מסלול חייו ומותו של תא"ל מוניר עמאר ז"ל

המשפחה, חברים, אנשי ציבור, קק"ל וצה"ל, לא שוכחים את האדם והמפקד שעשה הרבה למען שילוב צעירים וצעירות בלימודים האקדמיים, תא"ל מוניר עמאר שנהרג בתאונת מטוס במרץ 2016 השאיר אחריו עולם שלם שמתגעגע אליו, היינו במצפור מוניר בין אחיהוד לגוליס. סרטון

22.06.2022 מאת: חסין חלבי

חייו ומותו של תת אלוף מוניר עמאר

 

חנוכת מצפור על שמו של תא"ל מוניר עמאר ראש המנהל האזרחי באיו"ש עד ליום נפילתו בתאונת מטוס בצהרי יום שישי 25-3-2016.

 

בטקס נכחו משפחתו של מוניר ומספר בכירים, בינהם ראש המנהל האזרחי הנוכחי, תת-אלוף פארס עטילה, וראש מועצת ג׳וליס, ויסאם נבואני.

 

מוניר עמאר ז״ל כיהן במספר תפקידים במהלך שירותו הצבאי, כאשר האחרון מביניהם היה כראש המנהל האזרחי. 

 

מוניר היה סמל ומופת לצעירי העדה הדרוזית המתגייסים לצה״ל ואישיותו המיוחדת הייתה חלק בלתי נפרד ממנו.

 

הגלעד הוקם בעבודה משותפת ובשילוב זרועות של המשפחה, קק״ל וגורמים נוספים. 

 

האתר הוקם מתוך ההערכה העצומה והוקרת התודה על תרומתו ומסירותו של מוניר למדינת ישראל ככלל, וצה״ל בפרט.

 

המנהל האזרחי שם למטרה להנחיל את מורשתו של מוניר אצל כלל אנשי הארגון. לפני כחודשיים, בהובלת המנהל האזרחי, התקיים יום עיון לזכרו של מוניר. מדובר בנדבך אחד מתוך מכלול של דיונים, כנסים ואירועים אשר מתקיימים לזכרו.

 

 

ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף פארס עטילה: "מוניר נתן את שנותיו היפות ביותר לצבא ההגנה לישראל ועשה זאת מתוך תחושת שליחות, ענווה, צניעות ויצירתיות. מוניר היה לוחם ומפקד מצויין אשר היווה מודל לחיקוי עבור כלל פקודיו. משפחת המנהל האזרחי תמשיך לפעול רבות למען הנצחתו של מוניר ולחבק את משפחתו".

 

מוניר ז"ל המריא במטוסו משדה התעופה במפרץ חיפה, רבע שעה אחרי ההמראה אבד הקשר עמו, המטוס התרסק באזור נחל צלמון בין ראמה לכרמיאל, אש התפשטה באזור בעקבות ההתרסקות, נערכו הרבה סריקות עד שאיתרו את עמאר ז"ל. עמאר השאיר אחריו, אישה ניבאל ושלושה ילדים, מוראד, מירה וסברי.

 

היום אחרי שש שנים הכאב נשאר, אבל יש תקווה שמוניר רצה להשאיר והמשפחה יחד עם קק"ל מגשימים חלום למוניר בהקמת מצפור על שמו שמסמל את הטבע והשמירה על הסביבה.

 

 

הטקס התקיים במעמד יו"ר קק"ל אברהם דובדבני שדיבר על פרשת השבוע בהעלותך, הזמנה ליתרו ומשפחתו להצטרף למחנה ישראל, "אֵלֶּה מַסְעֵי בְנֵי יִשְׂרָאֵל לְצִבְאֹתָם וַיִּסָּעוּ וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה לְחֹבָב בֶּן רְעוּאֵל הַמִּדְיָנִי חֹתֵן מֹשֶׁה נֹסְעִים אֲנַחְנוּ אֶל הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אָמַר ה’ אֹתוֹ אֶתֵּן לָכֶם לְכָה אִתָּנוּ וְהֵטַבְנוּ לָךְ כִּי ה’ דִּבֶּר טוֹב עַל יִשְׂרָאֵל: וַיֹּאמֶר אֵלָיו לֹא אֵלֵךְ כִּי אִם אֶל אַרְצִי וְאֶל מוֹלַדְתִּי אֵלֵךְ: וַיֹּאמֶר אַל נָא תַּעֲזֹב אֹתָנוּ כִּי עַל כֵּן יָדַעְתָּ חֲנֹתֵנוּ בַּמִּדְבָּר וְהָיִיתָ לָּנוּ לְעֵינָיִם: וְהָיָה כִּי תֵלֵךְ עִמָּנוּ וְהָיָה הַטּוֹב הַהוּא אֲשֶׁר יֵיטִיב ה’ עִמָּנוּ וְהֵטַבְנוּ לָךְ".

 

יו"ר קק"ל אברהם דובדבני קשר את הקשר היהודי דרוזי עוד בזמנים ההם, דובדבני אכן מסייע ועוזר רבות לבני ובנות העדה הדרוזית ובעיקר לישובים בכרמל ובגליל בנסיבות רבות, יו"ר קק"ל אברהם דובדבני הוא היה היוזם להקמת ישוב דרוזי חדש ליד חיטין.

 

שוחחנו עם הבן מוראד עמאר, אחיו של מוניר עו"ד נדים עמאר , לביב נסר אלדין אחד הקצינים שהיה מאוד מקורב למשפחה ובמיוחד למוניר ז"ל, כרמל נסר אלדין יו"ר התנועה הדרוזית ציונית בישראל.

 

המשפחה הקימה עמותת אור לזכרו של מוניר ז"ל, שהמטרה לתמוך בסטודנטים וסטודנטיות בלימודים שלהם באוניברסיטאות, המשפחה פינקה את האורחים הרבים בכל טוב מפרי הארץ והמאכלים הטעימים מהמטבח הדרוזי.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים