לאן נעלמו 6 האסרים שברחו מכלא שאטה?

הבוקר התגלה חור של מנהרה בשדות החקלאיים מסביב לכלא גלבוע, באזור עמק חרוד, מהמנהרה ברחו 6 אסירים ביטחוניים, אחד האסירים זכרייה זבידי, אזרחים דיווחו על דמויות שנראו בשדות, הוקם חפ"ק משותף של בתי הסוהר, המשטרה והשב"כ.

06.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לאן נעלמו 6 האסרים שברחו מכלא שאטה?

צילום דוברות שב"ס

 

 

מסביב לכלא גלבוע שדות חקלאיים של ישובי הסביבה, מדרום הר הגלבוע ומצפון הקיבוצים תל יוסף עין חרוד גבע ואחרים. ממזרח העיר בית שאן וקיבוץ מסילות עין השלושה וניר דוד וממערב עפולה וישובים אחרים.

 

יתכן והאסירים נמלטו לשטחי הרשות הפלסטינית שהמרחק בין הכלא למחסום בקעת הירדן הוא לא גדול, ונבדקת אפשרות שהם ברחו לגבול הירדני.

 

6 אסירים אלה הם מסוכנים והיו עצורים על עבירות בטחוניות ומוחזקים באגף שמור בכלא, עכשיו יצטרכו לחקור את כל הפרטים איך מבצע בריחה כזה מורכב מתרחש מתחת לאפם של הסוהרים?, השאלה המרכזית איך הצליחו להעלים את החול מהחפירה?.

 

בעקבות דיווח שהתקבל מהשב"ס על בריחת 6 אסירים ביטחוניים מכלא גלבוע, חפ"ק אחוד הוקם במקום וכוחות משטרה נפרסו בישובי הסביבה. כוחות משטרה מיוחדים, כלבנים ואמצעים אווירים משטרתיים לוקחים חלק בחיפושים ובהבטחת בטחון התושבים.

 

עפי מידע ראשוני שהתקבל במשטרת ישראל בשעה 3 לפנות בוקר לערך דיווחו אזרחים על זיהוי דמויות חשודות בסמוך לבית הסוהר גלבוע.

 

עם קבלת הדיווח  הראשוני הוקפצו כוחות מיוחדים של שב"ס בתגבור יחידות מצדה ויחידות משטרה גדולים יחד עם לוחמי משמר הגבול, צה"ל וגששים, פתחו בחיפושים בשיתוף שירות הבטחון הכללי.

 

קציני הביטחון בישובי הסביבה עודכנו בבריחה ומחסומים הוצבו בדרכים והופעלו אמצעים מיוחדים.

 

חפ"ק אחוד הוקם במקום וכוחות משטרה נפרסו בישובי הסביבה.

 

משחזור ראשוני שנערך. האירוע החל בסמוך לשעה אחת וחצי לערך, כאשר 6 האסירים נמלטו באמצעות פתח שהתגלה בתאם ויצאו לכיוון האזור הדרומי של בית הסוהר גלבוע.

 

האסירים:
מונדאל אינפיעאת (גא"פ, עצור בטחוני)-
האחים: מחמד עארידה(גא"פ), מוחמד עארידה(גא"פ)
יעקוב קדארי (גא"פ)
איהם כמאמגי (גא"פ)
זכריה זבידי (פת"ח)


בהערכת מצב שנערכה הבוקר בשב"ס הוחלט להיערך לפיזור יתר האסירים הבטחוניים שנמצאים באגף.

 

 

עוד בנושא " איאד סביתי מונה למנהל כלא שטה" בטקס מרשים קיבל גונדר משנה איאד סביתי את הפיקוד על בית סוהר ׳שטה׳ במחוז צפון מידיו של גנ"מ בני שפר, במעמד גונדר אשר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר וגונדר שרון שואן, מפקד מחוז צפון בשב"ס, סגל הפיקוד הבכיר של הארגון, בני משפחה וחברים. קישור

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים