מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש:"מיפוי מכרזים ורשויות"

יאיר הירש:"אנו בעיצומו של הליך מואץ ומזורז לבחינת תחום המכרזים ולהתאמת והטמעת שירותים ראויים ובטוחים לרשויות, ובכלל זה לרשיות הערביות, כשהמטרה היא שהליך המכרזים יהיה נקי, שקוף ומקצועי וחף מכל התערבות חיצונית - אינטרסנטית או פלילית".

08.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש:"מיפוי מכרזים ורשויות"

 

את הדברים אמר הבוקר מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, המוביל מטעם הממשלה את הצוות הבינמשרדי בנושא המכרזים ברשויות המקומיות, בדיון בוועדת ביטחון הפנים של הכנסת. בדיון הציג הירש את פרק משרד הפנים בתוכנית הממשלתית למניעת הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, ובכללה את נושא קידום המאבק בקלקולים העולים במסגרת מכרזי הרשויות המקומיות, והרשויות הערביות בפרט.

 

הדיון בנושא "התוכנית הממשלתית לטיפול בתופעת הפשיעה והאלימות בחברה הערבית התקיים הבוקר בראשות ח"כ מירב בן ארי ובהשתתפות סגן השר לביטחון פנים ח"כ יואב סגלוביץ שמרכז את התוכנית הממשלתית.


מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, המוביל את הצוות הבינמשרדי בנושא המכרזים הציג את תוכניות הצוות בראשותו וסקר את תחומי העיסוק של תתי הצוותים המקצועיים שהקים. 

 

מוקדם יותר הבוקר קיים הירש מפגש נוסף של צוות המכרזים בראשותו במהלכה הציג את התוכנית לעבודת הצוות בהתאם להחלטות הממשלה 923 ו-549, את כיווני הפעולה המרכזים ואת חלוקת תחומי האחריות.

 

בין השאר, עלו הנושאים הבאים: לטווח הקצר והבינוני מיפוי מכרזים, מיפוי רשויות, יצירת פתרונות אלטרנטיביים חלף מכרזים, גיבוש קווים מנחים ועקרונות לכלל משרדי הממשלה; ולטווח הרחוק - גיבוש מכרז משרדי לבחירת חברות מנהלות בתחום התשתית לסקטור המוניציפאלי, פיתוח מערכת מכרזים ממוכנת לשלטון המקומי, אבטחה של נותני שירותים ברשויות המקומיות והעסקה של קבלני משנה, ושינוי חקיקה להתאמת תחום המכרזים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. נוני לפני 19 ימים
מגאר

מומלצים