מדברים על טובות מדינות הים התיכון

אסיפה כללית של מדינות הים התיכון באנקרה שבתורכיה ובאיטליה, הכינוס דן בסוגיית הפליטים הסורים ופליטים אחרים, בנוסף עופר ברזק הציג פרויקט ישראלי חזרה ליבולי הדגים 1980, מגלי והבה "רשמנו הצלחה דרך הדיפלומטיה הפרלמנטרית כתחליף לדיפלומטיה בין ממשלות".

12.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון

הדיפלומטיה הפרלמנטרית מגלי והבה

 

מגלי והבה סגן שר החוץ לשעבר שגריר נודד של מדינות הים התיכון, לפורטל הכרמל: "זה היה חודש גדוש של פעילות מדינית ענפה של האסיפה הפרלמנטרית הים תיכונית בהשתתפות מאסיבית של ראשי פרלמנטים ופרלמנטרים של מדינות הים התיכון".

"כינוס חשוב התקיים באנקרה בפרלמנט בתורכיה בה לקחו חלק כל מדינות הים התיכון נציגי האו״ם, נציגי נאט״ו ובפעם הראשונה לאחר נתק של שנים חברי כנסת מישראל".

מגלי והבה "הכינוס דן בשאלת הקשר בין נדידת והגירת אוכלוסיות והשפעתו על הביטחון ,לדוגמא מסוריה לבדה נמצאים 3.5 מליון פליטים במחנות בגבול בין סוריה לתורכיה ומאות אלפים מכל מדינות צפון אפריקה ומדינות אירופה, בנוסף אלפי מחבלי דאע״ש שהשתתפו בלחימה בסוריה ובעיראק וחלקם חזר לאירופה".

מגלי והבה "ביקור של משלחת רשמית של הכנסת בפרלמנט התורכי הינה פתיחות חדשה ביחסים מה עוד שהתקיימו שיחות לא פורמליות בין המשתתפים והראו נכונות להתקדם הלאה".

מגלי והבה "הביקור כלל סיור במחנה הפליטים בגבול סוריה ותורכיה בעיר גאזיעינתאב במחנה נאסיב 1 ונאסיב 2 בהם השתתפתי.

השיחות והדיונים והמסקנות של כינוס זה ידונו בפתיחת עצרת האו״ם בניו יורק בספטמבר הקרוב למען אזור יותר בטוח ובטחון לכל המדינות המשתתפות".

מגלי והבה "בתאריך 4-7/2019 התקיים כינוס במילאנו בבורסה האיטלקית בהשתתפות פרלמנטרים ממדינות הים התיכון ובכירי ומנהלי הבורסה של מדינות באירופה לדון על שווקים כספיים אלטרנטיביים למציאת מימון אלטרנטיבי, הכינוס כלל דיונים ותמונת מצב למצב המימון האלטרנטיבי שיהיה לו השפעות על המצב הפיננסי העתידי של המדינות ,הציגו את הפיתוחים והאקזיטים והפרויקטים שישפיעו על כל הכלכלות של המדינות".

מגלי והבה "הפעם השתתפה אורחת ממדינה שהפכה להיות מדינה משקיפה בפא״ם יושבת ראש הפרלמנט מהאמירות של דובאי גב׳ אמאל עבדאללה אלקובייסי, והציגה את ההשלכות וההתפתחויות בכלכלת דובאי של השווקים האלטרנטיביים והרצון להשתלב במרחב מדינות הים התיכון".

"פעם הראשונה הוצג פרוייקט ישראלי ע״י עופר ברזק שמטרתו להחזיר את יבול הדגים בים התיכון למה שהיה ב1980 שיוכלו להנות מפירותיו כל מדינות הים התיכון".

מגלי והבה "הפעילות הענפה של הפרלמנט הים תיכוני היא חלק מפעילות האומות המאוחדות הרואה בפעילות זו הצלחה דיפלומטית בין הפרלמנטים, יותר מאשר בין הממשלות שנמצאות באותה מסגרת, כגון מדינות מהעולם הערבי, מישראל ומדינות אירופה, חלקם לא מקיים קשרים דיפלומטיים עם מדינת ישראל".

 

תגובות

מומלצים