אופנה זו שפה לבוגרי ויצו לאופנה יש מה להציג

לחבר את המרקם החברתי הישראלי בתצוגת אופנה זה לא דבר קל, בוגרי מסלול עיצוב האופנה בויצו חיפה, לקחו את הנושאים החברתיים הבוערים שדיברו אליהם ושילבו עם תרבות, עדות ואמונות כגלגול נשמות, את כל המכלול הציגו בתצוגת אופנה מרהיבה באצטדיון סמי עופר, בהשתתפות ראש העיר וקהל רב. עולם האופנה הדיגיטלית והשינויים העכשוויים המתחוללים בתחום האופנה, לצד עיסוקים בנושאים אקטואליים בוערים

10.07.2022 מאת: חסין חלבי , אמילי חלבי

בוגרי ויצו עיצוב אופנה יולי 2022

 

תצוגת האופנה החגיגית של בוגרי המחלקה לאופנה 2022 במרכז האקדמי ויצו, התקיימה באחד מאולמות ה-VIP היוקרתיים באצטדיון סמי עופר בחיפה. הבוגרים הציגו את עיצוביהם עליהם עמלו במשך שנה שלמה, כדי להזכיר לכולנו את חשיבותו ומיקומו של המעצב בחברה. כל הקולקציות הביאו את התחושות של הבוגרים והבוגרות לנושאים שהציגו.

 

 

השנה הבוגרים העדיפו להציג אופנה משונה המתאימה לדור הזה, אופנה שמדברת על חיי החברה בישראל, המיוחד בתצוגה, השילוב של הבוגרים שמגיעים מכל התרבויות והדתות, שלכל אחד יש עוצמה ויכולת לקחת את הבגד למקום שמדבר ומביע קול ותחושות. ובעיקר לצור אווירה של יכולת להוביל בענף האופנה גם ישראל.

 

 

ייחודן של הקולקציות היא שכולן נוצרו מתוך סיפוריהם האישיים של הסטודנטים, כשחלקן גם נשענות על מגמות חברתיות וסביבתיות שהשפיעו על הסטודנטים. בין הנושאים בתצוגה: הטרדות מיניות, התמודדות עם נכות פיזית, התמודדות עם מחלת הסרטן, המרחק בין העולם החילוני לדתי, הקשר בין גירושין לאופנה ועוד.

 

 

באירוע השתתפו ראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש-רותם, נשיא המרכז האקדמי לעיצוב וחינוך ויצו חיפה פרופ' שמעון עמר, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין ונשיא בורסת היהלומים העולמית, יו"ר הועד המנהל של המרכז האקדמי ויצו חיפה מר יורם דבש וממלא מקום ראש עיריית חיפה, נחשון צוק.

 

 

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם פירגנה לאותם בוגרים וחידדה עד כמה היא רוצה שיישארו לעסוק באופנה בעיר חיפה, קליש איחלה לבוגרים ולהנהלת המכללה בהצלחה וציינה עד כמה היא גאה בהם ובמרכז האקדמי ויצו בעיר חיפה, מוסד ששם את העיר על המפה החינוכית בישראל.

 

 

ראש המחלקה לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה רחל גץ סלומון: "הבוגרים שלנו סיימו ארבע שנות לימודים במחלקה לעיצוב האופנה וזה רגע השיא שלהם, לימודי האופנה מצריכים השקעה גדולה גם כספית והלימודים מאוד מורכבים, כאשר לומדים את מלאכת העיצוב, חשיבה עיצובית ואיך לעשות בגד, האופנה היא ממש שפה שיש לה חוקים ותבניות משלה ודרך חשיבה מאד ייחודית, הבוגרים שלנו משתלבים בתעשייה, חלקם פותחים סטודיואים פרטיים וחלקם מפליגים הלאה לעולם הרחב, הם חולמים את החלום".

 

 

שמונה עשר בוגרים לשנת 2022 הציגו את קולקציית הגמר בתצוגת האופנה המרשימה

 

 

קולקציית “מוגזמות או לא להיות“ של בוגר המחלקה מיקל דאוד

 

קולקציית “מעבר לגדר ג'ידאר“ של בוגרת המחלקה עופרי יוסף אזולאי

 

קולקציית “משחקי ילדים“ של בוגרת המחלקה עופרי יוסף אזולאי

 

קולקציית “Blue Sea “ של בוגרת המחלקה מאיה כסיף

 

קולקציית “אני לא גיבור“ של בוגרת המחלקה גל בוזי

 

קולקציית “ידיים זרות” של בוגרת המחלקה שחר בר לב

 

קולקציית "גלגול נשמות" של בוגרת המחלקה שרה שלה

 

קולקציית "אימפרסיוניזם אורבני" של בוגרת המחלקה סתיו לוי

 

קולקציית "המבדיל" של בוגרת המחלקה שיר אוחנה

 

קולקציית "BENT NOT BROKEN" של בוגרת המחלקה ניווין עמירי

 

קולקציית "TATA GUNSTA" של בוגרת המחלקה רותם בר

 

קולקציית "הסרטון הכי טוב שאפשר לבקש" של בוגרת המחלקה לירז יוסף

 

קולקציית "I LOVE TO SPEAK WITH LEONARD" של נעם יוגב

 

קולקציית "VILOMAH AGAINST THE NATURAL ORDER" של בוגרת המחלקה רשא אסעד

 

קולקציית "DISCONNECTED" של בוגרת המחלקה תוג'אן מוסלמאני

 

קולקציית "מתגרשים על זה" של בוגרת המחלקה גל מכלוף

 

את הבימוי וההפקה של התצוגה ניהלה ביד רמה סמדר גנזי. איפור ושיער רוית אסף.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים

\