מחסן נפל על ידיו של תושב ירכא וחלק מאצבעותיו נקטעו

בכמה יפוצה על נזקיו? לבית משפט השלום בחיפה הוגשה בתחילת חודש אפריל תביעת רשלנות כנגד תושב כפר ירכא וחברת הביטוח "הראל", בגין נזקים שנגרמו לשכנו, כבן 56, בעת שסייע לו להזיז מחסן בחצר.

01.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחסן נפל על ידיו של תושב ירכא וחלק מאצבעותיו נקטעו

 

תחילת הסיפור בחודש מאי 2019, אז ביקש הנתבע משכנו, התובע, לסייע לו בהזזת מחסן המצוי בחצרי הנתבע, המשמש אותו כמשרד או מחסן, לעסק שלו. לאחר שהמחסן הורם על מגבה מכני (ג'ק), הנתבע ביקש מן התובע להחזיק ולדחוף את המחסן.

בשלב כלשהו נפל המחסן על ידו של התובע ומחץ את אצבעותיו בצורה קשה מאוד. הוא הובהל לקופת החולים הקרובה ומשם ישירות לבית החולים רמב"ם.

לאחר יותר משבעה חודשים של טיפולים רפואיים, שכללו הסרה של הציפורניים, קיבוע של השברים, התפתחות של נמקים, בצקות, נפיחות, הגבלה ניכרת של התנועות, ריפוי בעיסוק ועוד, הוחלט על ביצוע ניתוח לקיצור האצבע.

"כתוצאה מהתאונה ובעקבותיה נגרמו לתובע נזקי גוף חמורים בשתי ידיו, אך לא רק - ערכו העצמי ירד והוא שרוי בדיכאון. עד היום הוא סובל כאבים עזים, נזקק ויזדקק כל חייו לטיפולים רפואיים וכמובן שכושר ההשתכרות שלו נפגע משמעותית", אומרת עו"ד סיגל לביא-אלבז, ממשרד לביא-וולינץ שבקרית מוצקין, המתמחה בין היתר בדיני ביטוח, רשלנות רפואית ונזיקין ומלווה את התובע בהליך המשפטי.

במסגרת הגשת התביעה, נבדק התובע אצל מומחה מטעמו, שקבע כי נזקיו מסתכמים בנכות משוקללת בגובה של 48%, בשל דיפורמציה של האצבע, קטיעה של אצבע נוספת, קישיון לא נוח של אצבע נוספת, צלקות, ירידה בתחושה באצבעות ועוד.

"רשלנותו של הנתבע מתבטאת, בין היתר, בכך שביקש מהתובע לסייע בידו מבלי לוודא כללי בטיחות, דרש מן התובע להרים ולהחזיק מחסן כבד מאוד מבלי שהיה בידו ציוד מתאים, לא סיפק לתובע ציוד מגן כלשהו, זלזל בבטיחותו וכו'. עקב התאונה הוא נזקק ויזדקק כל חייו לעזרת הסביבה בתפקוד יום-יומי כיוון שאינו מסוגל לבצע פעולות כמעט בכלל ביד זו, אינו מסוגל לאחוז, להרים, להפעיל מכשירים וכו'. נזקיו של מרשי זועקים לשמיים וברורים כשמש ביום בהיר, ואני בטוחה כי בית המשפט יכיר בכך", מסכמת עו"ד לביא-אלבז.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים