זאכי זויהד "חשוב שכולם ילמדו תואר או מקצוע"

מבט למכללת הר חזון שהקים ד"ר אסעד עראידה יחד עם צוות חינוך מקצועי, מנהל לימודי החוץ זאכי זויהד בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על פעילות המכללה והמטרות שהציבה להעניק לאוכלוסיות בכפרים בכרמל בגליל ובגולן, זאכי:"הזמנים האלה מחייבים אותנו ללמוד את הסביבה והטכנולוגיה הקיימת".

03.07.2022 מאת: פורטל הכרמל והצפון

זאכי זויהד מכללת הר חזון

 

זאכי, דרוזי תושב בית ג'ן, שמגיע מרקע חינוכי וניסיון רב של שנים בענף, זאכי אדם מקצועי שיודע להניע מהלכים רחבים, הוא מוביל לימודי החוץ של מכללת הר חזון בעיר מגאר שיש לה סניפים במספר כפרים.

 

זאכי: "אני סיימתי טכניון ב 1982 בבית ספר להנדסאים, עשיתי הוראה בתל חי, הייתי מורה תיכון במשך 8 שנים, עבדתי כקבלן במשך שנים, אחרי זה לקחתי על עצמי נושא הכנסת הלימוד למגזר שלנו, לימודי תעודה והסמכה, בעיקר נושאים שיש בהם עבודה ופרנסה".

 

זאכי: "המכללה יוסדה כעמותה, כדי לתת מענה לבני הגיל המבוגר שלא יכולים ללכת ללמוד באוניברסיטה, המנכ"ל אסעד עראידה איש חינוך שתמיד נותן יד לקהילה, לחניכים ולבנות".

 

זאכי: "המכללה מעניקה תוארים ראשון ושני, אני באתי ולקחתי את נושא לימודי החוץ, יש לנו קורסים של דתיות, לימודי תעודה והסמכה של עיצוב פנים, הבאנו את הלימודים ממש עד לבית, קורס מסובסד עם תנאי לימוד מאד נוחים והרבה שיטות לימוד מוצלחות, בעיקר של תוכנות, הקריטריונים מדברים על בגרות שלם,  בנוסף אנחנו מלמדים את הסטודנטיות והסטודנטים איך לנהל עסק, כך שהם יוצאים עם תעודה ביד וידע איך להתנהל מול ציבור לקוחות".

 

זאכי: "אנחנו עושים לסטודנטים סיורים איך לתכנן בניין מסחרי, יש שתי כיתות ברמת הגולן וכיתה במע'אר וממשיכים להתפתח, בקרוב נפתח כיתות בנצרת ובסכנין, המרצות והמרצים שלנו מאוד משכילים ואיכותיים ובעלי ניסיון עשיר".

 

"יש לנו קורס נוסף של פיקוח וניהול פרויקטים, יש לנו קורסים של עוזר בטיחות ומנהל עבודה מטעם משרד העבודה וקורס שמאות רכוש שזה קורס ראשון מסוגו בצפון".

 

זאכי: "אנחנו היום בעידן ההייטק והורים צריכים להיות ברמה שיכולים לתקשר עם הילדים שלהם, הורים צריכים להיות בעלי השכלה, ולהכיר טכניקות חדשות"


 

זאכי: "מי שמסיים קורס עיצוב פנים עם הסמכה, זה מקנה לו לפתוח משרד עיצוב פנים, או ללכת לעבוד אצל מהנדס בתור מכין תכניות, או במחלקת הנדסה במועצה, בועדות תכנון ובניה ועוד. היום כל בית צריך מעצב, כי לאנשים נוח לשנות עיצוב מדי זמן".

 

"בנושא קורס מפקח עבודה, ראינו שחסרה חוליה בין היזם לקבלן המבצע, ואין מי שישגיח על הקבלן, אנחנו באנו ושמנו את החוליה של פיקוח וניהול פרויקטים, אם משרד העבודה יאשר את זה אנחנו חוסכים הרבה תאונות עבודה".

 

זאכי: "אני רוצה לאחל לכולם שלום ורוגע, לא פשע ולא תאונות עבודה".

 

"מי שמגיע אלינו למכללת הר חזון, יקבל מענה חיובי, אמין ויעיל".

 

ליצירת קשר ולכל בירור ניתן לעשות זאת בקישור הזה או להתקשר למספר טל 0502348125

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

6. צעיר לפני 1 חודש
למדתי והיום עובד במקצוע תודה רבה
5. בחורה לפני 1 חודש
דליה
4. מים לפני 1 חודש
בהצלחה ותודה לכם על הכל
3. מהכרמל לפני 1 חודש
מכללה אמינה ובעלת שם ארצי לא סתם
2. בחורה לפני 1 חודש
בהצלחה כל הכבוד
1. מהגולן לפני 1 חודש
אחלה מכללה אין מילים כמה שהם טובים

מומלצים

\