כתבי אישום נגד אורהן תורכ וסבריה קואב בגין רצח בנסיבות מחמירות

פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה לבית משפט המחוזי בעיר כתבי אישום כנגד אורהן תורכ בן 22 וסבריה קואב 28 בגין רצח בנסיבות מחמירות וניסיון לרצח. זאת לאחר שירו והרגו את מוחמד אבו ניג'ם ופצעו את גיסו עומר כורדי.

05.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתבי אישום נגד אורהן תורכ וסבריה קואב בגין רצח בנסיבות מחמירות

להמחשה

 

על פי כתב האישום שהגישו רביד שיפמן ובן צור הנאשמים הינם אחים. במועדים הרלוונטים לכתב האישום התגוררה הנאשמת ביחד עם משפחתה בשכנות למנוח, אשר בביתו התארח גיסו עומר כורדי (בן למשפחת כחיל). ביום 23.1.21 בשעות הערב הגיעו שניים, שזהותם אינה ידועה, רכובים על אופנוע, ירו קליעים מנשק וזרקו רימון לעבר בית חברו של הנאשם ביפו, בשעה שהאם ובני משפחה אחרים שהו בביתם.

 

דקות ספורות לאחר מכן, הגיעו מספר אנשים שגם זהותם אינה ידועה, אל חזית בית הורי הנאשמים, ירו קליעים מנשקים על הבית, בו שהו אותה עת בני משפחתם, זרקו רימון הלם ונמלטו מהמקום.

 

בסמוך לאירוע עזבו הנאשמת ובני משפחתה את ביתם, מספר דקות אחרי שעזבו הגיעו שני רוכבי אופניים חשמליים, שזהותם אינה ידועה, זרקו 2 רימוני הלם ובקבוק תבערה לעבר הבית ונמלטו מהמקום. הנאשמת נזעקה חזרה לבית, בדקה אותו ומשמצאה כי החטיאו את ביתה, עזבה את המקום ונסעה, ביחד עם בעלה והפעוט, לבית הוריה.

 

הנאשמים סברו כי מבצעי אירועי הירי משתייכים לבני משפחות כחיל ואבו-ניג'ם, או מי מטעמם. על רקע האמור, בסברם כי כורדי משתייך לחבורת כחיל-אבו ניג'ם וביודעם כי הוא מתארח בבית המנוח, קשרו הנאשמים קשר לגרום בכוונה למותו של כורדי.

 

לשם כך יצאה הנאשמת בשעות הבוקר המוקדמות לבית הוריה ואספה את אחיה לביתה (זאת לאחר שבמהלך הלילה הגיע הנאשם לבית הוריו).

 

למחרת האירועים במהלך שעות הצהריים ארבו הנאשמים לכורדי, כשהם מצוידים באקדח 9 מ"מ. הנאשמים תיכננו כי עם הגעת כורדי אל קרבת הבית, ירה הנאשם בכורדי באקדח כדי לגרום למותו, ונאשמת תמלט אותו מהמקום ברכבה. ואכן, בצהרי היום הגיעו כורדי והמנוח ברכבו של כורדי לרחוב בו מתגורר המנוח. כורדי עצר את רכבו במרכז הכביש, בין בית המנוח לדלת הבית, משהבחינו הנאשמים ברכב ובכורדי העומד לידו, יצאה הנאשמת מהבית ונכנסה לרכבה, תוך שהיא מתכוננת למלט את הנאשם מן המקום.

 

בסמוך לכך יצא הנאשם מן הבית, כשהוא לבוש שחורים, עוטה כפפות שחורות וחובש לראשו מסיכת סקי. מיד עם יציאתו מפתח הבית, ירה הנאשם באקדח לעבר ראשו של כורדי, עת שכורדי התכופף ונכנס למושב הנהג של רכבו.

 

הנאשם המשיך וירה באקדח מספר פעמים לעבר כורדי הישוב ברכב, דרך חלון הנוסע הקדמי וזאת, כשהנאשמים יודעים כי במושב הנוסע הקדמי יושב אדם. בסך הכל, ירה הנאשם באקדח לעבר כורדי והמנוח 7 קליעים. עקב האמור, נפגע כורדי מקליעים בחזה, במותן ובירך השמאלית והמנוח נפגע מקליע בעורפו מימין. מיד לאחר הירי נמלט הנאשם בריצה אל רכבה של הנאשמת, אשר מילטה אותו מן המקום בנסיעה מהירה.

 

כתוצאה מן הירי, נפצע כורדי והתמוטט בסמוך למקום, הוא הובהל לבית החולים וולפסון בחולון, שם אושפז ונותח. המנוח פונה מחוסר הכרה לבית החולים וולפסון, שם נקבע מותו זמן קצר לאחר מכן.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד תורכ ציינו עורכי הדין שיפמן וצור כי:" המשיב ואחותו סבריה תכננו את רצח כורדי תוך הפגנת תעוזה ונחישות לביצוע זממם נטילת חיי אדם בשל חשדם כי כורדי משתייך לחבורה יריבה. אף שהמשיב וסבריה הבחינו כי ברכבו של כורדי יושב אדם נוסף, לא היססו והמשיכו בביצוע תוכנית הרצח. המשיב היה חדור מטרה לרצוח את כורדי ופעל ללא חשש ומורא עת ירה בו ובמנוח על מפתן דלת ביתה של סבריה, בצוהרי יום בעיבורה של עיר. במעשיו אלה, לימד המשיב על עצמו כי היא אדם מסוכן, נטול עכבות וכי חיי אדם נחשבים בעיניו כקליפת השום".

 

 

תגובות

מומלצים