עשר שנות מאסר על גניבת נשק

מוצע לקבוע כי גניבת נשק, למעט גניבת חלק, אבזר או תחמושת, תחשב "גניבה בנסיבות מיוחדות". כן מוצע לקבוע לעבירה עונש מרבי של עשר שנות מאסר.

07.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
עשר שנות מאסר על גניבת נשק

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק העונשין (תיקון מס' 135) (גניבת נשק), התשע"ט-2018, של חברת הכנסת ענת ברקו.

בדברי ההסבר נכתב: "תופעת גניבת נשק, או פריצה לבסיסים צבאיים ולמחסני נשק הפכה לתופעה שיש להילחם בה בהחמרת הענישה של גונבי הנשק, או המנסים לגנוב נשק.  בחוק העונשין, התשל"ז–1977 , יש רשימה של מעשים הנחשבים לגניבה בנסיבות מחמירות. מוצע להוסיף לרשימה זו את גניבת הנשק וחלקיו וכן מעשים לצורך גניבת נשק. יצוין כי נשק הוא דבר מסוכן ובכל מקרה גניבתו לא רק גורמת לבעיה כלכלית, כמו גניבה רגילה, אלא הוא משמש לפשיעה וטרור ובכך מסכן את שלום הציבור. משום כך, ראוי להחמיר עם גונבי הנשק והעושים מעשים לשם גניבתו."

ח"כ ברקו: "נשק לא נגנב סתם בשביל הכיף והוא גם לא משמש למטרות צדקה. נשק הורג. נשק משמש לפשיעה וטרור. נשק בידי מי שלא מורשה להחזיקו הוא פצצה מתקתקת ואיום על שלום הציבור ויש צורך להרתיע את גנבי הנשק. המצב היום בלתי נסבל ונשק שנגנב  משמש לפשיעה וטרור ועולה בחיי אדם. החוק הזה מגיע הקץ ליחס הסלחני שלו זוכים גנבי הנשק מהמשטרה הפרקליטות ובתי המשפט."

ח"כ אחמד טיבי: "גניבת נשק היא המקור הגדול ביותר של הנשק המוברח גם ליישובים הערביים וגם למשפחות פשיעה. אני חושב שתופעת הנשק המשתולל בישובים הערביים, שמהווה את הכלי העיקרי למעשה הרצח והירי ביישובים הערביים וזה דבר נורא. אחת הדרישות שלנו היא די לנשק הזה שהורג אותנו. מי שמבריח נשק פושע נגד החברה שלו וגם בוגד בחברה שלו ובכל מקום שאפשר להחמיר את הענישה אנחנו נהיה שם כדי לתמוך."

10 תמכו 1 התנגד וההצעה תועבר לוועדת חוקה.

 

תגובות

מומלצים