עפרה אברמוביץ זכתה בעיטור לאיש כפועלו

עפרה אברמוביץ, המייסדת והיו"ר של ליגת האמהות בכדרושת "מאמאנט", זכתה בעיטור המכובד "לאיש כפועלו" שהוענק לה על ידי מרכז הפועל. העיטור הוענק לאברמוביץ בטקס חגיגי שנערך במסגרת כנס ותיקי הפועל, בו ניתן העיטור ל-10 מוותיקי הספורט בישראל על תרומתם לייסוד וביסוס הספורט במדינה.

25.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עפרה אברמוביץ זכתה בעיטור לאיש כפועלו

 

עפרה אברמוביץ הקימה את ליגת מאמאנט לפני כ-16 שנה. זוהי  ליגת האמהות הגדולה ביותר בישראל ומהווה את הענף השלישי בגודלו בספורט בארץ אחרי כדורגל וכדורסל. המהות של מאמאנט היא ההכרה כי אמהות צריכות להשתייך לפעילות ספורטיבית קבוצתית ובכך לנהל אורך חיים בריא ופעיל. ככאלה, אמהות אלה הופכות לדוגמה אישית ולמודל לחיקוי לילדיהם, למשפחתן ולמעגלים הסובבים אותן.

עפרה אברמוביץ: "מודל מאמאנט הוא גאווה ישראלית שלא רק אומץ על ידי אימהות מרחבי העולם, אלא גם קיבל הכרה מארגונים ממשלתיים, האו"ם, ארגוני ספורט בינ"ל כגון CSIT ועוד. פעילות מאמאנט חוצה את כל המגזרים בחברה הישראלית ומשתתפות בה שחקניות מהמגזר החילוני, חרדי, ערבי, דרוזי , בדואי, בעלי מוגבלויות ובנות הדור השלישי. הן מגיעות מכל רחבי הארץ: ערים, כפרים, מושבים, בתי אומנה, כלא נווה תרצה, מעונות לנשים מוכות וישובי הבדואים בנגב".

שיתוף הפעולה שיש למאמאנט עם הפועל אשר תומכת בפעילות חשובה זו של ספורט נשים מהווה קרקע פוריה להמשך עשיה למען אמהות וספורט נשים.

 

 

תגובות

מומלצים