עורך דין לשון הרע בחיפה והוצאת דיבה

על פי החוק בישראל, אחת העבירות החמורות ביותר היא הוצאת לשון הרע והוצאת דיבה; פגיעה בעבודו של האדם הפרטי, עסק ואפילו ארגון גדול.

04.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עורך דין לשון הרע בחיפה והוצאת דיבה

 

עורך דין לשון הרע בחיפה ובכל שאר חלקי הארץ, יהיה הגורם שילווה כל אדם שהתגלה כי הוצאה דיבתו והופצו לגביו שמועות ושקרים, בתהליך ארוך ואפילו מייגע שמתחיל הרבה לפני שמגיעים לבית המשפט.

 

 

אילו פעולות יוכל לבצע עורך דין לשון הרע בחיפה כדי להשפיע על הצלחת התהליך?

 

לשון הרע והוצאת דיבה הינה עבירה שנחשבת לבין החמורות בישראל, אבל חשוב להבין שעצם קיומן לווא דווקא יבטיחו את הצלחתו של התובע בתהליך התביעה. עורך דין לשון הרע בחיפה יעשה הכל על מנת להחזיר אליכם את כבודכם ולהציל את המוניטין שנפגע. מול בית המשפט, יציג את נסיבות המקרה שעל פיהן ייקבע גובה הפיצויים:

  • סוג הפרסום – דין הוצאת דיבה מסוג אחד, שונה בתכלית מדין הוצאת דיבה מסוג אחר. למה הכוונה? למשל, לשון הרע שפורסם במסגרת חדשות הערב, תתקבל בבית המשפט באופן שונה לחלוטין מלשון הרע בעיתונות או ברשת החברתית. בית המשפט בוחן כל מקרה לגופו, את היקף הפגיעה וחומרת הפגיעה שלה באדם.
  • חומרת הנזק – לאחר שבית המשפט מבין מהו סוג הפרסום, עוברים לבדוק עד כמה אותו פרסום פגע בתובע. חשוב לציין שבניגוד מוחלט לשאר עולמות המשפט, בית המשפט יוכל לפסוק פיצויים כספיים גם במקרים בהם לא הוכח כל נזק או שלא ניתן להוכיח שאכן התקיים נזק.
  • האם אפשר למזער את הנזק? – התשובה היא, כן! כבכל הליך משפטי ישנה חשיבות להתנהלות של שני הצדדים בתהליך. לדוגמא, במידה והאדם שפרסם את לשון הרע הביע חרטה והתנצל, יתכן מאוד שבית המשפט יקל על עונשו. במקרים הפוכים, בית המשפט אף מחמיר את הענישה. מצד שני, עורך דין לשון הרע בחיפה ובכלל, יעשה הכל כדי לוודא שמרשו, התובע בדרך כלל, שומר על קור רוח ואינו מתפרץ או נוקט בצעדים שעלולים להכשיל את התהליך.

 

 

איך עובד עניין הוכחת הנזק?

 

בלא מעט פעמים, הנפגעים מלשון הרע והוצאת דיבה נמנעים מלכתחילה להגיש תביעה מפאת ההנחה שיתקשו מאוד להוכיח את קיום הנזק שנגרם להם. ובכן, עורך דין לשון הרע בחיפה שהינו בעל וותק וניסיון, יודע שלא בכל המקרים נדרשת הוכחת נזק ושיש סיכוי גבוה מלכתחילה, לסגור את התיק לטובת התובע. מסיבה זו, ההמלצה היא לעולם לא לוותר על העקרונות שלכם, ואם קיים חשד או ידע בטוח לגבי הוצאת דיבה הקשורה אליכם, יש לגשת מיד לעורך דין ולהגיש תביעה.

 

 

תגובות

מומלצים