקום נוח בחדר מבלי להפריע במרחב.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים