נטרול ריחות רעים תנו לי אוויר וקחו נשימה

לקחת נשימה עמוקה טבולה בריח רענן ונקי, כך אנחנו רוצים להרגיש בבית אבל מטבע הדברים, לפעמים יש בבית גם ריחות לא נעימים. נטרול ריחות רעים הוא שלב ראשון בדרך אל נשימה נקיה ורגועה ואל לנו להסתפק בריח טוב שיכסה ריח פחות טוב, כי עלינו לנטרל את הריח הרע מן המקור שלו.

14.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נטרול ריחות רעים תנו לי אוויר וקחו נשימה

 

ריחות שאינם נעימים נוצרים משלושה מקורות עיקריים:

  • חיידקים
  • פטריות
  • מצבורי לכלוך נסתרים

ובשיטת המבחן האמריקאי, כל התשובות נכונות. נטרול ריחות רעים יטפל בשלושת המקורות מן היסוד. מצבורי לכלוך מייצרים חיידקים ואלה מפיצים את ריחם הלא נעים. הפטריות לא נדרשות ללכלוך והן מסתפקות בלחות גבוהה ומעט חושך, כי הן צנועות בדרישתן. החיידקים לעומתן, ישמחו לצמוח ולהתפתח על שאריות אוכל, שאריות לכלוך ושאריות מזון שהפטריות התלבשו עליו. הן, ביוזמתן, מכינות את העובש, למשל, שהוא סוג של פטריה והחיידקים ישמחו לזלול את המזון עצמו. כשאלה מגיעים אל סיפוקם, או אז נמלא האוויר בריחות שהם מפזרים וכאן עלינו לנטרל את הריח הרע.

על מנת לנטרל ריחות רעים יש לאתר קודם כל את מקורם. זוכרים את בדיקת חמץ של סבא? זהו בדיוק. לחפש בארון שמתחת לכיור, מאחורי התנור והכיריים, מתחת למקרר וליד הדלת של ארון השירות. נמלים, אגב, הן מדריכות מצוינות כדי למצוא לכלוך. די במעקב אחריהן כדי לגלות מי מסריח כאן את הבית. ניטרול ריחות רעים מתחיל, כאמור, במציאת המקור שלהם.

נקיון של הרכב לנסיעה רעננה

כמו בבית, גם במכונית יכול להתגלות ריח לא נעים. שימו לב למסננים של המזגן שלכם, לפעמים מצטבר שם לכלוך וכיוון שיש בו לחות אז ייתכן שאיזושהי פטרייה חוגגת עליו וחיידקים שהצטרפו אליה מפיצים את הריח. אחת הדרכים של נטרול ריחות רעים היא בדיקה של מסננים. שימו לב אם הריח מתגבר כשהמזגן מופעל. גם חשיפה מוגברת של הרכב לשמש יכולה ליצור ריח מעיק, בגלל התגובה של חומרי הפלסטיק והציפויים שלהם, המכסים את לוח המחוונים, אל חום השמש. במקרה כזה אפשר להסתפק בניקוי של הלוח כדי לנטרל את הריח הרע ואחרי הייבוש להשתמש בהצללה של החלון הקדמי.

ניטרול ריחות רעים – האוזון לשירות האדם

אוזון הוא מולקולה המורכבת משלושה חמצנים. בשל כך היא אינה בריאה לאדם אבל זו המולקולה שמסתובבת באוויר לפני הגשם והרגישים מבינינו יודעים לזהות את הריח שלפני הגשם. מעברי חשמל בין עננים גורמים לפירוק של חמצנים והם מתלכדים חזרה לעתים כשלישייה, בחזקת טובות השלש מן האחת. זהו האוזון בו משתמשים גם כדי לפרק ולנטרל ריחות רעים. נשימה של אוזון אינה בריאה לאדם אבל יצירה של אוזון באמצעות מחולל היא כלי מצויין לצורך ניטרול ריחות רעים ברכב, למשל, כמו גם בבית.

 

תגובות

מומלצים