נתניהו אושר ליו"ר ע"י בודדים ממרכז הליכוד

הלחץ של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תמיכת חברי מרכז הליכוד כמועמד הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה22, מתוך 3000 חברי מרכז הגיעו רק 200 והשאר עובדי ליכוד וחברי כנסת, מה חלקם של חברי המרכז הדרוזים?.

10.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נתניהו אושר ליו"ר ע"י בודדים ממרכז הליכוד

 

מרכז הליכוד אישר את הצעת יו"ר המרכז חיים כץ, חברי מרכז ליכוד הצביעו עבור בנימין נתניהו כמועמד היחיד לראש הממשלה בכנסת ה-22 מטעם הליכוד.

המרכז מאשר כי יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו, שבהתאם לסעיף 85 לחוקת הליכוד הוא מועמד תנועת הליכוד לכהונת ראש ממשלת ישראל, הוא מועמד הליכוד לראשות הממשלה לכל כהונת הכנסת ה22.

במהלך כהונתה של הכנסת ה-22 הליכוד יהיה שותף אך ורק לממשלה שיושב ראש הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה בנימין נתניהו, יעמוד בראשה בין אם לכל תקופת כהונתה או לחלק מכהונתה ברוטציה.

מדוע חברי מרכז הליכוד לא רצו להיות חלק בהחלטה והם היו גם אלו שלא הגיעו להצביע היום?.

בליכוד יש כ120 חברי מרכז בני העדה הדרוזית, מהם כאלה שמאוד פעילים ומהם שלא, בלט בין חברי המרכז פהמי חלבי ראש מועצה לשעבר בדליה וחבר מזכירות הליכוד לשעבר, פהמי מזוהה עם תנועות השמאל ומצביע להם ומצד שני חבר מרכז בליכוד, לעומת אנשים אחרים שלא חברי מרכז ועובדים בכל הכוח לליכוד, מוזר שפהמי שומר על חברותו בליכוד, הוא נבחר לחבר מרכז מתוקף תפקידו כראש מועצה לשעבר ולא בבחירות אישיות בקרב חברי התנועה.

בין חברי המרכז הבולטים שעובדים לטובת הליכוד, אוסמה נבואני , סאהר אסמעיל, עובדיה אלקרא, סמיר קאיד בייק, פטין מולא ועוד רבים שיש להם כוח של מתפקדים וחברי מרכז.

אם נעיין לעומק הדברים, נגלה שהרבה מחברי המרכז של הליכוד מבני המיעוטים לא פעילים ולא שותפים לשום הצעה או החלטה, בגלל עיסוקים או שאין להם כוונה לעשות ולהוביל דבר, או שהם נבחרו לדבר שהם עצמם לא מבינים מה זה בדיוק ומה תפקידם כחברי מרכז ליכוד.

מעט מחברי המרכז שהגיעו לאשר את הצעת יו"ר המרכז חיים כץ, הבינו שהם חייבים לנתניהו באופן אישי ולשם כך חובה עליהם להגיע.

ואלו שלא הגיעו למרכז הליכוד כולל מספר חברי כנסת של התנועה, הבינו שההצעה ואופן ההצבעה לא ישנה דבר ונתניהו מנסה להראות שהמרכז אישר אותו, אבל לא נתניהו ולא אף אחד בליכוד, צפה שזה יהיה המצב, שהרוב בחברי המרכז לא יכבדו את ההצבעה ולא יגיעו לאשר את היו"ר של תנועתם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיה אמור להגיע למרכז הליכוד העדיף לבטל את הגעתו, זאת בגלל המספר המועט של חברי המרכז.

היום בתנועת הליכוד הספירה לאחור התחילה בגלוי, גדעון סער, ניר ברקת, ישראל כץ ואחרים, הביעו שיתמודדו על ראשות הליכוד.

לדרוזים יש תמיכה רצינית במועמדים ועובדה שבבחירות האחרונות תנועת הליכוד קיבלה מספר גדול של קולות מהכפרים הדרוזיים, למרות חוק הלאום תיקון חוק קמיניץ ודברים נוספים, וזה בא כי רוב בדרוזים מאמינים בשלטון הימין, ובליכוד בפרט.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. פואד עלי לפני 3 חודשים
עיספיה

מומלצים