ממשיכים לפעול למען המשפחות השכולות

במנהל אוכלוסיות בצה"ל לא נחים לרגע, בימים אלה מתקיים נופש משפחות שכולות מהאוכלוסייה הדרוזית, אירוע שמחדד את הקשר המתמשך בין צה"ל למשפחות השכולות, ומהווה אתנחתא למשפחות משגרת החיים, ומהדק את הקשר ביניהם.

04.08.2022 מאת: אמילי חלבי
ממשיכים לפעול למען המשפחות השכולות


השבוע מתקיים נופש משפחות שכולות מהאוכלוסיה הדרוזית בהובלת מנהל האוכלוסיות בצה"ל. 

 

מדור פרט ונפגעים במנהל האוכלוסיות מלווה את המשפחות השכולות של בני המיעוטים, בינהן המשפחות השכולות הדרוזיות במשך כל השנה, מבקר אותן באופן שגרתי, שמח בשמחותיהם ומשתתף בצערם. 

 

מדברי ראש מדור נפגעים ופרט, רס"ן ענת לוין: "כאות הוקרה למשפחות שמתמודדות עם אובדן יקיריהן, השבוע, כמדי שנה מתקיים נופש אשר נבנה בחשיבה רבה ע"י מדור הנפגעים של מנהל האוכלוסיות בצה"ל, יחד למען החייל ומחלקת נפגעים במיוחד עבורן.
 

הנופש ימשך ארבעה ימים ובמהלכו יתקיימו פעילויות, סדנאות, הרצאות ואטרקציות מגוונות לכל המשפחה".

 

לכבוד פתיחת הנופש התקיים בתחילת השבוע ערב מפקדים במעמד מפקד פיקוד דרום אלוף אליעזר טולדנו, ראש מחלקת נפגעים רס"ן ענת לוין, ראש מנהל אוכלוסיות אל"מ שאדי עותמאן ובכירים נוספים, בהשתתפות יו"ר יד לבנים הדרוזים ד"ר רמזי חלבי.

 

 

מדברי נציג המשפחות השכולות, חוסין אבו זלף אביו של בהאא ושלמה אבו זלף: "מביט אני בכל היושבים כאן הערב ומתרגש. המסע שלנו אינו תלוי בזמן ובמקום וכל מפגש כזה ממלא אותנו בכוחות מחודשים להמשך הדרך. 

 

חווינו כאב שלא ניתן לתאר במילים מיום נפילתו של בהאא, כאשר כשנה לפני כן איבדנו את בננו שלמה. מתוך הכאב והצער זכינו להכיר את מפקדי וחיילי מנהל האוכלוסיות לאורך השנים, אשר תמיד תומכים, מחבקים וזוכרים".
 

 

נופש משפחות שכולות מתקיים מידי שנה בכפר הנופש "אולגה על הים" בחדרה. 

 

הנופש הינו אתנחא עבור המשפחות משגרת היום ליום, להיפגש אחד עם השניה. המפגש עבור המשפחות הוא מפגש שאינו תחליף ויוצר הזדמנות להיכרות ושיתוף. צה"ל מחבק את המשפחות השכולות ומלווה אותן לאורך כל הדרך.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\