הנשק הסודי תגלית מעניינת B17

חשיבותו ויעילותו של  ויטמין B17 ויטמין B17 הוא חומר כימי טבעי שמכיל גרעין המשמש והוא נקרא אמיגדלין amygdalin שבניגוד אליו יצרו תרכובת כימית מלאכותית מרוכזת, המכילה גם מעט אמיגדלין, שאותה נותנים בקפסולות לאנשים הנקראת לאטריל laetrile.

23.10.2020 מאת: רחל אבידר
הנשק הסודי תגלית מעניינת   B17

 

את גרעיני המשמש אנשים אכלו בשל תכולתם המזינה ויתרונותיהם הבריאותיים במשך מאות, אם לא אלפי שנים. למשל שבט ההונזה, ששכן באזור כפרי מרוחק בסמוך לצפון פקיסטן צרך את גרעיני המשמש על בסיס יומי.

בשנות השלושים כתב על ההונזה סרן רוברט מק'קריסון ספר שלם, לאחר שנתקל בהם במקרה והסתקרן לגלות שהם חיים עד גילאי 135 ואף אחד מהם לא סבל ממצבים בריאותיים שכבר היו נפוצים בעולם המודרני.

לדוגמה, שבט ההונזה לא סבלו מסוכרת, השמנת יתר, התקפי לב וסרטן; וכל המידע הזה הדהים את סרן רוברט אף יותר. כעבור 20 שנה, ד"ר ארנסט קרבס מצא את ספריו של סרן רוברט.

ד"ר קרבס שבזמנו היה ביוכימאי עם תשוקה עזה לגלות מה גורם לתאי הסרטן לפעול, גילה את כתביו של סר מק'קריסון בנוגע לגרעיני המשמש והחל לחקור בעצמו את אורח החיים של שבט ההונזה.

היה מאוד ברור לקרבס שהסיבה שאנשי השבט היו כל כך בריאים, נובעת מהעובדה שאורח חייהם והתזונה שלהם היו בריאים. הם צרכו חלב גולמי, בשר מזדמן, ירקות ופירות טריים, התעמלו המון כחלק מאורח חייהם והם צרכו מעט מאוד סוכר.

מאפיין נוסף שהיה ייחודי לבני השבט הזה, הוא שהם צרכו כמויות גבוהות של זרעי גרעיני משמש. סקרנותו של קרבס הובילה אותו להמשיך לחקור, עד שהוא גילה את הנשק הסודי החבוי בתוך גרעין המשמש הצנוע.

הוא גילה שהזרע החבוי בתוך גרעין המשמש מכיל חומר טבעי הנקרא אמיגדלין גליקוזיד ושחומר זה, מחסל גידולים. האמיגדלין הוא פיטונוטריאנט הנמצא בזרע המשמש וזהו חומר טבעי הקיים בכל המזונות הטבעיים שמספרם נע בין 1,200 ל- 1,500.

קרבס גילה גם שחומר טבעי זה, נמצא בריכוזים הגבוהים ביותר יחד עם האנזימים הנלווים היעילים ביותר, בתוך גרעין המשמש. אמיגדלין הוא חומר טבעי אנטי סרטני שהמבנה שלו דומה למבנה של הוויטמינים מקבוצת B.

זו הסיבה לכך שקרבס קרא לו בשם B17. ה- אמיגדלין מכיל בין הייתר גם ציאניד ו- בנזאלדהיד, שתיהן תרכובות הידועות כחזקות במיוחד נגד סרטן.

הציאניד הוא למעשה אחד מהחומרים שהופכים את גרעיני המשמש לאמצעי יעיל כל כך נגד סרטן.

זה היה התירוץ ששימש את ארה"ב בתחילת שנות השבעים, לאסור על השימוש ב- אמיגדלין, כשבמקביל היה מותר להשתמש ב- לאטריל.

