צמידי זיהוי ופתרונות זיהוי מתקדמים

זיהוי אמין, מהיר ומדויק של מטופלים בסביבה רפואית וטיפולית הוא הצעד הראשון להבטחת טיפול מועיל ומניעת טעויות אנוש במרפאות ובתי חולים.

05.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
צמידי זיהוי ופתרונות זיהוי מתקדמים

 

מבין אמצעי הזיהוי הזמינים לנו כיום, צמידי זיהוי הם הקו הראשון המחבר בין הקדמה הטכנולוגית ומאגרי המידע האלקטרוניים של הגוף הרפואי לבין העולם הפיזי, שבו הרופא פוגש את המטופל בפועל וזקוק למידע אמין ונגיש. אז מדוע צמידי זיהוי הם כל כך משמעותיים לסביבה הרפואית, ואיפה ניתן להשיג אותם

 

שימושים שונים לצמידי זיהוי

מי שמעולם לא עבד בבית חולים או במרפאה המטפלת במספר רב של מטופלים בכל יום, עלול אולי לתהות מדוע כל כך חשוב להשתמש בצמידי זיהוי? הרי המטופל עצמו יודע הכי טוב מה התלונה שלו ולמה הוא זקוק, ובוודאי יכול להעיד על שמו שלו, לא?

 

אמינות המידע

האמת היא שזה לא כל כך פשוט. ישנם מטופלים רבים שלא יכולים למסור את השם של עצמם כמו תינוקות שנולדו זה עתה, וגם חולים מחוסרי הכרה, מטושטשים או מבולבלים בשל השלכות הטיפול או הפציעה או המחלה שהביאה אותם לטיפול. גם עבור מטופלים ערניים ומפוקסים שיכולים למסור את כל הפרטים שלהם, הרבה פעמים מסירת שם, תעודת זהות, מחלקה וכו' בעל פה איננה צורה יעילה לזיהוי המטופל שכן הדבר ייאלץ אותו או אותה לחזור על כמויות גדולות של מידע שוב ושוב במהלך כל יום. בנוסף, מסירת מידע בעל פה פותחת פתח לטעויות הקלדה, אי הבנות ובלבולים.

 

יעילות המידע

יתרון חשוב נוסף שמקנים לנו צמידי זיהוי הוא היכולת להעביר כמויות גדולות של מידע בקלות ובאופן מידי. החל מצמידי נייר פשוטים שבהם רשומים שם המטופל, מספר זהות ומחלקה למשל – ועד צמידים המכילים ברקוד שאותו ניתן לסרוק במוקדים שונים ברחבי בית החולים על מנת לפתוח באופן אוטומטי את התיק הרפואי המלא של המטופל ולעיין במלוא המידע והטפסים הרלוונטיים. חשוב להבין שהמטופל עצמו, במקרים רבים, איננו זוכר מינונים של תרופות או שמות סבוכים וארוכים של דיאגנוזות אפשריות שניתנו לו.

 

מיידיות ובולטות

לבסוף, צמידים ותגי זיהוי מאפשרים לנו להעביר את המידע הדחוף ביותר באופן המיידי ביותר. למשל, כאשר מטופל בחר לחתום על DNR, שסובל מאלרגיה משמעותית או שנמצא בסכנת נפילה – חשוב שכל איש צוות שבא אתו במגע יהיה מודע לפרטים אלה מיד כאשר הוא פוגש במטופל, ולעתים אפילו תוך כדי אירוע חירום שבו אין זמן לאסוף פרטים ולשאול את המטופל שאלות.

 

איפה ניתן לרכוש צמידי זיהוי איכותיים?

רכישת צמידי זיהוי תלויה ברמת האיכות והטכנולוגיה שנדרשות למשימה. בעוד שחברות קטנות רבות מציעות צמידי נייר פשוטים שמספיקים לפסטיבלים או מסיבות – בתי חולים דורשים בדרך כלל ציוד אמין ומתקדם יותר. הדבר נכון בעיקר כאשר אנו מחפשים צמיד עמיד שיישאר על ידו של המטופל במשך מספר ימים בלי להינזק ממקלחות ושאר פעולות יומיומיות, או כאשר אנו מבקשים פתרונות מתקדמים לזיהוי מטופל כמו הדפסה אוטומטית של ברקוד, תג זיהוי תואם לילוד ולשני ההורים, ועוד.

חברת מדי-רום היא מהחברות המתקדמות בארץ לייבוא ושיווק ציוד רפואי, עם התמחות בפתרונות מתקדמים לזיהוי מטופל. עם מדי-רום תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את הפתרונות היעילים והאמינים ביותר, באיכות הכי גבוהה בשוק.

 

תגובות

מומלצים