מסאחה בית עם הפנים לקהילה

סוהיר דקסה עובדת סוציאלית קלינית מנהלת בית מאזן מסאחה חלופה למניעת אשפוז פסיכיאטרי, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על הטיפול שמקבלים דיירי בית מאזן מסאחה, סוהיר:"זה לגיטימי לפחד ולפתח רגשות מעורבים, אבל זה לא בסדר לא לקרוא לעזרה, אנחנו כאן בשבילכם".

05.08.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון

סוהיר דקסה מנהלת בית מאזן מסאחה

 

סוהיר דקסה: "בית מאזן מסאחה קם מלפני 3 שנים מתוך אמונה שאדם שמתמודד עם מחלה נפשית, או אתגר, או כל התמודדות, בגלל תאונת דרכים, או מלחמה, או אלימות, או משבר בחיים, לא חייב ללכת להתאשפז בבית חולים פסיכיאטרי, הוא יכול להגיע לבית שיש בו כל המערך הרפואי הנחוץ לטפל ולעזור לו לצאת מהמשבר".

 

סוהיר: "במסאחה קיים גם שירות אשפוז יום, הבית מדמה מציאות ברחוב, ומקבל גברים ונשים מגיל 18 ומעלה, מתוך הקפדה על הפרדה באזור המגורים בין נשים לגברים, אנחנו מקפידים על מקום בטוח עבור האנשים משני המינים, הטיפול מוגש שפתית ותרבותית, השפה מרכיב מאוד חיוני שאדם מדבר בטיפול את השפה שלו, האדם מרגיש נגיש ומונגש יותר, תוך כדי שאנשים נמצאים במרחב משותף אז הם לומדים יותר, ונותנים ללמוד אותם יותר כדי לעזור להם".

 

"האבחנה אצלנו נעשית ע"י פסכיאטר והמערך הפסיכולוגי והסוציאלי שלנו, עושים מפגש עם האדם ולפעמים עם המשפחה שלו, ומנסים להבין ממה סובל ומגיעים להבנת מצבו ויחד איתו שמים תכנית טיפול".

 

סוהיר: "אנחנו בית עם הפנים לקהילה ומאפשרים למשפחה לבוא ולקבל יעוץ הדרכה והכוונה, אנחנו נעזרים באנשי מקצוע, כדי לעזור למטופלים, ובונים יחד איתם את תכנית השיקום שלהם, אנחנו רוצים שאנשים יהיו בריאים בסביבה שלהם, שיהיו בלי צורך להגיע לאשפוזים".

 

סוהיר: "יש הבדל עצום בין אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי לבין אשפוז אצלנו במסאחה, בבית חולים יש עומס ואין יחס אישי למטופלים, בבית המאזן יש פה מרחב וצוות גדול שנמצא עבור המטופלים והם מרגישים שרואים אותם".

 

סוהיר: "אנחנו חברה שעוברת המון תהפוכות והמון תמורות, אנחנו רואים הרבה מקרי אלימות, זה לגיטימי לפחד ולפתח רגשות מעורבים, אבל זה לא בסדר לא לקרוא לעזרה, חשוב תמיד לפנות לקבלת עזרה וסיוע, אנחנו כאן בשבילכם"

 

לכל שאלה ניתן לפנות לסוהיר בטלפון 0547533870

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

2. בחורה לפני 11 ימים
כל הכבוד אין מילים
1. עולא נסראלדין לפני 11 ימים
כל הכבוד!! סוהיר מקור השראה ונתינה אינסופית

מומלצים

\