עובדה היא שלמזונות רבים כמו שקדים מרים, דוחן, נבטים, שעועית לימה, תרד, קנה של במבוק ואפילו לזרעי התפוח והאגס, יש כמות מסוימת של ציאניד ובכל זאת הם נחשבים לבטוחים למאכל והם אף חלק מרשימת המזונות הבריאים.

הציאניד בטוח לשימוש כאשר הוא קשור יחד עם מבנים מולקולריים אחרים. בנוסף לכך, לגוף יש את מנגנון הבטיחות שלו בצורתו של אנזים רודניז, שתפקידו ללכוד את המולקולות החופשיות של הציאניד, שאולי הצליחו לחמוק.

תאי הסרטן כפי שאתם יודעים, אינם תאים רגילים, הם מכילים חומר הנקרא בטא- גלוקוסידייז (beta-glucosidase)  ותאים בריאים אינם מכילים אותו.

ה- בטא גלוקוסידייז הוא האנזים שפותח את הציאניד ואת ה- בנזאלדהיד שבמולקולת האמיגדלין. כאשר הבטא גלוקוסידייז שבתוך התא הסרטני פותח את מולקולת האמיגדלין, נוצרת אנרגיה שלילית השמה לה למטרה באופן ממוקד את תאי הסרטן והיא אינה מתקרבת בכלל לתאים הבריאים. כלומר שהתאים הבריאים נותרים בריאים וללא שום פגע, בניגוד לכימותרפיה והקרנות שאינם מבחינים בין תאים חולים לבריאים.

מחקר עדכני מאוד המתעד להתפרסם בקרוב, כולל בתוכו מחקר בולגרי שהתקיים בשנת 2017, שבו התגלו הוכחות ל-"השפעה הציטוטקוסית הגבוהה יותר" של האמיגדלין על גידולים המתפתחים במהירות.

ציטוטוקסי – cytotoxic – חומר כימי לפעמים טבעי לפעמים מלאכותי, שהורס תאים בגוף או גורם להם לנזקים.

נעשה שימוש נרחב בתרופות ציטוטוקסיות לטיפול במגוון סוגי הסרטן, יחד עם או בלי טיפולי הקרינה.

ארגוני הבריאות הגדולים משקיעים מאמצים רבים, על מנת להסתיר את הסגולות של ויטמין B17 ומשאירים את האנשים באפלה.

מנהל המזון והתרופות, אגודת הסרטן האמריקאית ואיגוד הרפואה האמריקאי, מנעו מאנשים לכתוב ספרים, להסריט סרטים ואפילו לקחת חלק במפגשים ציבוריים בנושא הזה.

ייתרה מכך, רופאים שניסו להציל חיי אדם בעזרת ויטמין B17, נתבעו.

אבל, סנדי רוג החליטה להתמודד עם המחלה שלה בעצמה, ע"י טיפולים אלטרנטיביים והחלה לקחת ויטמין B17.

הסרטן הגיב לטיפול הזה זמן קצר לאחר שהחלה אותו, אולם הסרטן חזר מיד לאחר שהפסיקה לקחת את הוויטמין.

לכל מי שלא ממש מכיר, ויטמין B17 נמצא בצורה מרוכזת בתוך גרעין המשמש (גוגו), יש לו המון ערכים בריאותיים כאשר לוקחים אותו במינון הנכון.

סנדי רוג החליטה לא לעבור שוב את הכימותרפיה והחליטה במקום זה להישאר עם ה- ויטמין B17. עד כמה שזה נראה בלתי אפשרי, תוך 10 שבועות של לקיחת 500 מ"ג פעמיים ביום, חמישה גידולים ממאירים נעלמו והיא הבריאה לחלוטין מהסרטן, בסרטון שלפניכם, סנדי רוג מסבירה, מתארת ומספרת את סיפורה המדהים, כיצד ניצחה את הסרטן באמצעות ויטמין B17.

 

תגובות

1. תומר סברון לפני 1 חודש
תודה תודה!

מומלצים