ג'בר חמוד זועם על מנהל התכנון

יו"ר פורום הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ג'בר חמוד רותח על פרסום המנהל שאושר תקציב התכנון בקרקעות הפרטיות בכפרים הדרוזים, ג'בר "לצערי גב' דלית לא מממשת אפילו סיכומים שלה אז ממליץ לה שלא להתעסק בהפצת אינפורמציה לא מדויקת טועה ומטעה".

14.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ג'בר חמוד זועם על מנהל התכנון

 

בעקבות הפרסום היום של מנהל התכנון בעניין התקנה התקציבית לפיה אושר תקציב התכנון בקרקעות הפרטיות בכפרים הדרוזים והצ'רקסים, יו"ר  פורום הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות ג'בר חמוד בתגובה לנאמר: "העיתוי והאי דיוקים של פרסום מנהל התכנון תמוהים והזויים, ממליץ למנהל התכנון להתעסק בחסמים בכפרים הדרוזים ולא לחפש כותרות לא מדויקות בלשון המעטה".

ג'בר חמוד רותח על פרסום הדברים של מנהל התכנון, "פרסום לא מדויק, ודמגוגי", ומציין "אלה העובדות הנכונות ולא כפי שהמנהל פירסם. החלטת הממשלה 2332 והחלטת הממשלה 959 אשר אושרה ב 7/6/2015, מי שהכין את ההחלטות ועבד עליהם היה ג'בר חמוד עם מנהלת הדרוזים והעומד בראשה האשם חסין, תקציב 45 מיליון ש"ח יועד לשנים 2015-2019, בחלוקה ל 16 ישובים דרוזים על פני 5 שנים, זה תקציב זעום, מה עוד, כל הכסף היה תוספתי מהאוצר, חלק בלתי מבוטל מ ה-45 מליון ש"ח נותרו במנהל התכנון לפני תכנון, שפעלו בניגוד מוחלט למדיניות המועצות וללא שיתוף פעולה, כמו בעוספיה ובעוד ישובים, גב' דלית זילבר הביאה צוותי תכנון מבחוץ ואנחנו אפילו לא יודעים כמה שילמו להם". 

ג'בר חמוד: "בסאגור שאני ראש הרשות, עד לפני שבועיים, קיבלה אפס תקציב מאותם 45 מליון ש"ח, בגלל בירוקרטיה ונהלים מטופשים של מנהל התכנון, לצערי גב' דלית זילבר לא מממשת אפילו סיכומים שלה, אז ממליץ לה שלא להתעסק בהפצת אינפורמציה לא מדויקת טועה ומטעה, ובמקום זה ממליץ לה לגרוע שמורות טבע מקרקעות פרטיות דרוזיות ולבצע פרוגרמה מותאמת קרקע פרטית ולא להתחיל לעבוד כמו שהיא עובדת בימים אלה, שמטעמים הזויים ובלתי מקצועיים יוזמת תיקון לתכנית שתחייב בעתיד הקרוב בניית 8 יחידות דיור לדונם על קרקע פרטית, אותה יוזמה מונעת ממניעים מוזרים ונותן לדמיון לנחש. אולי גם תציע לדרוזים שיבנו  2 מגדלי שחקים כמו בדובאי ובכך לפתור בעיית הדיור".

ג'בר חמוד: "כל עוד החסמים האמתיים שהצגתי בפני הגברת זילבר ובפני ארז קמיניץ לא יוסרו, בעיית התכנון לא תיפתר, למרות כל הכותרות שגורמי התכנון מחפשים ומפיצים".

"מתוך ה-45 מליון ש"ח הועברו לרשויות הדרוזיות בקושי 30 מליון ש"ח, כל ישוב קיבל בסביבות ה 2.5 מיליון ש"ח, מה עוד, הביאו צוותים מבחוץ לתכנן ושילמו להם שכר גדול. אולי באותו מסמך הגב' דלית תסביר כמה שילמה מאותו תקציב לצוותים שערכו את התכנון וגרמו רק לנזק ולא לתועלת, אני פניתי לה בכתב ושאלתי ולא קיבלתי ממנה מענה".

ג'בר חמוד: "נכון להיום במנהל תכנון אפס תקציב לרשויות הדרוזיות, מאז הסתיימה תכנית 959 ועד היום מנהל התכנון העביר אפס תקציב לדרוזים, הצלחנו להעביר תקציב דרך משרד הבינוי והשיכון אין אור בקצה המנהרה לפתרון בעיית התכנון וחוק קמיניץ, במנהל התכנון מחפשים רק כותרות וסיסמאות, אנו מבקשים שיגרעו את החסם העיקרי וזה גריעת שמורת הטבע מהקרקעות הדרוזיות המעובדות, ממתי קרקע מעובדת מוכרזת כשמורת טבע? רק בכפרים הדרוזים".

 

עוד בנושא: "אושר תקציב התכנון בקרקעות הפרטיות בכפרים הדרוזים"

 

פורטל הכרמל

תגובות

7. דרוזי לפני 1 חודש
לעבוד אחרת
6. זועם לפני 1 חודש
גבר זועם
5. גאנם לפני 1 חודש
אדון גבר חמוד
4. כרמלסטי לפני 1 חודש
חסר לכם הסברה נכונה
3. בחורה לפני 1 חודש
אתם יודעים למה זה קורה לנו?
2. من العشيرة לפני 1 חודש
للسيد جبر حمود ورفاقه
1. כרמל לפני 1 חודש
ליכוניק מורעל

מומלצים