כפר מג'אר עיר בישראל

עיר דרוזית ראשונה בישראל, שרת הפנים, איילת שקד הכריזה היום (ג׳) על החלטתה לשנות את המעמד המוניציפלי של כפר מגאר ולהפוך אותה ממועצה מקומית לעיר, בזאת תהפוך מעא׳ר לרשות הדרוזית היחידה כיום שתהיה במעמד של עיר בישראל. 

26.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כפר מג'אר עיר בישראל

\

במהלך הפגישה עם ראשי רשויות דרוזיות וצ׳רקסיות בסאג׳ור,  השרה שקד הודיעה בהפתעה לראש מועצת מאע׳ר, עו"ד פריד גאנם על החלטתה.

 

היישוב מע'אר מונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות המאושרות צפויה העיר מע'אר למנות בשנים הקרובות כ-30,000 תושבים.

 

דפוסי צפיפות התושבים ופרנסתם דומים לאלו של יישוב עירוני שפסק להתבסס על חקלאות. כפי שעלה בהמלצות הוועדה הגאוגרפית גליל מערבי, הרשות המקומית מע'אר קידמה והטמיעה מספר תהליכים תכנוניים, כלכליים, ופנים ארגוניים שאפשרו לה לעמוד בדרישות משרד הפנים לשינוי מעמדה המוניציפאלי ממועצה מקומית לעיר.

 

הכרזת המועצה המקומית מע'אר כעיר עשויה להשפיע על תדמית היישוב ועל האטרקטיביות שלו בכל הקשור בפיתוח יישובי בכלל ובפיתוח תעסוקה ומסחר בפרט.

 

שרת הפנים, איילת שקד:"אני שמחה ונרגשת להכריז על העיר הדרוזית הראשונה בישראל. על פי תפיסתי כל רשות שתוכיח עצמה בפיתוח, בייעול תהליכים ארגוניים, בצמיחה כלכלית ובהגדלת ההכנסות העצמיות תקבל מאיתנו סיוע בגדילה וביצירת יכולות חדשות. מע'אר הוכיחה את עצמה והיא ראויה להתקדם ולהיות עיר חשובה בישראל. זוהי עוד הוכחה לקשר האמיץ והחזק בין העדה הדרוזית לבין העם היהודי. השותפות הזו באה לידי ביטוי לא רק בביטחון אלא גם בחיים האזרחים".

 

 

 

 

שרת הפנים איילת שקד במגאר

תגובות

12. מחפוד לפני 1 חודש
מברוק למשפחת הפשע
11. סס לפני 1 חודש
מסכרה
10. סעד פרחאת לפני 1 חודש
עיר אלמגאר
9. אמיר לפני 1 חודש
תוציאו את הפליטים
8. ערבי לפני 1 חודש
תעני לי כבוד הצרה מה עם חוק הלאום?
7. فالح حلبي לפני 1 חודש
دالية الكرمل
6. חלבי פאלח לפני 1 חודש
דאלית אל כרמל
5. עיר הכרמל לפני 1 חודש
עיר הכרמל הייתה העיר
4. תושב העיר לפני 1 חודש
דרזים הרוב
3. מגאר לפני 1 חודש
לצערי זה לא עיר דרוזית אלא
2. ליה לפני 1 חודש
מה אחוז הדרוזים בישוב?
1. תושב לפני 1 חודש
מברוק

מומלצים