יוסף חדיד "הציבור בדליה לא יכול להמשיך להיות אדיש"

אחד הנבחרים שהיה אמור להצביע עם הקואליציה כמו שהחליט הבוס, יוסף: "העברנו לראש המועצה 64 שאלות לגבי נושא התאגיד, ולא קבלנו שום התייחסות על השאלות האלה, בימים אלה מגבשים את הרשימה שלנו".

09.07.2018 מאת: חסין חלבי
יוסף חדיד

יוסף הוכיח שלו יש דעה, והוא קורא מסמכים בצורה נכונה ולא ייקח חלק בהחלטות גורליות שלא לטובת הכפר, בהצבעתו במליאה התנגד לכניסה לתאגיד.

יוסף: "באתיקה של הפוליטיקה אני צריך להצביע עם הקואליציה, אבל לי יש דעה אחרת, גם לחברי אמיר עיסמי, איזה אינטרס יש לנו לעמוד ולהצביע נגד ראש המועצה?".

רגע אחרי שיוסף ואמיר עיסמי פתרו את המחלוקת בין עובד המועצה חביב חדיד לבין ראש המועצה, והכל חזר כרגיל, יוסף חדיד בראיון לפורטל הכרמל, מתייחס לכמה סוגיות חשובות, בנושא התאגיד חשבונות המים והפוליטיקה המקומית, ובעיקר לאותם נציגים שלא מכבדים הסכמים.

יוסף: "לגבי הפוליטיקה, עדיין מוקדם אנחנו כרגע מתחילים להתארגן, ולבנות מערך פוליטי חדש, לטובת התושבים של דליה".

יוסף: "אני הצבעתי נגד התאגיד, אנוכי יחד עם אמיר עיסמי העברנו לראש המועצה 64 שאלות לגבי נושא התאגיד, ולא קבלנו שום התייחסות על השאלות האלה, במקביל רפיק הביא לנו את מנכ"ל תאגידי המים אפי דביר, ומנכ"ל פלגי מוצקין איציק הרשקוביץ, והממונה על המחוז במשרד הפנים פאיז חנא, כאשר כולם ישבו לפני הישיבה ותפרו את הכל, ויודעים שיש להם רוב, הם לא מעוניינים להילחם, במהלך הישיבה הם הסתכלו מהחלונות לראות איפה המפגינים, לדעתי התושבים שאננים וחברי המועצה הם יעשו הכל, לא מבין למה האנשים צועקים רק מרחוק".

יוסף: "אנחנו היינו הפלג החזק ואנחנו הכרזנו שאנחנו נגד הכניסה לתאגיד, לא מאמין בדרך הזו, כל עוד ולא רואים שינוי בחוק על נייר, על פי חוק מה שכתוב צריך שיהיה מעוגן בחוק, דברים שאומרים בעל פה אין להם שום אסמכתא, מסמכים חתומים כן יחייבו אותם, אני לא רוצה שמנכ"ל התאגיד יעצום עין אני רוצה שיחברו את כל השכונות".

יוסף: "הציבור מקבל מידע מפה לאוזן, ולא מודע למה שקורה, הנה עובדה כמה צעקנו לגבי עניין חשבון המים, בכתבה  יוסף חדיד בהודעה למשלמי המים לבדוק מישהו עשה משהו בנדון? לא, כי עדיין לא קבלנו את חוב חודש מרץ אפריל מאי, זה דבר לא תקין, וכך המועצה מרשה לעצמה לעבור על החוק פעם אחר פעם מבלי שהתושב ישים לב".

יוסף: "למה אנשים לא פועלים, למה אנשים לא באים ואומרים באתי לשלם את החוב שלי שלא יהיו אחר כך חיובים עבור קובים חריגים ובריביות והצמדה, מישהו זימן ועדת ביקורת למערכת הגביה? אף אחד, ולמה כי לא רוצים לפגוע באיש, אנחנו פועלים כל הזמן מתוך רגש, אבל כאשר המועצה מתנהגת בחוסר רגש לגבי האזרחים, להם מותר על פי חוק, ולמה זה אסור לך כתושב?".

חשוב לציין שמבקרת המועצה עו"ד סועאד חסון, התייחסה בדו"ח הביקורת של הגביה שמונח חודשים על שולחן ראש המועצה ובספרייה העירונית בנושא הגביה והמועצה לא מוצאת לנכון להביאו לדיון על מנת לחשוף את פרטיו לציבור.

יוסף: "אני חבר בועדת הביקורת, הדברים מתנהלים לא תקין, העברנו את המסקנות האלה, דיברנו וביקשנו לעשות תיקונים, שאסור לעשות הערכות מים יותר, הם כבר בסבב השלישי, וצריכים לשלוח את החוב של מאי יולי, זה עיכוב עד חצי מיליון ש"ח גביה".

יוסף: "לגבי סאמר ביראני, משפחת ביראני יש להם בקושי 50 קולות, והם לא הובילו את סאמר להגיע לכיסא חבר מועצה, מי שהוביל זה תנועת סווא, תהיה שועל פוליטי תהיה מה שתרצה, אבל בנושא ויתור אל תהיה שועל פוליטי כי זה רמאות, סאמר לא עשה נכון  והפיר את אימון התנועה והתושבים ומשפחתו, אני מופתע מזה שהוא אומר שזכה".

לגבי שאלתנו אם יוסף יתמוך שוב ברפיק חלבי, יוסף "בפוליטיקה אי אפשר לדעת מה קורה יום אחרי, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא".

 

תגובות

5. חסוני לפני 9 חודשים
תתמכו במרזוק קדור
4. אזרח הגון לפני 9 חודשים
תמונת מצב
3. درزي לפני 9 חודשים
الى المحلل السياسي
2. בחור לפני 9 חודשים
יוסף יש לי הסתיגות לדברים
1. محلل سياسي לפני 9 חודשים
أنت أيضن متهم

מומלצים