מחזה מוזיקלי מקורי יעלה בתיאטרון חיפה

סיפורה של תקופה סוערת ומרתקת אשר במרכזה נשים המנסות להתפרנס מבידור כשהעולם סביבן בוער עלילה רבת תהפוכות שיש בה יצרים, בגידות, שקרים ואהבה בשילוב הלהיטים הגדולים מתוך סרטי הקולנוע המצליחים של התקופה

04.02.2024 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מחזה מוזיקלי מקורי יעלה בתיאטרון חיפה

צילום ג'ראר אלון

סווינג -מחזה מוזיקלי חדש ומקורי יעלה החודש בתיאטרון חיפה, בתיאטרון חיפה ממשיכים בתנופת העשייה עם שלל הפקות מקור חדשות.

 

ב15 בפברואר, יעלה בתיאטרון "סווינג"  מחזה מוזיקלי מרתק ומרהיב העוסק בתקופה סוערת בתל אביב בימי המנדט הבריטי.

 

את המחזה כתבה צביה הוברמן שגם מביימת אותו, ועל הניהול המוזיקלי הופקד אמיר לקנר

 

בהשתתפות: מיי פיינגולד, דניאל סטיופין, דנה מיינרטתום גרציאני, אלה רוזנצוויג, גבריאל דמידוב, שמעון חאבא, עופרי סלומון, אלונה טננבאוםאבישי מרידורעמית קפון

 

 

מחזה ובימוי -צביה הוברמן ניהול מוזיקלי -אמיר לקנר הצגת בכורה -15 בפברואר בתיאטרון חיפה ממשיכים בתנופת העשייה עם שלל הפקות מקור חדשות.

 

ב15 בפברואר יעלה בתיאטרון מחזה מוזיקלי מרתק ומרהיב העוסק בתקופה סוערת בתל אביב בימי המנדט הבריטי. את המחזה כתבה צביה הוברמן שגם מביימת אותו, ועל הניהול המוזיקלי הופקד אמיר לקנר.

 

בהשתתפות:  מיי פיינגולד, דניאל סטיופין, דנה מיינרטתום גרציאני, אלה רוזנצוויג, גבריאל דמידוב, שמעון חאבא, עופרי סלומון, אלונה טננבאוםאבישי מרידורעמית קפון. ובליווי הנגנים: פסנתר וניצוחנדב רובינשטיין/אורי ויינשטוקקונטרבסדניאל ספיר/אלון עזיזיתופיםטל רונןסקסופון וקלרינטעופר שפיראחצוצרה, ארז הדר סווינג הוא מחזה מוסיקלי המתרחש במועדון ה"ריץ" בתל אביב בתקופת המנדט,

 

השנה היא 1942. העולם בוער ובתל אביב עשרות מקומות בילוי תוססים וסוערים


קפה "ריץ" נחשב לאחד ממקומות הבילוי המצליחים אליו מגיע קהל מגוון של קצינים בריטים, ערבים עשירים ויהודים שנמלטו מאירופה. מופעי הבידור ב"ריץ" לקוחים היישר מסרטי הקולנוע של התקופה ומספקים רגעים של שפיות ותקווה.
 

על רקע זה נרקמת עלילה רבת תהפוכות שיש בה יצרים, בגידות, שקרים וסיפור אהבה גדול מהחייםסיפורה של תקופה סוערת ומרתקת ושל נשים המנסות להתפרנס מבידור כשהעולם סביבן בוער.בשילוב הלהיטים הגדולים מתוך סרטי הקולנוע המצליחים של התקופה.

 

צביה הוברמן כותבת ובמאית המחזה: "אני אוהבת לגלות את הסיפורים הקטנים והמפתיעים שמרכיבים את הסיפור הגדול של ההיסטוריה הישראלית.

 

ב"סווינג" רציתי להביא את השנים של טרום הקמת המדינה לא רק כתקופה של מאבק בבריטים, פלמ"ח ומחתרות , אלא כשנים בהן פרחה תרבות עירונית -בורגנית עם מקומות בילוי תוססים שבהם מגישים מלצרים לבושים בפראק ופפיון, ותזמורת מנגנת את מיטב הלהיטים מסרטי הקולנוע האמריקאיים.

 

המחזה מציג את התקופה הזאת מזווית מפתיעה של נשים המופיעות ערב ערב  בפני חיילים זרים שמציפים את הארץ, ומתעקשות להמשיך להופיע, לנהל חיים נורמליים, לשמור על הפרנסה ואף להתאהב, גם כשמתחילות להגיע ידיעות נוראות על מה שמתרחש באירופה וגם כשבארץ אירוע רודף אירוע. מבחינה זו, המחזה שהתחלתי לעבוד עליו מזמן, הפך להיות מאד אקטואלי אחרי אירועי השביעי באוקטובר".

 

ניצה בן צבי מנכ"לית תיאטרון חיפה: "אני מלאת גאווה ביוצרת והבמאית צביה הוברמן על המחקר המעמיק והחשוב שערכה אודות האתגרים ההישרדותיים של נשים בהיסטוריה הישראלית שלנו. מתוכו, רקמה ביד אמן מחזה מוזיקלי מקורי, שהנרטיב בו הוא תקופתי, אולם בו זמנית הוא הכי עכשווי ורלוונטי שיש. זהו תהליך מורכב, נועז וראוי להערכה רבה. תיאטרון חיפה הוא ללא ספק חוד החנית בכל הנוגע לעידוד יצירה ישראלית מקורית בתחום המחזמר, עם "סוניה" שעלה לאחרונה וכעת גם עם סווינג."

 

משה נאור המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה: "הפקה מוזיקלית מקורית, הכי ישראלית שיש, עם שירים שהם ב-DNA של כל מי שאוהב מוסיקה. עוד הפקה ישראלית מקורית נולדה תיאטרון חיפה והיא כבר משמיעה קולות של הצלחה... אין יותר מרגש מזה. אני גאה לקחת חלק ביצירה הזו עם צביה הוברמן, הבמאית והמחזאית המוכשרת, איתה יש לי קשר ארוך שנים בתיאטרון. "סווינג״ הוא סיפור מהעבר שלנו כאן בארץ, שמתכתב עם ההווה באופן הכי עמוק שאפשר לתאר".

 

אמיר לקנר, המנהל המוזיקלי: "ב"סווינג" צללתי לעולם מוזיקלי שהוא הבסיס של כל המוזיקה הפופולרית. השירים של התקופה של גרשווין, ארווין ברלין, הם נקודת המוצא לכל שירי המיוזקל שנכתבו אחרי. בחרנו ללהק תזמורת אותנטית על הבמה, ללא מחשב והקלטות, שינגנו בסגנון וברוח התקופה את מקצבי הסווינג והג'אז. האתגר היה לשלב את השירים בתוך המחזה, למצוא את הדרך לשלב את הקלאסיקות האלה בסיפור ולהעצים אותו דרכן. כל שיר נבחר בקפידה, כמו נובע מהעלילה."

 

הצגת בכורה 15/2 בתיאטרון חיפה 

לינק לרכישת כרטיסים: https://did.li/C2W5q מחזה ובימוי: צביה הוברמן ניהול מוזיקלי: אמיר לקנר עיצוב תפאורה: טליה אוטולנגי כוראוגרפיה: מיכל שי עיצוב תאורה: קרן גרנק עיצוב תלבושות: שירה ווייז עיצוב ותפעול סאונד: אלעד דדון ע.במאית: קובי זיסלין

 

תגובות

מומלצים